Szőrtelenítő krém: 5 ok, amiért ne használd

Gyors, fájdalommentes módja a nemkívánatos szőrszálak eltávolításának, de az eredmény korántsem tartós, és ha utánaszámolunk, hosszú távon azért nem is olyan olcsó. Mi szól még a szőrtelenítő krém ellen? Íme az ötös lista!

Állítólag egy átlagos nő élete során 7718 alkalommal szőrtelenít és akár 2,5 millió forintot elkölthet arra, hogy megszabaduljon a zavaró szőrszálaitól. Hogy ki milyen módszert választ, az ízlés és pénztárca kérdése: a végleges szőrtelenítés hatékony megoldás, de elég költséges, az epilátor és gyantázás sokak számára kényelmetlen, fájdalmas, a borotválás után pedig csak néhány napig tart a simaság. Mi a helyzet a szőrtelenítő krémmel? Használata nagyon egyszerű: felkened, vársz, letörlöd – kényelmes, biztonságos, gyors. Tényleg így van?

Hogyan működik a szőrtelenítő krém?

A szőrtelenítő krém a bőr felszínén roncsolja a szőrszálat, tehát a szőr gyökeréig nem hatol le, emiatt hatása csupán 2-3 napig tart. Ezeknek a termékeknek a vegyi anyag tartalma magas, ezért nem ajánlott gyakori használatuk. Manapság ugyan kaphatók olyan termékek, amelyeket valamilyen ápolóló kivonattal gazdagítanak, de ez korántsem jelenti azt, hogy maga a szőrtelenítő krém jót tesz a bőrnek.

A szőrtelenítő krém káros hatásai – miért ne használjuk?

  1. A termék vegyi anyag tartalma magas, az érzékeny bőrt allergizálhatja, ami kipirosodással, pöttyök megjelenésével járhat.
  2. Bizonyos szőrtelenítő krémek csomagolásán az áll, hogy arcra, bikinivonalon is használhatók, viszont ezt érdemes fenntartással kezelni. Nem ajánlott pl. a bajuszon alkalmazni, mert borosta alakulhat ki. Az intim területeken különösen óvatosnak kell lennünk, hiszen a krém hüvelybe jutva komoly egészségkárosodást okozhat. Azt se feledjük, hogy a szőrtelenítő krémet anyajegyes vagy szeplős területeken egyáltalán nem szabad használni.
  3. Maga az eljárás első blikkre olcsónak és gyorsnak tűnik, hosszú távon azonban sok-sok pénzbe és időbe kerül. Felkenéssel és mindennel együtt nagyjából fél órát szánunk a szőrtelenítésre – ez pont 3× annyi idő, mint egy sima borotválás. Arról nem is beszélve, hogy ha nem a legolcsóbb, hanem a közepes árkategóriája termék közül válogatunk, akkor egy év alatt akár 20-30 ezer forintot is elkölthetünk szőrtelenítő krémre.
  4. Az erősebb szőrszálakon nem minden esetben működik, így sokszor foltos lesz a végeredmény. Ráadásul az sem tart tovább pár napnál.
  5. A legtöbb szőrtelenítő krém vagy erősen túl van illatosítva, vagy egyszerűen csak vegyszerszagú. Kellemetlen, mert hiába van rövid ideig a bőrünkön, a fürdőszobában még jó ideig lehet érezni a szagát.

Kell-e félnünk a szőrtelenítő krémtől?

Nem erről van szó. Egy kozmetikai terméket nem forgalmazhatnak, ha az nem felel meg az 1223/2009/EK rendelet követelményeinek. Ez a rendelet sok egyéb mellett azt is kimondja, hogy a forgalmazott kozmetikai termékeknek biztonságosaknak kell lenniük
az emberi egészségre, amennyiben rendeltetésszerűen vagy ésszerűen,
előrelátható feltételek mellett használják.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

5+3 ingatlanos szakszó, aminek sokan rosszul tudják a jelentését – milliókat buknak rajta!

Az ingatlanos kifejezések világa elsőre száraz jogi maszlagnak tűnhet, de emellett valójában szó szerint milliók múlhatnak rajta, hogy pontosan érted-e őket. Most összeszedtünk 5+3 olyan ingatlanos szót, amit még sok tapasztalt lakáskereső is összekever.

Kizárt a házadból a volt párod? Jogos önhatalom: amikor a birtokvédelem azonnal jár

Sokan gondolják, hogy birtokvitában csak a hivatalos út járható. Ez nem minden helyzetre igaz:.

Munkáshitel csed, gyed és gyes alatt: a legfontosabb tudnivalók

A hitelfelvételhez biztos jövedelem szükséges. Kérdés, hogy az állami juttatások minek számítanak.

Olcsón vennél lakást? Potom áron adják az ingatlanokat ezen az oldalon 

Így történik az ingatlan árverés, mutatjuk hol lehet regisztrálni.

A forgalomból is kivonhatják az autót, ha így közlekedsz: nem csak bírságra számíthatsz

Mikor vonhatják ki a forgalomból az autót? Bizony bőven vannak olyan esetek, amikor...