A szobanövényeid még sosem voltak ilyen szépek – 6 jótanács szakértőktől

A szobanövények sok törődést igényelnek – ez egy tévhit. Valójában sokkal kevesebbet, mint elsőre gondolná az, aki még új ebben a témában. Persze, hogy nem lehet őket csak úgy hagyni, hogy nőjenek maguktól, mint a dudva – viszont pár dolgot rutinszerűvé téve, egyáltalán nem kell olyan sok energiát fordítani rájuk.

Reggeli szemle a szobanövények közt

Érdemes minden reggel körbejárni a lakásban, akár egy csésze kávéval a kezünkben, és megszemlélni a szobanövényeinket. Úgy tudjuk jól gondjukat viselni ugyanis, ha ismerjük őket. Milyen a színük, hogy állnak a leveleik, hogyan reagálnak a fényre, vízre? Ezután sokkal könnyebb lesz kiszúrni, ha hirtelen megváltozik valami, mondjuk foltosodnak a levelek vagy lekonyulnak az ágak – így pedig időben be lehet avatkozni.

Megfelelő nedvességtartalom

Az öntözés az egyik legfontosabb összetevő, ez teljesen nyilvánvaló. Érdemes folyamatosan követni, akár naponta is ellenőrizni, mennyire nedves a cserépben a föld.

Kérdésed van a szobanövényekkel kapcsolatban? Keresd bátran ügyfélszolgálatunkat, kollégáink szívesen válaszolnak. A szolgáltatás díjmentes!

Gyakori hiba a túlöntözés! Az igazság az, hogy sokkal kevésbé valószínű, hogy kinyírjuk a növényt, ha keveset locsoljuk, mint ha sokat – utóbbi esetben ugyanis könnyen rothadásnak indulnak a gyökerek.

Igen, le kell porolni

A leveleket érdemes hetente leporolni, hogy a szobanövények a lehető legtöbb fényt vehessék fel az igényeikhez mérten. A vékony porréteget könnyű letörölni, egy megnedvesített mikroszálas törlőkendővel csak néhány mozdulat hetente. Egyébként szebb is a növény, ha nem poros.

Forgassunk rajtuk néha

Heti rendszerességgel érdemes megmozgatni kicsit a cserepeket. Ez megakadályozza, hogy ferdén nőjenek vagy akár kidőljenek a szobanövények. Szakértők szerint mindig 90 vagy 180 fokkal érdemes elfordítani a kaspót, így szép egyenes lesz a virágszár.

Locsolás, mindig ugyanúgy

Már a cikk elején írtam, hogy a szobanövények esetében a locsolás a legfontosabb. Az a lényeg, hogy sose öntözzük túl, ezt is írtam már, őket. Viszont öntözzük meg őket igényeik szerint, ne feledkezzünk meg róluk, mert a vízhiány is károsítja őket. Jelöljünk ki öntözőnapot, akár állítsunk be emlékeztetőt, és ragaszkodjunk ehhez a rutinhoz.

A szobanövények nem egyenlők

Nagyon eltérőek lehetnek a szobanövények. Nemcsak a küllemükben, de igényeikben is. Megéri tanulmányozni és megérteni őket, hiszen meghálálják a törődést, így szép és egészséges életteret oszthatunk meg velük. A pókvirágok és dracénák nem szeretik a heti öntözést, szebbek lesznek a kétheti locsolással, a lantlevelű fikusz utálja, ha más helyre teszik, de nagyon kedveli a rázogatást, a futóka szereti, ha megnyírják időnként és úgy szebben bokrosodik is. Szóval, ha új növényt szerzel, mindenképpen érdemes jól utánaolvasni és tanulmányozni őt.

Lantlevelű fikusz vagy füge
Füge
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

3 töltött tojás húsvétra, ha unod már a kaszinót – recept

Töltött tojás húsvétra, meglepő? Nos, ezek egy kicsit igen. Három rendhagyó receptet hoztunk,...

A túlevés nemzeti sportjának ünnepe – húsvéti szokások és hagyományok

Húsvét, ez a tavaszi csoda, amikor a nyuszi tojást tojik (igen, biológiát meghazudtolva),...

Elveszik a jogosítványod, ha erre nem figyelsz: így nézheted meg, mennyi büntetőpontod van

Hány büntetőpont esetén vonják be a jogsit és hol lehet megnézni, hogy eddig hány pontot gyűjtöttünk?

Beutaló nélkül is elérhetjük a szakorvost? Mutatjuk, mikor nem kell a háziorvoshoz fordulni

Futjuk a felesleges köröket, telik az idő, és ezen sokszor az sem változtat, ha egyértelmű, melyik szakterülethez tartozik a problémánk.