Csak a felnőttek ötödének van nyugdíjcélú megtakarítása

A nem nyugdíjas korú magyar felnőtt lakosság 55 százaléka egyáltalán nem bízik abban, hogy a jelenlegi nyugdíjrendszer hosszútávon fenntartható, mégis ötödük tervez csak hosszútávra és készül nyugdíjcélú megtakarítás keretében a nyugdíjas éveire – állapította meg az OTP Nyugdíjpénztár felmérésében, amelyről csütörtökön közleményben tájékoztatta az MTI-t.

A kutatásból kiderült, hogy a gazdaságilag aktív válaszadók pesszimistán vélekednek nyugdíjkilátásaikról, a megkérdezett korosztály 56 százaléka attól tart, hogy a nyugdíjas éveiben más segítségére fog szorulni anyagilag.

A felnőtt lakosság több mint fele (54 százalék) számára az okoz bizonytalanságot, hogy nem tudja majd egészségügyi kiadásait önerőből finanszírozni. További 37 százalék amiatt aggódik, hogy nem lesz képes a későbbiekben mindent megadni a családjának, és csupán 11 százalék az aránya azoknak, akik nem éreznek bizonytalanságot.

Ezt olvasta már: Egyre több a nyugdíjas munkavállaló?

A felmérés szerint a felnőtt, nem nyugdíjas korosztály 56 százaléka számít arra, legalább 70 éves koráig kell majd dolgoznia, és további 21 százalék azon sem lepődne meg, ha ez még tovább kitolódna. A megkérdezetteknek 6 százaléka gondolja úgy, hogy már 60 éves kora előtt befejezheti a munkát.

Kapcsolódó írásunk: Legjobb nyugdíjas kedvezmények 2023-ban?

A válaszadók 30 százaléka szerint havi 200-300 ezer forint, 23 százalék szerint 300-400 ezer forint elegendő lesz a megélhetéshez és 24 százalék válaszolta, hogy 400 ezer forintra lehet szüksége idős korára. A közleményben Horpácsi Krisztina, az OTP Nyugdíjpénztár főosztályvezetője kifejtette, érdemes már fiatalon, havi pár ezer forinttal elkezdeni a nyugdíjcélú takarékoskodást, „később még hálásak leszünk magunknak”.
A Pulzus Kutatási Rendszer által elvégzett felmérés júniusban készült, ezer, 18 évnél idősebb – nem nyugdíjas korú – ember bevonásával.

MTI

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

TB-tartozás rendezése lépésről lépésre – így kérhetsz részletfizetést

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a tb-t és a fennálló tartozás kifizetése is nehézséget okoz?

Mennyi lesz a nyugdíj a Nők 40 után? Ezt jelenti a valorizációs szorzók emelkedése

A valorizációs szorzók idén 13,3%-kal emelkedtek, ami érezhetően növeli a nyugdíj összegét.

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.

Végleges rokkantsági ellátás: kinek jár, milyen feltételekkel, mekkora az összeg?

Mire utal a „végleges” kifejezés, és mi a rokkantsági ellátás és rokkantsági járadék közötti különbség?