Hatósági áron vehetjük a tojást és a krumplit

Az árstop minden méretű tojásra és az étkezési burgonyára érvényes. Várhatóan 25, illetve 10 százalékkal csökken az ár.

A szerdai Kormányinfón jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy a kormány újabb termékekre terjeszti ki az árstopot: a liszt, napraforgóolaj, sertéshús, csirkehús, 2,8%-os UHT tej és a kristálycukor után a tojás, valamint a krumpli árát is befagyasztják. A Miniszterelnökség pontosítása szerint minden méretű tojásra érvényes az árstop, a krumplik közül pedig az étkezési burgonyára.

Tegnaptól olcsóbbak

Az új termékekre kiterjesztett hatósági ár már csütörtökön életbe lép – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ szerda este. Azt írták, a tojás és az étkezési burgonya esetében a bruttó kiskereskedelmi ár nem lehet magasabb a kereskedő által 2022. szeptember 30-án alkalmazott árnál. A kormány úgy számol, hogy a tojás 25%-kal, a krumpli pedig 10%-kal lesz olcsóbb, és várhatóan 0,1-0,2%-kal csökkenti az inflációt.

A kereskedők a vásárlók türelmét kérik

Az Országos Kereskedelmi Szövetség közleményben kéri a vevőket, legyenek türelmesek, mert egyetlen éjszaka alatt lehetetlenség átárazni az árstopos termékeket. Nyitásra már csak azért sem tudják ezt megoldani, mert a rendeletet késő este hirdették ki, amikor a boltok többsége már bezárt, a dolgozók pedig hazamentek. Továbbá

„mind a tojás, mind a burgonya esetében többféle terméket is értékesíthet egy-egy üzlet, így nem csak két darab árcédulát kell átírni, az árcédulák cseréjének pedig van egy időigénye, még akkor is, ha ideiglenesen kézzel írják ki az új árakat”

áll a közleményben. Hozzátették, az is időbe kerül, amíg az online pénztárgépeket átállítják az új árakra, ezen kívül még az új, az árstopokról szóló feliratokat is elő kell állítani. Kiemelték, hogy bár a családok több mint 200 milliárd forint támogatáshoz jutnak az élelmiszerárstop révén, ennek terheit mégiscsak ők, azaz a kereskedők viselik.

Spórolnál? Az árak mellett erre is figyelj!

A magyarok egyre pesszimistábbak anyagi lehetőségeiket tekintve: 10 emberből 8 számít arra, hogy hamarosan kevesebből kell kijönnie. Mi tehetünk ilyenkor? Bánjunk takarékosabban az energiával, vásároljunk tudatosan, minimalizáljuk a pazarlást! Hogyan csökkentheted még a kiadásait? Erre is van tippünk, itt olvashatod mind az ötöt.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

TB-tartozás rendezése lépésről lépésre – így kérhetsz részletfizetést

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a tb-t és a fennálló tartozás kifizetése is nehézséget okoz?

Mennyi lesz a nyugdíj a Nők 40 után? Ezt jelenti a valorizációs szorzók emelkedése

A valorizációs szorzók idén 13,3%-kal emelkedtek, ami érezhetően növeli a nyugdíj összegét.

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.

Végleges rokkantsági ellátás: kinek jár, milyen feltételekkel, mekkora az összeg?

Mire utal a „végleges” kifejezés, és mi a rokkantsági ellátás és rokkantsági járadék közötti különbség?