Ne dobd ki a befőttesüveget! 10 dolog, amire használhatod

Amikor a hulladékcsökkentésről beszélünk, gyakran elfeledkezünk az olyan hétköznapi tárgyakról, mint a befőttesüveg. Egyszerűen tisztítható, tartós és sokféle méretben, formában kapható, könnyen dekorálható – igazi kreatív jolly joker. Szinte hetente találkozik a család egy-egy kiürült darabbal, ami vagy megy a szelektívbe, vagy felkerül a polcra, hátha jó lesz valamire. Itt hozzuk ezt a valami jót: befőttesüveg hasznosítása 10 dologra. Mutatunk meglepő és kevésbé meglepő ötleteket is.

Kezdjük az egyértelművel: befőttesüveg hasznosítása tárolóként

Meglepő dolgokat ígértünk – nyugalom, olyanok is lesznek – de előbb tárgyaljuk meg azt, ami magától értetődő. Befőttesüvegből lehet minden flancolás nélkül váza (persze, egy kevés dekorral jobban mutat), készülhet belőle mécsestartó, belerakhatjuk a fogkeféket. Mi az, ami még egyértelmű, mégsem hasznosítjuk így?

Például remekül tárolhatjuk benne a szárazárut. Liszt, cukor, só, tészta, hüvelyesek, gabona, stb. minden szépen rendben, átláthatóan sorakozhat a polcon. Sokkal rendezettebb konyhánk lesz, ha ezek az alapanyagok nem zacskóban, egymás hegyén-hátán halmozódnak.

A kisebb méretű üvegekben a fűszerek lelelhetnek új otthonra. Ha szeretnék, hogy egységesebb legyen a konyhai összkép, akkor fújjuk le a tetők külső részét festék sprayvel. Hagyjuk egy éjszakát száradni, másnap már pakolhatunk az új fűszertartóinkba. Érdemes címkét gyártani, az sem nagy fáradság, de mennyivel pofásabb a végeredmény:

Befőttesüvegben a megmaradt étel is tárolható. Az internet népe szerint a munkahelyi ebédet is vihetjük benne – hát, meg lehet próbálni –, de most maradjunk az otthoni használatnál. Ha nincs időnk minden nap főzni, akkor remekül előkészülhetünk a hétre, például így:

Vagy így:

És ami meglepő volt, legalábbis számunkra: befőttesüvegben süti is készülhet, pl. banánkenyér.

Befőttesüveg hasznosítása másként – amire nem gondoltál

A tároló témát még hosszan lehetne folytatni, mert sminkcuccoktól kezdve a fültisztítón át a vattapamacsig mindent is bele tudunk tenni. Ezekhez nem kell túl sok találékonyság, ezért inkább foglalkozzunk a kevésbé hétköznapi ötletekkel.

A boltban vehetünk befőttesüvegre hajazó poharat tetővel, szívószállal és füllel. Utóbbit nyilván nem tudjuk hozzáadni, de a többit megoldhatjuk mi magunk is, hiszen gyakorlatilag csak egy lyukat kell fúrnunk a tetőbe. (Még kézügyességet sem igényel a művelet.)

Ha valaki szükségét érzi a dekorálásnak, akkor ez itt például nagyon egyszerű, mégis mutatós megoldás:

A következő ötlet megvalósítása sem sokkal bonyolultabb, csupán egy adagoló pumpára lesz szükség. A műanyagból készültek pumpák néhány száz forintba kerülnek, a fémek kicsivel drágábbak, 1000 forint körüli áron kaphatók. A befőttesüveg hasznosítható így:

Meg így is:

Ha szeretnénk a lakást, erkélyt, teraszt kicsit élőbbé, zöldebbé tenni, akkor szerezzünk be néhány növényt. A pozsgások nem túl drágák, gondozásuk egyszerű, és remekül érzik magukat befőttesüvegbe ültetve. Látványnak sem utolsó:

Több növényt szeretnénk? Szaporítsuk őket befőttesüvegben!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

A tökéletes bográcsgulyás titka: egyetlen összetevőn múlik az ízharmónia

Szerintünk ilyen a tökéletes bográcsgulyás, természetesen csipetkével.

Láthatatlan generáció: te is közéjük tartozol? Így kerülheted el!

Sokan tartoznak a láthatatlan generációhoz anélkül, hogy észrevennék. Mit jelent ez, és hogyan kerülheted el, a magányt idősebb korodra?

Álomnyaralásból horrortúra lett a húgom nyaralása, mert ezt a 7 dolgot kihagyta a bőröndből

Az álomnyaralásból könnyen rémálom lehet, ha kihagysz egy fontos elemet.

Minden dolgozónak alanyi jogon jár, ha hőségriadót rendelnek el: kötelező biztosítani a munkáltatóknak

Nem véletlen, hogy a munkavédelmi szabályok hőségriadó esetén pontosan meghatározzák, mit kell biztosítania a munkáltatónak.

Meddig érvényes az E recept a felhőben? Mutatjuk a részleteket

Ha az orvos felír nekünk valamit, de nem azonnal váltjuk ki, nem árt tudni, meddig hagyhatjuk a felhőben a receptet.