Hogyan juthatok be a Harvardra?

Jelenleg a Harvard a világ leggazdagabb egyeteme. Valószínűleg bárkit kérdeznénk arról, hogy melyik a világ legjobb egyeteme, rávágná, hogy a Harvard. Igazából csak a világ második legjobb egyeteme a World University Rankings alapján, a rangsorban megelőzi az Oxford. Mivel azonban a legnagyobb magán tőkével rendelkező egyetem, a felszereltségével és oktatási módszereivel csak nehezen lehet versenyezni. Külföldi egyetemen tanulnál és foglalkoztat az a kérdés, hogy mégis hogyan juthatok be a Harvardra? Adunk néhány tippet a felvételihez.

Miben más a Harvard?

A Harvard Egyetem három campusán 28 könyvtárat találsz, 15 múzeumában a reneszánsz művektől a kortárs művészetig minden korszak fellelhető. A Harvardon számtalan sportklub közül választhatsz, campusán üzleteket, nemzetközi éttermeket, kávézókat találsz. Ráadásul saját színháza és arborétuma is van.

És ez csak a kikapcsolódás része. A Harvardon a legélesebb elméktől tanulhatsz, a világ minden tájáról érkező diákokkal dolgozhatsz a projektjeiden a legkorszerűbben felszerelt tantermekben. A tanulók sokfélesége kreatív és produktív légkört teremt ahhoz, hogy a legjobbat hozzátok ki magatokból. Az egyéni képességeidhez leginkább megfelelő mentorok lesznek a segítségedre a tanulásban.

Hogyan jelentkezhetnek a nemzetközi hallgatók?

Nincs különbség, hogy az USA-ban végezted-e a középiskolát vagy itthon, azonos a felvételi rendszer és azonos követelményeknek kell megfelelni. Ez a SAT vagy ACT vizsga, ami az amerikai érettséginek felel meg. Számodra lehet egyszerűbb, ha az érettségi évet egy amerikai középiskolában töltöd és megismered az oktatási rendszert. 

Nyelvi követelményként a TOEFL nyelvvizsgát fogadják el, azonban önmagában nem elég, hogy letettük  avvizsgát, a felvételinél számít, hogy mekkora pontszámmal sikerült elérni.

Budapesten a Milestone Intézet tart középiskolások számára angol nyelvű oktatási programot. Akár itthoni, akár külföldi egyetemre jelentkeznél, a program személyre szabott, érdeklődésednek és képességeidnek megfelelően segít a továbbtanulásban.

De ki az, aki ezt megengedheti magának?

79,450 dollár egy tanév a Harvardon. Ebbe beletartozik a kollégiumi díj, az egészségügyi szolgáltatások, a szakkörök és az étkezés díja. 

Ugyanakkor a Harvard azt képviseli, hogy a legjobb hallgatókat szeretné elhozni az egyetemére, ezért ösztöndíj programot működtet. Emellett pénzügyi támogatást nyújt a tandíj kifizetéséhez, az egyetemi adatok alapján a hallgatók 24%-a semmit sem fizet a tanulmányaiért és több, mint a felük hallgatói ösztöndíjban részesül.

Tehát megéri utána járni a felvehető támogatásoknak. Ha kimagasló a tanulmányi eredményünk, valamilyen sportágban átlag felett teljesítünk és van valamilyen különleges hobbink, akkor nagyobb eséllyel szeretne a Harvard a saját tanulói között tudni és támogat majd.

Plusz pontok a felvételihez

A Harvardon fontos, hogy kitűnő tanulmányi eredményeid legyenek. Emellett azonban ugyanennyire nézik azt is a felvételi során, hogy mi az, amiben kiemelkedsz a többiek közül. A felvételi egyik sarkalatos része a motivációs esszé, amelyben saját magadról kell írni. ezért fontos minél több tanári ajánlást csatolni a jelentkezéshez. A tudás mellett az is lényeges, hogy hogyan gondolkodsz a világról, mit szeretnél majd elérni és mire szeretnéd használni a megszerzett tudást.

Ha végzel önkéntes munkát, tagja vagy valamilyen közösségnek, esetleg dolgozol az iskola mellett, ezek mind mind plusz pontot jelentenek a felvételinél.

Egy tanévet is tölthetsz az USA-ban

Ha vonz az Amerikai Egyesült Államok, de azért nem egy egyetemi felvételivel kezdenél helyből, akkor tölts egy tanévet kint és nézd meg, hogy neked való-e. A FLEX programmal középiskolásként befogadó családoknál lakhatsz miközben elvégzel egy középiskolai tanévet.

Ha legalább jó tanulmányi átlaggal és stabil nyelvtudással rendelkezel, akkor téged is várnak az amerikai ösztöndíj programok.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

A józan apa és életre szóló ajándékai gyermekének – Böcskei Balázs írása

Mit adhat egy józan édesapa ajándékba a gyermekének, amit egy függő apa nem tud?

Meglepő, mire használható a SZÉP-kártya online: 12 alig ismert dolog, amit vehetünk rajta

Idén a SZÉP-kártyán lévő pénzt már lakásfelújításra - valójában lakásszépítésre - is költhetjük....

Így kérje az ingyenes amperbővítést az MVM-től, ha gyakran lecsap a biztosíték, elmegy az áram

32 amperig mindenkinek jár, de ingyenes semmiképpen sem lesz.

Vinted és adózás: kit érint a NAV figyelmeztetése?

Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a használt termékek értékesítéséről és annak adózásáról.

Hogyan befolyásolja az anyós a párkapcsolatot, ha közel lakik?

Az anyós és párkapcsolat egyensúlya kihívás lehet, főleg, ha a család túl közel él egymáshoz. De sokszor nem csak az anyóson múlik a dolog.

Horgászok, figyelem! 2 milliós bírság és 5 év eltiltás járhat, ha ezt kifogod

2025-ben is érvényes: Magyarországon ENGEDÉLY NÉLKÜL SEHOL sem szabad pecázni! Vizsgával, okmányokkal és...