Banki tartozások
Bár a bankok igen erős érdekérvényesítéssel bírnak, egyet ne felejtsünk: nekik is az a céljuk, hogy a tartozásunkat visszafizessük. Vegyük végig, mit csináljunk, ha bajba kerültünk!
Amikor a hitelt felvetted, akkor a szerződésben megállapították, hogy mennyit kell fizetned havonta és az mennyivel változhat a kamatok és egyéb körülmények hatására.
A hitel veszélyét az adja, hogy amennyiben a banknak nem tudunk törleszteni, akkor lehetősége van eladni a lakásunkat / házunkat, az eladás értékéből pedig a hitel összegét levonja és a maradék összeget visszautalja nekünk.
Ez sokszor lehetetlenné teszi másik lakás vásárlását. Tegyünk meg mindent, hogy ne kerüljünk bajba!
Ha azt érzed, hogy nem fogod tudni fizetni a hiteled havi törlesztőrészleteit, akkor minél hamarabb keresd fel a bankot, hitelintézetet, akitől a hitelt felvetted.
Magyarázd el a jelenlegi helyzeted és biztosítsd arról a bankot, hogy mindenképpen szándékodban áll a visszafizetés. Semmiképpen se függeszd fel a visszafizetést, inkább vállalj kisebb törlesztőrészletet, vagy keress más megoldást, amiben meg tudtok állapodni a bankkal.
Mielőtt elmész a személyes egyeztetésre, érdemes végiggondolnod, hogyan szeretnéd bemutatni a jelenlegi helyzeted. Ha az segít, írd össze, hogy mi változott meg, miért nem tudod most fizetni a törlesztőrészleteket. Mindenképpen érdemes előtte összeírnod, hogy milyen bevételeid és kiadásaid vannak. Ezek alapján látod, hogy milyen havi törlesztőt tudsz biztonsággal vállalni. Ha ebben segítségre van szükséged, akkor klikk ide.
Nézd meg, hogy milyen biztosításaid vannak. Sokszor kötnek az emberek biztosítást váratlan esetekre.
Ezek közül kiemelkedik
- a jelzáloghitel biztosítás, valamint
- a jövedelembiztosítás
Ha még nincsenek elmaradásaid, de már látod, hogy problémák merülhetnek fel a törlesztőrészlet visszafizetésével, akkor érdemes biztosításokat kötnöd. Ezekről a lehetőségekről részletesen itt írtunk.
Az óriási drágulás miatt egyre kevesebben is igényelnek lakáshitelt
Végrehajtás: mindenedet elvehetik, az adósságcsapdából nincs kiút
Hitelcsapda: az utolsó bőrt is lehúzhatják az adósról – és meg is teszik!
Szörnyű drágulás: 10 milliókkal több hitelt kell felvenni, ha lakást vásárolnánk
Elképesztően megdrágulnak a hitelek!
A hitelkártya egy olyan eszköz, amivel a következő havi fizetésünk egy részét előre elkölthetjük. Azonban gyakorta kialakul az a helyzet, hogy a hitelkártyát mindig a következő havi fizetésből töltjük fel. Azaz igazából egy havi fizetéssel kevesebb pénzünk van. És ha valami miatt kimarad a következő hónap, akkor nagy bajban leszünk.
A hitelkártya kamatai igen magasak, így ha elmaradás van a kártyán, akkor minél hamarabb vissza kell azt fizetni.
Összeszedtük a legfontosabb lépéseket:
- Azonnal hagyd abba a hitelkártya használatát.
- Fizess be annyit azonnal, amennyit csak tudsz.
- Nézd meg, hogy mennyi a minimális visszafizetendő összeg - ezt mindenképpen fizesd be, mert különben elszabadulnak a költségek.
- Ezt a minimális összeget állítsd be átutalási megbízásra a normál számládon, nehogy elmaradjon
- Ha azt látod, hogy még egy kisebb összeget képes vagy megtakarítani, azt azonnal told át a hitelkártyádra.
- Ülj le higgadt fejjel és gondold végig, mennyire vagy biztos abban, hogy legközelebb nem költekezel túl. Nem szégyen. Sokan vagyunk, akik képtelenek ellenállni a hitelkártyának, és addig vásárolunk, amíg csak a kártya engedi. Ha nem vagy benne biztos, hogy legközelebb megállod a túlköltést, akkor a legjobb ha fogod a hitelkártyádat, bemész a bankba és hagyod, hogy a banki munkatárs kettévágja. Felszabadító lesz.
Hasznosnak találod ezt az oldalt? Oszd meg másokkal is!
További témák:
Sokunknak a legfélelmetesebb szavak között szerepelnek a fentiek. Pedig hidd el, rengeteg lehetőség van a megnyugtató megoldásra.
Az lakbér kifizetésének elmaradása folyamatos fenyegetettség érzetet ad. Azonban itt sem dughatjuk a fejünket a homokba. Magánember, cég, vagy önkormányzat? Mondjuk, hogy mit csinálj.
Gáz, áram, víz, csatorna. Nem érdemes zsonglőrködni és csúszni a befizetéssel, mert az csak nekünk lesz több kiadás a végén. Sorra vesszük, mit kell csinálni, ha bajban vagy.
Internet, mobil, TV, Netflix. Ezekre a kényelmi szolgáltatásokra gyakran úgy tekintünk, mint állandó, kötelező kiadásokra. De tényleg mindegyikre szükségünk van?