Sokkal tisztább, ha a végleges szőrtelenítést tartósnak hívjuk. Tény, a különböző eljárások lehetővé teszik, hogy nagyon hosszú időre megszabaduljunk a nem kívánatos szőrszálaktól, de erős túlzás ezt véglegesnek nevezni. A kezelések nem olcsók, ráadásul jó pár alkalommal kell számolni, mire elérjük a kívánt eredményt. Lézer vagy villanó fény? Mi a különbség, mi tud többet? És egyáltalán, mennyibe kerül?
Utánajártunk.
Mennyit költünk szőrtelenítésre?
2017 júniusa és 2018 májusa között 1,5 milliárd forintot adtak ki a magyar nők szőrtelenítőszerekre, ez nem kevés. (Frissebb adattal sajna nem találkozunk.) Ennél talán érdekesebb, hogy egyetlen nő mennyi időt és pénzt áldoz élete során szőrtelenítésre: felmérések szerint
- átlagosan 7718 alkalommal szőrtelenít,
- kb. 2400 órát tölt szőrtelenítéssel,
- és több, mint 2,5 millió forintot költ összesen.
Azt vegyük számításba, hogy ezeket a számokat olyan szolgáltatók oldalán olvastuk, amelyek tartós szőrtelenítés kínáltak. Jellemzően azzal próbálnak minket meggyőzni, hogy a kezelések után „nincs több idő és pénzpazarlás” – na de kinek van pénze tartós szőrtelenítésre?
Módszerek és tartósság
Eddig tart(hat) a simaság a leggyakoribb szőrtelenítési módszerekkel:
- borotva: 1-3 nap
- szőrtelenítő krém: 3-7 nap
- gyanta, wax: 2-4 hét
- epilátor: 2-4 hét
Mivel tud többet a „végleges” szőrtelenítés?
Tudni kell, hogy létezik IPL villanófényes és lézeres szőrtelenítés is: dióhéjban, mindkét eljárás fényalapú technológia és mindkét kezelés során a szőrtüszőt, vagyis a szőr növekedéséért felelős sejtcsoportot iktatják ki. A szőr elnyeli a nagy energiájú fényt, ezt hővé alakítja és leviszi egészen a szőrtüsző aljáig, ahol leállítja a szőrnövekedést. Mindkettő előnye, hogy nincs begyulladt szőrtüsző, szőrbenövés, napi borotválás.
Amit még fontos
A lézeres szőrtelenítés pontszerűen éri a szőrtüszőt, az IPL szőrtelenítő eljárás nagyobb felületen kezel. A szolgáltatást végző szakemberek nyilván a saját szolgáltatásukra esküsznek, de összességében elmondható:
- a lézer fókuszáltabban működik, hosszabb ideig tart egy-egy kezelés, de az eredmény is tartósabb;
- az IPL eljárás esetében a kezelések lényegesen rövidebbek, de ezek nem feltétlenül hoznak olyan eredmény, mint a lézeres.
Azért a feltételes mód, mert a hatékonyságot – mindkét eljárásnál – nagyban befolyásolja, hogy ki és milyen adottságokkal rendelkezik, mely területeket kezelnek. Fél-egy éves szőrtelenségre számíthatunk, esetenként pedig szükség van fenntartó kezelésekre.
Nézzük az árakat: lézer kontra IPL
A villanófényes eljárás nagy előnye a lézeressel szemben egyértelműen az ára:
- az arc különböző területeit alkalmanként átlag 5-10 ezer forint körüli összegekért,
- a felső testet (felkar, alkar, kézfej stb.) nagyjából 10-20 ezer forintért,
- a lábat 15-25 ezer forintért (na, nem az egészet, külön a combot, lábszárat és így tovább),
- az intim területeket pedig 8-16 ezer forintért kezelik.
Vásárolhatunk több alkalomra szóló bérletet, illetve léteznek csomagajánlatok is (pl. teljes láb + intim terület + hónalj). Ezek a csomagok valamennyivel jobban megérik az árukat, de nagy, több tízezres kedvezményekre ne számítsunk.
Ennyivel drágább a lézeres szőrtelenítés:
- az arc különböző területeit 10-20 ezer forintért,
- a felső testet 20-60 ezer forintért,
- a lábat 40-90 ezer forintért,
- az intim területeket 20-40 ezer forintért kezelik.
Itt is válthatunk bérletet, kérhetünk csomagot.
Bármelyik eljárást választjuk, mindenképpen nézzünk utána az áraknak: szolgáltató és szolgáltató között óriási különbségek lehetnek, és van, ahol a férfiak számára drágábbak a kezelések, mint a nőknek. Az sem mindegy, mivel végzik az eljárást, többféle lézeres szőrtelenítés, illetve többféle villanófényes kezelés közül választhatunk. Nyilván az árak is másként alakulnak.
Kiknek éri meg a „végleges” szőrtelenítés?
Nagyon röviden azoknak, akik tartós simaságot szeretnének, és ki tudják fizetni a kezelések árát különösebb nehézség nélkül – az átlagember nem ebbe a kategóriába tartozik. Ne csüggedjünk, ha nem fér bele a költségvetésbe, a hagyományos módszerek is tudják, amit kell: szőrtelenítenek. Hetente félórát még mindig hamarabb találunk erre a műveletre, mint fölös tíz- és százezreket.