Gyors, fájdalommentes módja a nemkívánatos szőrszálak eltávolításának, de az eredmény korántsem tartós, és ha utánaszámolunk, hosszú távon azért nem is olyan olcsó. Mi szól még a szőrtelenítő krém ellen? Íme az ötös lista!
Állítólag egy átlagos nő élete során 7718 alkalommal szőrtelenít és akár 2,5 millió forintot elkölthet arra, hogy megszabaduljon a zavaró szőrszálaitól. Hogy ki milyen módszert választ, az ízlés és pénztárca kérdése: a végleges szőrtelenítés hatékony megoldás, de elég költséges, az epilátor és gyantázás sokak számára kényelmetlen, fájdalmas, a borotválás után pedig csak néhány napig tart a simaság. Mi a helyzet a szőrtelenítő krémmel? Használata nagyon egyszerű: felkened, vársz, letörlöd – kényelmes, biztonságos, gyors. Tényleg így van?
Hogyan működik a szőrtelenítő krém?
A szőrtelenítő krém a bőr felszínén roncsolja a szőrszálat, tehát a szőr gyökeréig nem hatol le, emiatt hatása csupán 2-3 napig tart. Ezeknek a termékeknek a vegyi anyag tartalma magas, ezért nem ajánlott gyakori használatuk. Manapság ugyan kaphatók olyan termékek, amelyeket valamilyen ápolóló kivonattal gazdagítanak, de ez korántsem jelenti azt, hogy maga a szőrtelenítő krém jót tesz a bőrnek.
A szőrtelenítő krém káros hatásai – miért ne használjuk?
- A termék vegyi anyag tartalma magas, az érzékeny bőrt allergizálhatja, ami kipirosodással, pöttyök megjelenésével járhat.
- Bizonyos szőrtelenítő krémek csomagolásán az áll, hogy arcra, bikinivonalon is használhatók, viszont ezt érdemes fenntartással kezelni. Nem ajánlott pl. a bajuszon alkalmazni, mert borosta alakulhat ki. Az intim területeken különösen óvatosnak kell lennünk, hiszen a krém hüvelybe jutva komoly egészségkárosodást okozhat. Azt se feledjük, hogy a szőrtelenítő krémet anyajegyes vagy szeplős területeken egyáltalán nem szabad használni.
- Maga az eljárás első blikkre olcsónak és gyorsnak tűnik, hosszú távon azonban sok-sok pénzbe és időbe kerül. Felkenéssel és mindennel együtt nagyjából fél órát szánunk a szőrtelenítésre – ez pont 3× annyi idő, mint egy sima borotválás. Arról nem is beszélve, hogy ha nem a legolcsóbb, hanem a közepes árkategóriája termék közül válogatunk, akkor egy év alatt akár 20-30 ezer forintot is elkölthetünk szőrtelenítő krémre.
- Az erősebb szőrszálakon nem minden esetben működik, így sokszor foltos lesz a végeredmény. Ráadásul az sem tart tovább pár napnál.
- A legtöbb szőrtelenítő krém vagy erősen túl van illatosítva, vagy egyszerűen csak vegyszerszagú. Kellemetlen, mert hiába van rövid ideig a bőrünkön, a fürdőszobában még jó ideig lehet érezni a szagát.
Kell-e félnünk a szőrtelenítő krémtől?
Nem erről van szó. Egy kozmetikai terméket nem forgalmazhatnak, ha az nem felel meg az 1223/2009/EK rendelet követelményeinek. Ez a rendelet sok egyéb mellett azt is kimondja, hogy a forgalmazott kozmetikai termékeknek biztonságosaknak kell lenniük
az emberi egészségre, amennyiben rendeltetésszerűen vagy ésszerűen,
előrelátható feltételek mellett használják.