Így fog téged is átverni a mesterséges intelligencia

A mesterséges intelligencia nemcsak a mi életünket könnyítheti meg, hanem a csalók kezében is egyre hatékonyabb eszközzé válik. A jövőben a kibercsalások még kifinomultabbak és személyre szabottabbak lesznek, így könnyebben eshetünk áldozatul. Hogyan próbálhatnak meg átverni? Mire kell figyelned, és hogyan védekezhetsz egy mesterséges intelligencia csalás ellen? Segítünk eligazodni a digitális veszélyek világában!

A rossz hír az, hogy a kibercsalások módszerei a jövőben várhatóan még jobbak lesznek, a mesterséges intelligencia miatt –hívja fel a figyelmet a Hóvége videójában Oroszi Babett újságíró.

Ennek kapcsán Marsi Tamás kibervédelmi szakember elmondta: A jövőben, ha egy ajánlattal megkínálnak valakit, akkor az sokkal jobban személyre szabottabb lesz, mert az AI sokkal gyorsabban el fog tudni végezni egy ilyen profilozást rólunk. Fölmegy az internetre, összegyűjt mindent, ami a kiszemelt áldozatról szól, és egy olyan speciális levelet állít össze, ami az érdeklődési körébe szinte biztos, hogy belevág, és esetleg olyan nyelvezetet is használ, ami számára ismerős, amivel sokkal finomabban tudok azonosulni.

Ne add ki bankkártya adataidat. Még anyádnak se!

Védekezés szempontjából nagyon fontos az, hogy soha semmilyen körülmények között ne adjuk ki a bankkártya adatainkat. Mint Marsi Tamás szemléltette,

"Édesanyánknak sem adom meg, és nem azért, mert nem bízom benne, hanem nem tudom, hogy az édesanyám van-e a vonalnak a másik végén."

Vigyázz, mit telepítesz!

Az is fontos, hogy soha ne telepítsünk olyan alkalmazást a számítógépünkre, amivel kívülről hozzá tudnak férni ahhoz. Ha feltelepít az ember egy ilyen szoftvert, és teljesen átadja a gépét a csalónak, onnan a csalóknak nyert ügyük van, bármihez hozzáférhetnek.

mesterséges intelligencia csalás

Állíts be kétfaktoros hitelesítést a mesterséges intelligencia csalás ellen!

Ha beállítunk kétfrankos hitelesítést, a sikeres támadásoknak az esélye drasztikusan csökken. A kétfaktoros hitelesítés extra biztonságot nyújt az online fiókjaid védelmében. Egy egyszerű jelszó ma már nem mindig elég a hackerek ellen, hiszen könnyen kiszivároghat vagy feltörhető. A kétfrankos hitelesítéssel azonban a belépéshez nemcsak a jelszavadra van szükség, hanem egy második azonosító lépésre is, például egy SMS-ben kapott kódra vagy egy hitelesítő alkalmazásban generált kulcsra. Ez azt jelenti, hogy még ha valaki megszerzi is a jelszavadat, nem tud hozzáférni a fiókodhoz a második lépés nélkül. Éppen ezért érdemes minden fontos online fiókodnál – például e-mail, banki, közösségi média – bekapcsolni ezt a funkciót.

Ha pedig megtörtént a baj, azonnal hívd a bankot, mert ők tudnak tiltani, és tilts is le mindent.

Maradt még kérdésed? Más témával kapcsolatban szeretnél segítséget kérni? Keresd a Hóvége ügyfélszolgálatát!
További tartalmakért pedig kövess minket TikTokon és Youtubeon is!

Kapcsolódó

„Még én sem töltöm le!” – Kiakadt egy ügyfélszolgálatos a REpont applikáció miatt

A REpont applikáció nélkül nem lehet bankszámlára kérni az üvegvisszaváltásból származó összeget, pedig sokan inkább ezt választanák.

Friss apuka vagy? Az extra szabadnapok neked is járnak – vedd ki, mielőtt elvesznek!

Tavalyhoz képest változtak a szabály, mutatjuk a friss tudnivalókat.

Ezért kell hitelfelvétel előtt megismerni a feltételeket – Csúnyán pórul járhatsz!

Nagyon fontos, hogy hitelfelvétel, vagy valamilyen támogatás felvétele előtt mindenképp tájékozódjunk annak a feltételeiről.
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél