Egyre gyakoribbak azok az esetek, amikor hazug e-mailekkel, SMS-ekkel próbálnak meg minket becsapni, a bankkártya adatainkat ellopni. De van mód arra, hogy ezt megelőzzük! Mutatjuk:
Ne kattints csaló e-mailre, SMS-re!
Józan ésszel kiszűrheted, hogyan akarják bankkártya adatainkat ellopni. Legyünk óvatosak és kövessük azokat a biztonsági előírásokat, amit akár a banktól, akár a kártyaszolgáltatótól kapunk. Fontos tudni, hogy a bankok (ahogyan a NAV sem) sohasem küldenek emailen adatkérést.
Ahol lehet – márpedig egyre több helyen lehet – állítsunk be kétfrankos hitelesítést.
Ha valaki emailen a bankkártyánk adatait vagy jelszavunkat kéri SOHA NE KÜLDJÜK EL neki az adatokat, hanem a levelet JELENTSÜK, mint LEVÉLSZEMÉT vagy CSALÁS. Ha pedig olyan csomag érkezéséről kapunk üzenetet, amit meg sem rendeltünk, egyből tudhatjuk: csalással van dolgunk.
Fontos felismerni a hamis weboldalakat, webshopokat és online reklámokat. Alaposan vizsgáljuk át az oldalt. Ha nincs például „felhasználás és adatvédelem” és csak kártyás fizetési mód létezik, azonnal kezdjünk gyanakodni. Ne vásároljunk olyan weboldalakról se, ahol nincs feltüntetve a cégnév és az ügyfélszolgálat elérhetősége, illetőleg az nem tűnik valódinak. Ha ismeretlen helyről vásárolunk, válasszuk az utánvétes fizetést!
A legfontosabb: Mindig legyünk gyanakvóak! Ne hagyjuk bankkártya adatainkat ellopni
Maradt még kérdésed? Más témával kapcsolatban szeretnél segítséget kérni? Keresd a Hóvége ügyfélszolgálatát! További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!