Ügyfélszolgálat: „Ez nem holmi csengeri örökösnő, hanem Nigéria, asszonyom!

Videónkból kiderül, hogy telefonos csalók áldozata kereste fel ügyfélszolgálatunkat. Persze eleinte még nem is tudta a rászedett hölgy, hogy átverték. Vigasztalhatja a tudat: Ma már ritkán használt módszert alkalmaztak a bűnözők.

A magát nigériai hercegnek, vagy a nigériai herceg ügyvédének kiadó csalások ma már nagyon ritkák. Az e-mailek hőskorában voltak nagyon gyakoriak az ilyen jellegű csalárd üzenetek.

Ma már sokkal gyakoribb, hogy a rendőrség nevében telefonálnak. Vagy a bankunk nevében. Esetleg egy SMS-t küldenek arról, hogy csomagunk jött, de frissítenünk kell a szállítási adatokat, majd ezután vesznek rá egy vírusos alkalmazás telepítésére, vagy adataink megadására.

bankkártya adatait adja meg telefonon

Józan ész a telefonos csalók ellen!

Legyünk óvatosak és kövessük azokat a biztonsági előírásokat, amit akár a banktól, akár a kártyaszolgáltatótól kapunk. Fontos tudni, hogy a bankok (ahogyan a NAV sem) sohasem küldenek emailen adatkérést.

Ha valaki emailen a bankkártyánk adatait vagy jelszavunkat kéri SOHA NE KÜLDJÜK EL neki az adatokat, hanem a levelet JELENTSÜK, mint LEVÉLSZEMÉT vagy CSALÁS. Ha pedig olyan csomag érkezéséről kapunk üzenetet, amit meg sem rendeltünk, egyből tudhatjuk: csalással van dolgunk. 

Hogyan ismerjük fel a csalókat?

Az egyik legfontosabb, hogy mindig figyeljünk a gyanús jelekre. A csalók gyakran sürgető hangnemet használnak, arra próbálnak rávenni, hogy azonnal cselekedjünk, mielőtt átgondolnánk a helyzetet. Ha valaki azt állítja, hogy valami sürgős problémát kell megoldani, például a bankkártyánkkal gond van, vagy bírósági ügyünk van, de nem kapunk hivatalos értesítést postai úton is, érdemes kétszer is meggondolni a válaszadást. Ezek a nyomásgyakorlások a pánikkeltésen alapulnak, ami a csalók egyik legfőbb eszköze.

Mit tegyünk, ha csalásra gyanakszunk?

Amennyiben úgy érezzük, hogy egy telefonhívás, SMS vagy e-mail gyanús, azonnal lépjünk kapcsolatba a hivatalos szervezettel, akire hivatkoznak. Hívjuk fel a bankunkat, vagy a rendőrséget közvetlenül, és kérdezzünk rá, valóban ők küldtek-e értesítést. Ne használjuk azokat az elérhetőségeket, amelyeket a csalóktól kaptunk, hanem mindig a hivatalos csatornákat vegyük igénybe. Ha pedig már áldozattá váltunk, ne habozzunk értesíteni a hatóságokat, hiszen ez segíthet megakadályozni, hogy mások is hasonlóan járjanak.

Maradt még kérdésed? Más témával kapcsolatban szeretnél segítséget kérni? Keresd a Hóvége ügyfélszolgálatát!
További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!

Kapcsolódó

Hogyan segíthetsz a barátnődnek a menstruációs időszak alatt?

A menstruációs időszak sok nő számára nehéz lehet, fizikai és érzelmi szempontból egyaránt. Ha szeretnél segíteni a barátnődnek ebben a pár napban, néhány egyszerű és figyelmes gesztussal könnyíthetsz a helyzetén.

Ügyfélszolgálat: „A következő állásinterjún ne hánytorgassa fel a múltat, azt javasolnám.”

Állásinterjú tanácsok - Úgy érzed, az állásinterjú tök jól sikerült, mégsem vettek fel? Ennek több oka is lehet. Nézzünk egyet.

Ügyfélszolgálat: „Szexuális felvilágosítást akarok.”

Hát talán mondd azt neki, hogy "szia!"
Nyitólap
Kihez forduljak?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél