Rengeteg energiát és ezzel pénzt megspórolhatunk, ha égőink, háztartási gépeink energiatakarékosak. De nem csak azzal spórolhatunk, ha korszerűre cseréljük meglévő eszközeinket. Az is ugyanilyen fontos, hogy amit lehet, kikapcsoljunk, ha nem használjuk. Ennek figyelembentartását segítheti elő, ha megnézzük, mennyit fogyaszt a hűtőnk, tévénk, villanykörténk. Mutatjuk, hogyan!
Korábban már több cikkünkben is foglalkoztunk azzal, hogyan csökkentheted a fogyasztásod. Az infláció az egekben, ahogy a rezsiárak is megemelkedtek, így mindannyian ott húzzuk meg a nadrágszíjat, ahol tudjuk. Ezért is néztük meg, melyek a legnagyobb áramzabálók. Vagy azt, hogyan használd energiatakarékosan a konyhád, mi az ideális hűtő hőmérséklet.
Most azt mutatjuk meg, hogyan nézheted meg, mennyit fogyasztanak az égők, a hűtőszekrény, a mosogatógép, a mosógép, a szárítógép, a televízió és számítógép-monitor az otthonodban.
Nem kell mást tenned, mint letöltened a telefonodra egy InfoCons nevű alkalmazást. Az app elérhető androidos telefonokra a Google Play áruházban, valamint iOs-t futtató mobilokra is az App Storeban.
Csak olvass be egy QR-kódot!
Az alkalmazásban beolvashatjuk az égők energiahatékonysági címkéin található QR-kódot,
hogy azonnal hozzáférjünk az információkhoz. A QR-kód beolvasásával megtudhatjuk az égők részletes műszaki jellemzőit, valamint a gyártóra vonatkozó információkat is. Így bizalmat nyerhetünk a termék minőségét és eredetét illetően.
Mindemellett hozzávetőleges értékeket is kaphatunk kaphatnak az égők energiaköltségéről. Így sszehasonlításokat végezhetüönk és megalapozott döntéseket hozhetunk az égők kiválasztásával kapcsolatban. Ezzel pénzt és energiát takaríthatunk meg.
De nem csak égőkről tudhatunk meg fontos információkat, például a működési költséget, fogyasztást!
Az alkalmazással az alábbi termékek kódját olvashatjuk be:
- Hűtőszekrény;
- Mosogatógépek;
- Mosógépek;
- Szárítógépek;
- Televíziók és számítógép-monitorok;
- Égők
Az energiacímkén található QR-kód beolvasásával az alkalmazás által generált információ összevethető a termékre írt információval, hogy az adott termék valóban a címkén feltüntetett osztályba tartozik-e, vagy éppen ellenkezőleg, tehát az információk nem egyeznek meg.