Nyitólap Élet
HIRDETÉS

Továbbtanul az unoka?  5 dolog, amivel segíthetsz neki albérletet keresni

albérlet-támogatás egyetemistáknak
albérlet-támogatás egyetemistáknak

Július 24-én eldőlt, hogy ki hol folytathatja tanulmányait szeptembertől. Akik biztosan tudták, hogy albérletben fognak lakni, azok már július utolsó hetében elkezdhettek nézelődni, viszont megfelelő lakást találni manapság nem olyan egyszerű. A bérleti díj fontos szempont, de van egy sor egyéb, amit érdemes figyelembe venni, mert a gyerek mégiscsak tanulni megy. Hiába kedvező az ár, ha a lakás messze van az egyetemtől, és lehet akármennyire jó állapotban, ha a zajtól, szomszédoktól nem lehet megmaradni. Albérlet-támogatás egyetemistáknak – miben tud segíteni a család? Adunk pár tippet.

HIRDETÉS

Hol, mennyiért, mekkorát, milyet, milyen feltételekkel? Ezek a legfontosabb kérdések, amelyekre nagyjából tudnunk kell a választ, mielőtt nekilátunk a keresésnek.. A felvételi ponthatárok kihirdetése után tapasztalhatunk némi emelkedést a bérleti díjakban, hiszen a tulajdonosok pontosan tudják, hogy augusztusban rengeteg hallgató keresi leendő lakhelyét. Nem szabad azonban elsietni a döntést. Legalább egy, de lehet, hogy több évig is ott fog élni a fiatal egyetemista, érdemes mindent alaposan fontolóra venni.

Albérlet-támogatás egyetemistáknak – miben tud segíteni a család?

Nemrégiben írtunk arról, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni albérlet keresésekor. Ez továbbra is megállja a helyét, most viszont arról lesz szó, hogyan tud ebbe besegíteni a család, mit tehet pl. egy nagyszülő, ha szeretné támogatni az unokát.

Kapcsolati háló

A gyerek és a szülők nyilván az ingatlanos oldalakat fogják böngészni, ezt hagyjuk meg nekik nyugodtan. Amit egy családtag, akár nagymama, nagypapa megtehet, hogy utánakérdez az ismerősöknél, tudnak-e kiadó lakásról ebben vagy abban a városban. Á, úgysem – ne gondoljuk! Sok albérlet talál úgy gazdára, hogy meg sem hirdetik, mert a rokoni, baráti körben éppen valaki lakást keres, valaki más pedig éppen lakást adna ki. Innentől minden megy a maga útján.

Több szem többet lát!

Segítség lehet még a tapasztalat. 15-20 percnél többet ritkán töltünk egy lakásban, amikor az ingatlanos vagy a tulajdonos megmutatja, és ez alatt lehetetlen mindent alaposan megnézni. Több szem többet lát! Akik életükben megjárták már pár albérletet, tudják, mire érdemes figyelni, kezdve azzal, hogyan zárnak az ablakok egészen addig, megfelelő-e a víznyomás. Kiszúrhatják azt is, ha vannak rejtett költségek vagy kiskapuk – erre egy zöldfülű, első albérletébe készülő fiatal nagy valószínűséggel nem képes.

HIRDETÉS

Albérlet-támogatás egyetemistáknak: ebben (is) segíthet a nagyszülő

A pénzügyi támogatás igen nagy segítség lehet az unokáknak albérlet keresésekor. A beköltözés rengeteg kiadásokkal jár, különösen az első hónapban, amikor a bérleti díj mellett a kauciót is ki kell fizetni. A nagyszülői hozzájárulás segíthet, hogy az unoka könnyebben induljon el, és ne kelljen diákhitelt felvennie vagy élére állítania minden forintot. Ez a támogatás a beköltözéshez szükséges alapvető bútorokra, háztartási eszközökre is kiterjedhet.

Villámhárító

Nem elhanyagolható szempont az érzelmi támogatás sem. Amikor a gyerek és szülők nem tudnak megegyezni, akkor jöhet jól egy nagyszülő bölcsessége. (Megvan Etus a Szomszédokból, ugye?) A közvetítés nem mindig hálás feladat, de sok esetben többet ér, mint az anyagi támogatás. Persze, az sem lebecsülendő…

Alku

Ha az unoka kevésbé érzi magát magabiztosnak, a nagyszülők segíthetnek abban, hogy jobb feltételeket érjenek el a bérbeadónál. Alacsonyabb bérleti díj, hosszabb felmondási idő vagy rugalmasabb szerződési feltételek, sbt. – ezek mindegyike nagy előny! Jogi kérdések esetén is tudhat a nagyi, nagypapi olyan megoldásokat, amelyekkel elkerülhetők a későbbi problémák, viták, pereskedés.

Napi Spúrtipp
HIRDETÉS
Nyitólap
Kihez forduljak?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél
Exit mobile version