Dubai csoki recept házilag – akkor most megéri, vagy nem? A Lidlben most minden összetevő akciós.
Szóval van ez a dubai csoki láz. Sokan nagyon unják, sokan meg úgy gondolják, hogy a pisztáciakrémes, kadaif tésztás desszertből sosem elég. A vendéglátó helyek is felkapták, ma már a csoki mellett kóstolhatunk pizzát, fánkot, péksütit ebben a kiadásban, de el is készíthetjük otthon. Kérdés, hogy megéri-e.
Tegnap a Lidl dobta le az atombombát azzal, hogy egy kis dubai csoki recept szettel lepte meg a vásárlókat. Nem volt más választásom, úgy döntöttem én is kipróbálom, egyrészt, hogy milyen az íze, másrészt, hogy anyagilag mennyire éri meg az egyébként közismerten méregdrága csoki házi verziója.
Na de nézzük az árakat! A legolcsóbb bolti dubai csoki 3000 Ft körül van – ez egy olyan apró, 80-100 grammos tábla, ami egyébként minőségre és mennyiségre 500 és 800 Ft között szokott lenni, de az igazi, magas pisztáciatartalmú pasztából készült csokik 200 grammos változatát 14-20.000 Ft-ért szerezhetjük be. Au.
A boltban vásárolt alapanyagok ezzel szemben így néznek ki: 400 g csoki (és és tej vegyesen): 2000 Ft, 200 g kadaif tészta: 999 Ft, 190 g pisztáciakrém: 1190 Ft, a kanál tanini, ami kell bele, az pedig volt itthon, de ha megvesszük, akkor 1290 Ft-ot kell fizenünk, de a maradékot felhasználhatjuk például házi humuszba. Így cca 5500 Ft-ot fizetünk, ebből lett 20 Dubai csokis golyónk – ennek darabja 275 forintra jön ki. Nem igazán olcsó mulatság, még így sem, de kétségtelen, hogy a bolti változatnál sokkal olcsóbb. 20 golyót azért a rutinosak is nehezen legelnek le ebből az egyébként tömör édességből egyszerre, ha pedig ajándékba számjuk – például karácsonyra vagy mikulásra – akkor 2 kis csomag vidáman kijön belőle. Úgy pedig már nem számít annyira borsosnak az ára.
A Lidl szettből egyébként táblás csokit is csinálhatunk, de ha valakinek nincs otthon szilikon csoki formája – és valljuk be, a legtöbbünknek nincs – akkor ez egy újabb összeg, amit olyasmiért kell kiadni, amit valószínűleg csak egyszer használunk az életben. Nem beszélve arról, hogy a mindefele kapható szilikonos formák közül sok teljesen alkalmatlan arra, amire használni kéne, és ahhoz nagyon drágák ezek az alapanyagok, hogy elrontsuk őket. A csokigolyókhoz viszont csak vizes tenyér kell, és az egész kész van 15 perc alatt, plusz a hűtési idő. Szépen becsomagolva szuper meglepetés lehet bárkinek, de egy baráti vacsira is menő beállítani sk dubai csokigolyókkal.
Szóval igen, a helyzet az, hogy megéri otthon dubai csokit csinálni! Alább a mi receptünk.
Dubai csoki házilag
Felszerelés
- 1 nagy serpenyő
- 1 keverőtál
- 1 nagyobb tál
Hozzávalók
- 200 g kadaif tészta
- 190 g pisztáciakrém
- 1 tk tahini
- 50 g vaj
- 200 g étcsokoládé
- 200 g tejcsokoládé
- 50 g pisztácia vagy mogyoró lehet más olajos mag is, apróra vágva vagy mozsárban megtörve
Elkészítés
- A vajat egy serpenyőben felolvasztjuk.
- A kadaif tésztát apróra váfjuk, vagy törjük, és közepes lángon aranybarnára pirítjuk a serpenyőben.
- A pirított tésztát aprítógépbe tesszük, és morzsásra daráljuk. Ha kész, hozzáadjuk a tahinit, és 2-3 részletben beledolgozzuk a pisztácia krémet is. Laza, de gyúrható állagot kell kapnunk. Ha túl sok krémet tettünk bele, egy kis tésztával keményíthetjük, és fordítva.
- Ha kész, mélyhűtőbe dugjuk 30 percre.
- Addig a kétféle csokit kockákra törjük, és vízgőz fölött megolvasztjuk. Ha letelt a fél óra, a jól kidermedt pisztácia golyókat a csokiba forgatjuk tányérra tesszük, és megszórjuk aprított pisztáciával vagy mogyoróval. Mivel hideg alapanyaggal dolgoztunk, a csoki pár perc alatt rádermed, így instant dubai csoki bonbonjaink lesznek.
- Ha nem esszük meg azonnal, egymástól kicsit elkülönítve, hűvös helyen tároljuk őket.