3 legális módszer, amivel lógni tudsz a munkahelyedről

„Nem akarok bemenni dolgozni, mit tegyek?” – tette fel a kérdést egy ügyfelünk. Volt is számára 3 tanácsunk! De ha ezek nem jönnének be, van még pár tipp a tarsolyunkban!

Érdekes panasszal fordult ügyfélszolgálatos kollégánkhoz egy hölgy:

– Nem akarok bemenni dolgozni. Olyan jó volt a szünet.” – mondta. Szerencsére kollégánknak egyből volt pár ötlete:
„– Véletlenül tudok pár okot, amivel legálisan lehet lógni a munkahelyről.
– Na!
– Azt javaslom, hogy jelentkezzen önkéntes tűzoltónak. Amíg ellátja a szolgálatát, addig kötelesek elengedni önt.
– Eléggé félek a tűztől.
– Akkor keressen véradási lehetőségeket. Minimum négy órára úgy kimehet, ahogy csak akar.
– Az a baj, hogy rosszul vagyok a vér látványától.
– Akkor nem maradt más, be kell perelnie valakit. A tárgyalás idejére is köteles a munkáltatójának kiadnia a szabadságot. Válassza ki egy kedves ismerősét, és indulhat a buli!

Nem akarok bemenni dolgozni, mit tegyek?

Nem akarok bemenni dolgozni

Tűzoltás

Az egyik legegyszerűbb és teljesen szabályos módja a munkahelyi lógásnak, ha önkéntes tűzoltónak jelentkezel. Az önkéntes szolgálat idejére a munkáltatód köteles elengedni, hiszen a közösségért dolgozol. Ez nemcsak remek kifogás, de közben egy fontos ügyet is szolgálhatsz.

Véradás

Ha a tűzoltás nem neked való, irány egy véradási állomás! A véradásért minimum négy órás felmentést kapsz a munka alól. Ráadásul nem csak lógni tudsz, hanem életeket is menthetsz. Ha viszont nem bírod a tű látványát, akkor ez az opció nem neked való.

Tárgyalás

Egy bírósági tárgyalásra a munkáltatónak ki kell adnia a szabadságot. Pereskedés persze nem játék, de ha valóban van egy megoldandó ügyed, akkor ez egy praktikus kifogás lehet. Csak ügyelj arra, hogy ne a főnököd legyen az alperes!

Nem akarok bemenni dolgozni, de tárgyalásra se mennék! Van még lehetőséged!

Kérj tanulmányi szabadságot!

Ha tanulsz vagy tervezel tanfolyamra járni, akkor jogosult lehetsz tanulmányi szabadságra. Egy-egy vizsga vagy konzultáció idejére igazoltan távol maradhatsz a munkahelyedről. Ez nemcsak időt ad a pihenésre, hanem hosszú távon a karrieredet is segítheti.

Fontos azonban, hogy a tanulmányi szabadság fizetés nélküli szabadságnak minősül. Időtartamát a munkáltató az oktatási intézmény által kibocsátott igazolásnak megfelelően állítja ki – írja a Könyvelősziget.

Egészségügyi szűrések

Rendszeres egészségügyi szűrésekre, például fogászati vagy szakorvosi vizsgálatokra szintén igazolt távollét jár. Nem kell megbetegedni ahhoz, hogy időt nyerj magadnak. A szűrések fontosságát ráadásul senki sem kérdőjelezi meg.

A munka törvénykönyve (Mt.) 55. § (1) bekezdés c) pontja szerint a munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól a kötelező orvosi vizsgálata tartamára (azaz nem szabadság jár e tartamra).

Kapcsolódó

Te tudod mi az a gaslighting? Segítünk felismerni

Sokan hallották már a gaslighting kifejezést, de kevesen értik pontosan. Cikkünk elmagyarázza a gaslighting jelentését.

Ezt a rejtett szabályt sokan nem tudják a nők 40 nyugdíj kapcsán – Ezért nem vásárolhatsz szolgálati időt

Sokan nincsenek tisztában vele, hogy a nők 40 nyugdíj esetén nem lehet szolgálati időt vásárolni. Mutatjuk, miért és mire kell figyelni.

Mennyit adhatsz az orvosnak? Ezt tudnod kell, mielőtt hálapénzt adnál!

Sokan még mindig nincsenek tisztában vele, hogy 2021 óta teljesen megváltoztak a hálapénz szabályok. Már nem lehet csak úgy pénzt adni az orvosnak, sőt,...
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat