Az a házimunka a leghálátlanabb, amit sokáig hanyagol az ember. Szeretnénk elkerülni a hétvégi takarítási maratonokat? A legjobb, ha a napi rutinunkba beépítünk néhány új szokást, amelyek segítenek abban, hogy tovább tartson a rend, kevesebb legyen a takarítanivaló. Valami hasonló áll az üveg zuhanykabin tisztítására is: áldozzunk rá naponta pár percet, és nem lesz több órákig tartó súrolás.

Jobb a megelőzés

A vízkő és a szappanlerakódások nemcsak a szemet bántják, hanem az üveget is. Ha a kabin ajtajai és falai homályosak, akkor elképzelhető, hogy maga a felület károsodott – ezt visszafordítani sajnos már nem lehet. Tisztítószerekkel a lerakódásokat hatékonyan eltávolíthatjuk, azonban az üveg már sosem lesz olyan áttetsző, mint újként.

Könnyebb dolgunk van, ha a zuhanyzó még újszerű. Megakadályozhatjuk a vízkő lerakódását és a foltok kialakulását, ha minden használat után szárazra törüljük az kabin ajtaját és a falakat. Ezt csinálhatjuk szivaccsal vagy mikroszálas kendővel, a lényeg a rendszeresség.

Mivel tisztítsuk az üveg zuhanykabint?

A mikroszálas törlőkendő az egyik legjobb fegyver a vízkövesedés ellen. Nem drága, sokszor felhasználható, és a nehezebben elérhető helyeken is bevethetjük, pl. a sarkokoknál, a kabin fogantyújánál. Ha végeztünk a kabin áttörlésével, ne felejtsük el alaposan kicsavarni a kendőt, és hetente egyszer mossuk ki.

Hatékony eszköz lehet még az ablaklehúzó (ablaktörlő gumi). Többféle kapható a néhány száz forintostól kezdve a spéci és drága márkásig, de szerintünk egy egyszerűbb darab is megteszi. Segítségével könnyen és gyorsan lehúzhatjuk a vizet az üvegről, csak pár törlés az egész. Egyetlen hátránya, hogy a kisebb felületekhez nem fér hozzá olyan jól, de sebaj, arra ott a mikroszálas kendő.

Tuti házilag készült tisztítószer

Az üveg zuhanykabin tisztítása speciális szert igényel, de olcsóbban kijövünk, ha nem a boltit vesszük, hanem magunk állítjuk elő. Ha makacs lerakódással van dolgunk, vessük be a víz és a szódabikarbóna filléres keverékét! Adjunk fél csésze szódabikarbónához annyi vizet, hogy sűrű masszát kapjunk (ez nagyjából egy takarításra lesz elég), majd vigyük fel a zuhanykabinra. Használjunk olyan szivacsot, ami nem karcol, dörzsöljük át a foltokat, töröljük le a paszta maradékát, aztán öblítsük le az üveget ecettel.

Egy másik módszer szerint beválhat még a samponos lemosás. Előbb ecetbe mártott szivaccsal törüljük át a zuhanyzót, öblítsük le, majd vigyünk fel sampont (szintén szivaccsal) és hagyjuk hatni. Ha lemostuk, 1 rész ecetet és 2 rész vizet keverjünk össze egy szórófejes flakonban, permetezzük le zuhanykabint, és törüljük tisztára. Ezzel a trükkel a zsírosabb szennyeződéseket, a szappan- és tusfürdőmaradékokat tüntethetjük el.

A helyes sorrend

Az üveg zuhanykabin tisztítása mindig az ajtók külső oldalán kezdődik, aztán jöhet a belső rész. Ha komoly lerakódással van dolgunk, előbb hagyjuk hatni a tisztítószert, csak utána kezdjünk bele a súrolásba. Ha megvagyunk, tiszta szivaccsal mossuk le a szereket, majd öblítsük le bő vízzel. Ne feledkezzünk meg a szárazra törlésről, ezt takarítás és zuhanyzás után is végezzük el!

Napi Spúrtipp

Kapcsolódó

Legfrissebb

Gumis lepedő 2000 forintért, vasaló 5000 forintért: mutatjuk a legjobb akciókat

Átnéztük, hogy hol vannak a legjobb akciók és milyen termékeket érdemes most megvenni. Szuper áron vannak az ágyneműk, a kert téliesítéséhez szükséges eszközök...

Magyar élelmiszerárak: ételmentőnek lenni már életmentő

Ha a tűzoltó, vízimentő, mentős szolgálat nem opció, akkor is van lehetőséged életmentőnek lenni! Életmentő helyett legyél életmentő! A magyar infláció, a hazai élelmiszerárak...

A hidegre erősödő ízületi fájdalom ellen: a belgyógyász szerint ez az 5 házi módszer segít

Sokan pontosabban tudják megmondani az időjárás változást, mint az időjósok. Csak sajnos nem a profi műszerek miatt, hanem ízületi fájdalmuk erősödik a hideg idő...