Vadkempingezés Magyarországon. Erre figyelj!

Miért szeretnek sokan vadkempingezni? Egészen más dolog nomád körülmények között kimenni és hallgatni az éji neszeket. Arra nevelni a gyereket, hogy úgy gyűjtsön fát, hogy másnak is maradjon, úgy gyújtson tüzet, hogy ne maradjon nyoma. Ez teljesen más jellegű élmény, mint a fizetős kempingek kényelme.

Miért „vad” a vadkemping?

Joggal tehetjük fel a kérdést, vajon törvényes a vadkempingezés?
A válasz: attól függ, igen is meg nem is. 

A kempingezés minden olyan formája vadkempingezésnek minősül, amikor táborhelyünk, éjszakázó helyünk olyan területen van, ami hivatalosan nem minősül kempingnek vagy táborhelynek. Távol esik a lakott területektől. Létezik egy törvény az erdő védelméről, ami kimondja, hogy sportolás, pihenés, és kirándulás céljából gyalogosan tartózkodhatunk az erdőben. De ne keseredjünk el! A törvény szerint, az erdőgazdálkodó hozzájárulásával szabad az erdőben huszonnégy órát meghaladóan üdülési, illetőleg sportolási célból tartózkodni, táborozni, továbbá sátrat felverni.

A vadkempingezés tehát nem jelenthet többnapos letáborozást. Csakis folyamatosan vándorló, mindig új és új helyeken való megállást. A jó hír az, ha a kempingezés nem haladja meg a 24 órát, nem kell beszereznünk ezt az engedélyt.

Mire kell figyelni vadkempingezéskor?

Arra kell figyelnünk, hogy természetvédelmi területen tilos a jelzett turistautak és a tanösvények elhagyása. Így táborozás, sátorozás, vadkempingezés is! Mindig tájékozódjunk, hogy a területen, ahova készülünk, van-e érvényben tűzgyújtási tilalom. Az erdő tisztaságáért minden túrázó felelősséggel tartozik.

Akik a természetben barangolnak, azért teszik, mert szeretik és tisztelik azt, feltölti őket, éppen ezért óvják is azt. Óvjuk együtt!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

5 olcsó, igénytelen, de dús növény az erkélyre: ha nem ápolod, akkor is vidáman elélnek

Ha eddig azt hitted, csak azoknak van zöld erkélyük, akik minden nap locsolnak és tápoldatoznak, van egy jó hírünk.

Repülővel utazol? Jó hír, az ingyenes kézipoggyász mérete ennyivel nagyobb lett

A ryanair kézipoggyász változás szerint 2025 júliusától az utasok 40×30×20 cm-es, 24 literes ingyenes táskát vihetnek fel a fedélzetre, 5 cm-rel és 4 literrel nőtt a korábbi mérethez képest.

Ezen az apróságon múlhat a lakásod értéke – Erre jobb, ha figyelsz!

Egy egyszerű, mindennapi dolog is csökkentheti a lakás értékét: a nyári szárazságban pusztuló fák, bokrok is elriaszthatják a vevőket.

Túlfizetés vagy hátralék? Így ellenőrizhetjük a HIPA-egyenlegünket

Ha vállalkozóként vagy céges ügyintézőként nem szeretnél meglepetéseket, érdemes időről időre elvégezni a helyi iparűzési adó egyenleg lekérdezése folyamatát. Ezzel gyorsan kiderül, hogy túlfizetésed van, esetleg pótlékot kellene rendezned.

Áruhitel nyugdíjasoknak: kinek adnak és milyen kockázatokkal lehet számolni?

Bár a nyugdíjasok is gyakran szeretnének élni az áruhitel lehetőségével – pl. drágább...

800.000 forintra is büntethetnek Horvátországban gyorshajtásért: a közlekedési bírságokról érthetően

A büntetés akár 2000 euró is lehet autópályán vagy gyorsforgalmi úton.