Tudtad? A büntetőfékezésért nem pénzbüntetés jár, hanem egészen más

Büntetőfékezés büntetése – A büntetőfékezés nagyon kínos és elítélendő dolog. De nem csak azért nem érdemes ezt csinálni, mert nagyon balesetveszélyes, hanem azért sem, mert komoly büntetés jár érte.

Sok autós azt gondolja, egy ilyen manőverért legfeljebb pénzbüntetés járhat. Ez azonban nem igaz. A büntetőfékezésért ennél sokkal szigorúbb büntetés is kiszabható, mivel komoly veszélyt jelent más közlekedőkre.

Mivel életeket veszélyeztet vele, ezért szabadságvesztés is járhat érte. Akár 3 évig terjedő.

De mi is pontosan a büntetőfékezés? Ez a közlekedés során elkövetett manőver egy agresszív közlekedési magatartásforma, amikor egy járművezető szándékosan hirtelen fékez le közvetlenül egy másik jármű előtt. Legtöbbször abból a célból, hogy megbüntesse, megleckéztesse a mögötte haladó autóst. Például azért, mert a büntetőfékező szerint nem hajtott le a belső sávból a külsőbe időben egy autó, amit meg akart előzni az autópályán. A büntetőfékezés azonban nem csak egy egyszerű közlekedési szabálysértés, hanem akár bűncselekménynek is minősülhet. Ezért nagyon komoly a Büntetőfékezés büntetése.

A vészfékező/büntetőfékező járművezető közúti veszélyeztetés elkövetésével gyanúsítható. Egy sofőr akkor követi el a közúti veszélyeztetés bűntettét, amikor úgy közlekedik, hogy a közúti közlekedés szabályainak megszegésével más vagy mások életét vagy testi épségét közvetlen veszélynek teszi ki. Ebben az esetben akkor is eljárhat a rendőr, ha a két kocsi nem ütközött össze, elég annak a veszélye. Nem érdemes tehát vészfékezni.

egymásnak ütköző autók, baleset

Büntetőfékezés büntetése – Évekre lecsukhatnak!

  • Alapesetben: Ha a büntetőfékezés nem okoz balesetet, de veszélyezteti mások testi épségét, az elkövető akár 3 évig terjedő szabadságvesztéssel is sújtható.
  • Baleset esetén: Súlyosabban minősül a bűncselekmény, ha annak lényeges eredménye van – mutat rá az Autósügyvéd:
  • a) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,
  • b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,
  • c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
  • d) öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget

Kapcsolódó

Hogyan segíthetsz a barátnődnek a menstruációs időszak alatt?

A menstruációs időszak sok nő számára nehéz lehet, fizikai és érzelmi szempontból egyaránt. Ha szeretnél segíteni a barátnődnek ebben a pár napban, néhány egyszerű és figyelmes gesztussal könnyíthetsz a helyzetén.

Ügyfélszolgálat: „A következő állásinterjún ne hánytorgassa fel a múltat, azt javasolnám.”

Állásinterjú tanácsok - Úgy érzed, az állásinterjú tök jól sikerült, mégsem vettek fel? Ennek több oka is lehet. Nézzünk egyet.

Ügyfélszolgálat: „Szexuális felvilágosítást akarok.”

Hát talán mondd azt neki, hogy "szia!"
Nyitólap
Kihez forduljak?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél