Így utazhatsz ingyen vagy olcsóbban: 5 dolog, amit tudnod kell a kedvezményes jegyekről, bérletekről 

A közösségi közlekedést érintő tavaly március 1-jével bevezetett új tarifarendszer célja egy egyszerű és kedvezményes rendszer kialakítása volt. Korábban mi is részletesen írtunk az átalakításokról és összegeztük, hogy milyen BKK utazási kedvezmények érhetők el. A gyakorlatban azonban mégsem ilyen könnyen átlátható a rendszer, sokaknak okoz gondot, hogy melyik bérlet éri meg a legjobban és milyen kedvezmények érhetők el. Ismertetjük az új rendszer 5 sarkalatos pontját, hogy többé senkit ne tudjon zavarba hozni a BKK utazási kedvezmények rendszere.

Kiket és hogyan érintenek a BKK utazási kedvezmények?

Hol lehet a kedvezményes jegyeket, bérleteket megvásárolni?

Legegyszerűbben a BudapestGO applikáción keresztül, mert itt az összes kedvezményes jegy és bérlet megtalálható. De még jobb, hogy a MÁV és Volán menetrendek is elérhetők az applikációban, így nemcsak a budapesti közlekedés tervezhető vele, hanem bármely utazás, valós idejű adatokkal.

Emellett természetesen ugyanúgy működnek a BKK ügyfélközpontok, a jegypénztárak és a megállókban található automaták. Annyi a különbség, hogy fényképes, kedvezményes bérletet – pl. a 65 éven aluli nyugdíjasok- a BKK ügyfélpontokban tudnak készíttetni. Ha viszont már rendelkeznek az igazolvánnyal, akkor bármely fenti elérhetőségen keresztül meg lehet venni a bérletet.

BKK utazási kedvezmények a diákok részére

A diákok 14 éves korig ingyenesen utaznak országszerte. 14 éves kor fölött nappali vagy esti tagozatos tanulóknak a kedvezményes Pest vármegyebérlettel éri meg utazni, míg a levelező tagozatosok teljes árú bérlettel (Budapest-bérlettel, Pest vármegyebérlettel vagy országbérlettel) tudják igénybe venni a BKK szolgáltatásait.

Viszont azt fontos tudni, hogy külföldi diákok, külföldön kibocsátott diákigazolvánnyal nem jár kedvezmény a vármegye- vagy országbérletekre. 

Kedvezmények a nyugdíjasok számára

A fő változás, hogy azok a 65 év alattiak, akik ellátottak utazási utalványára jogosultak, ingyen utazhatnak a helyközi közlekedésben, illetve 90 százalékos kedvezménnyel vásárolhatnak vármegye- és országbérletet. 

Tehát például egy Budapesten kívül élő, ellátottak utazási igazolványával rendelkező nyugdíjas díjmentesen utazhat az agglomerációból a fővárosba, pl. Gödöllőről Budapestre. Budapesten belül pedig a kedvezményes vármegyebérlet számára az ideális választás a helyi közlekedés használatához.

Ha valaki aktív korúak ellátására jogosult, akkor a nyugdíjas Budapest-bérlet éri meg a leginkább számára.  

65 év felett pedig továbbra is díjmentes a közösségi közlekedés országszerte.

Milyen kedvezmények érhetők el a fogyatékkal élők és tartós betegek számára?

Díjmentesen vehetik igénybe a helyközi közlekedést a fogyatékkal élők és tartós betegek. Nem szükséges menetjegyet váltaniuk a vak, hallássérült, a magasabb összegű családi pótlékban, illetve a fogyatékossági támogatásban részesülő, a gyógypedagógiai intézményekben és sajátos nevelési igényű gyermekeket foglalkoztató intézményekben tanulóknak. Fontos, hogy kísérőik szintén díjmentesen utazhatnak.

Most akkor melyik felnőtt bérlet éri meg a leginkább?

Az attól függ, hol utazunk a legtöbbet. Azok számára, akik főként Budapesten belül utaznak, egyértelműen a legjobb választás a Budapest-bérlet. 

Aki viszont rendszeresen az agglomerációban is utazik, az akkor jár a legjobban, ha a Pest vármegyebérletet választja, mert ezt a fővároson belül a BKK járatain is elfogadják. Kisgyermekkel utazók pedig válasszák a kisgyerekes Budapest bérletet.

További kérdésed van a kedvezményekkel kapcsolatban? Keresd ügyfélszolgálatunkat, ahol kollégáink díjmentesen válaszolnak!

Forrás: bkk.hu

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.

Végleges rokkantsági ellátás: kinek jár, milyen feltételekkel, mekkora az összeg?

Mire utal a „végleges” kifejezés, és mi a rokkantsági ellátás és rokkantsági járadék közötti különbség?

Évente kérhetik a nyugdíjasok a 15.000-50.000 forintot: ki és hogyan igényelheti az egyszeri segélyt?

Egy váratlan betegség, a gyógyszerköltségek emelkedése vagy akár a közüzemi számlák befizetése is komoly terhet jelenthet egy kisnyugdíjas számára.

Ezekre a kedvezményekre jogosultak a Yettelnél az egyedülálló szülők: 0 forintos percdíjat is adnak

Az egyszülős kártya egy másik hasznos eszköz, amely jelentős kedvezményeket biztosít az egyedülálló szülők számára.

Maradék sonkából készül a legfinomabb pástétom: 3 gyors recept, amihez minden van otthon

A húsvéti sonkából nincs kis adag, rendszerint mindig marad főtt sonka. Jó hír,...