Az utóbbi időben egyre gyakrabban lehet találkozni a láthatatlan generáció kifejezéssel. Nem véletlenül, hiszen egyre több ember érintett. Leginkább az 1940-es, 50-es években született boomerekre használják ezt a kifejezést. De mit is jelent pontosan? És hogyan lehet elkerülni a magányt idősebb korban?
Kik tartoznak a láthatatlan generációba?
A láthatatlan generáció nem életkor, hanem élethelyzet alapján alakul ki. Azokról van szó, akik nyugdíjas éveikben szép lassan eltűnnek a társadalom szeme elől. Már nem dolgoznak, nem járnak közösségbe, nem kérdez szinte senki a hogylétükről. És egy idő után már nem is keresik őket.
Ez nem egyik napról a másikra történik. Sokan már aktív éveik alatt sem alakítottak ki szoros kapcsolatokat. Nem beszéltek a munkatársakkal, nem ismerték a szomszédokat, nem tartoztak közösségekhez. Aztán eljön a nyugdíj, és hirtelen csend lesz. Túl nagy csend.
Hogyan lehet kitörni ebből a csendből?
A jó hír, hogy sosem késő változtatni. A láthatatlan generáció tagjai is újra kapcsolódhatnak másokhoz. Akinek van internete, annak már van lehetősége a nyitásra. Lehet keresni helyi klubokat, online csoportokat, szervezett programokat. Vagy egyszerűen csak újra megszólítani a régi ismerősöket – akár a szomszédot.
Van még kérdésed? Ügyfélszolgálatunkhoz bátran fordulhatsz, 48 órán belül segítünk!
A közös séta, kertészkedés vagy egy kirándulás jó alkalom a beszélgetésre is. Ezek nemcsak hasznosak, de boldoggá is tesznek.
Aki nem hagyta magát láthatatlanná válni:

Van, aki tökéletesen megmutatja, hogyan lehet igazán látható maradni. Az egyik háztömbben él egy 92 éves asszony, Kati néni. Naponta ötször körbesétálja a házat járókerettel. Nem siet sehová, mindenki megállítja. Mindenkit ismer, mindenkihez van egy jó szava. Mindenkihez mosolyog.
Ő nem láthatatlan generáció. Ő jelen van.
És te? Neked mi a stratégiád? A legfontosabb kérdés: te mit teszel azért, hogy ne válj láthatatlanná? Lehet, hogy eddig nem foglalkoztál ezzel. De ha ezt a cikket olvasod, már az első lépést megtetted.
Kezdd kicsiben. Mosolyogj rá a szomszédra. Kérdezd meg, hogy van. Csatlakozz egy helyi csoporthoz. Az interneten is rengeteg közösség működik. Az első lépés a tiéd.
További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!