Ezért nem kell elöblíteni a zsíros edényt, mielőtt a mosogatógépbe teszed – Még 3 fontos tudnivaló

Nem kell leöblíteni az edényeket, mielőtt berakom a mosogatógépbe? Égető kérdés így az ünnepi időszakban. A rövid válasz az, hogy attól függ. Ebben a cikkben elmondjuk, hogy mitől lóg.

Zsíros ételmaradékok: nem kell leöblíteni az edényeket

Nem kell leöblíteni az edényeket, mielőtt berakom a mosogatógépbe? Alapszabályként elmondható, hogy a zsíros szennyeződéseket nem kell és nem is érdemes leöblíteni a tányérokról vagy lábasokról. A mosogatógépbe való tabletták és porok olyan anyagokat (zsíroldók, enzimek, sók) tartalmaznak, amik simán megbirkóznak az ilyen típusú szennyeződéssel, felesleges vele vesződni.

Színes szennyeződések – igen

Itt más a helyzet, hiszen bizonyos festékanyagok összefoghatják például a hőre lágyuló műanyagokat. Klasszikusan ilyen a tupper tál, a szórakozóhelyről hazahozott műanyag repohár és a rendelt kaja tartója is. Ezeket gyönyörűen befesti mondjuk a pörköltszaft vagy a bolognai és akkor mehetnek is a kukába, mert ki akarja már úgy használni – fúj. Tehát ebben az esetben a Nem kell leöblíteni az edényeket? kérdésre az értelmes válasz, hogy de, ilyenkor érdemes öblíteni – vagy nem tenni össze a fentieket.

Kisdarabos szennyeződések – igen

Az olyan aprószemcsés szennyeződéseket, mint a kávézacc, a pirospaprika, a húsleveses fazék alján kiülepedett fűszerek, minden esetben le kell öblíteni az edényekről, mert például az üvegpoharak falán undorítóan lerakódnak, a mosogatógép jól rá is szárítja őket, aztán kézzel kell róluk lesúrolni. Azért sem érdemes ezeket csak úgy betenni, mert a gép szűrőjét is eltömhetik, amiből aztán szintén elég rossz lesz kisikálni.

Apró műanyag izék – vigyázz velük

Vannak azok a kis műanyag összekötők, amikkel mondjuk a zoknik vannak összekapcsozva vagy az új ruhákra rögzítik rá a bolti cimkét. Aztán vannak azok a műanyaggal borított drótdarabok, amik a szeletelt kenyér zacskóját fogják össze. Na, ezek a mosogatógép halálos ellenségei, simán tönkretehetik a gépet, de az is elég, ha beakadnak a szivattyúlapátba, aztán lehet kihívni ünnepnapon a szerelőt hétmillió euróért. Sose kerüljön be ilyen! Úgyanígy kerülendő a sonka madzagja, a cérna és minden akadós-tekeredős dolog.

Kapcsolódó cikkeinkben választ találsz arra, hogyan kell a mosogatógépet jól bepakolni, hatékonyan kipakolni, illetve kell-e bele időnként alufóliát tenni.

Nem kell leöblíteni az edényeket, mielőtt berakom a mosogatógépbe? Ezen gondolkozik a férfi, akinek a kezét látjuk, amint koszos edényt pakol a gépbe
Nem kell leöblíteni az edényeket, mielőtt berakom a mosogatógépbe? Itt a válasz!
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

5 undorító TikTok-trend, amit eszedbe ne jusson kipróbálni: ultragáz és semmi értelme

Ha valaha is eszedbe jutott, hogy fogkrémmel pucold meg a telefonlencséd, vagy főtt csirkére locsold rá a köhögés elleni szirupot, akkor ezt a cikket neked írtuk.

A zsebbika életmentő, ha nem indul az autó: egyedül is beindíthatod a kocsit, így működik

Ha lemerül az akkumulátor, az autós zsebbika lehet a legjobb barátod. Ez a kis készülék bárhol és bármikor segíthet beindítani a kocsit anélkül, hogy mástól kellene segítséget kérned.

300 ezres támogatás jár mozgáskorlátozott nyugdíjasoknak! – Így kaphatod meg!

Sokan nem tudják, de mozgáskorlátozott nyugdíjasoknak akadálymentesítési támogatás jár! Akár 300 ezer forintot is kaphatsz!