Az új cipő betörése nagyon sokat segíthet abban, hogy kényelmesen hordhassuk és megússzuk a fájdalmas sebeket. Hoztunk pár tippet arra, hogyan törheted be könnyedén a cipődet.
Itt van az ősz. A nyári cipőt felváltja az átmeneti félcipő. Ráadásul az iskolakezdésre is elő kellett venni az ünneplős cipőket. Ilyenkor sokan küzdenek azzal, hogy az új cipő feltöri a lábukat.
Rengeteg tipp, praktika van arra, hogyan kezeljük a kisebesedett, felhólyagosodott lábat. Most ennek megelőzésére hoztunk néhány trükköt.
Így lesz egyszerű az új cipő betörése
A Femina cikke szerint jól bevált módszer, ha vastag vizes zoknit húzunk, belebújunk a cipőbe és hajszárítóval fújjuk kicsit a lábbelit ott, ahol szorít. Így könnyebben a lábra formálódik és kinyúlik majd. Ezután javasolt sétálni egy kicsit a lakásban, míg az anyag meleg, és emiatt rugalmasabb is.
Ha szűk a cipő, jó megoldás lehet egy nagyobb krumplit, vagy hasonló nagyságú, formájú tárgyat tenni a cipőbe, majd hagyni egy éjszakára állni. A burgonya formája egy este alatt sokat tágíthatja a lábbelit.
A burgonya más módon is használható bőrcipők betörésére: Miután kitömtük a lábbelit újságpapírral, krumpli szeleteket teszünk a cipőre kívülről. Egy éjszakára így hagyjuk, és már ki is tágul és meg is puhul a keményítőnek köszönhetően.
Ha szintetikus anyagokból készült a cipő, akkor az is egy lehetőség, hogy két jól zárható zacskót megtöltünk vízzel. A zacskónyi vizeket beletesszük a lábbelibe. Ezt pedig beletesszük a fagyasztóba egy éjszakára. Az este alatt a cipőbe tett víz meg fog fagyni, a térfogata megnő, ezzel pedig tágítani fogja a cipőt is. Sokkal kényelmesebb lesz már egy este alatt is.
Kényes anyagú cipőknek ez a módszer nem javasolt, de a többi lábbelivel használható: Összekeverünk vizet vagy ecetet egy kis alkohollal. Ebbe belemártunk egy vattát, majd áttöröljük vele a cipő szorosabb részeit. Ezt követően sétálunk kicsit benne.
Érdemes több trükköt is kipróbálni, hogy megtaláljuk a nekünk legideálisabb megoldást.