Az általában jónak tartott toalettpapírok egyik közös vonása, hogy legalább három rétegből állnak, anyaguk vastag, színük hófehér, sárga vagy rózsaszín. Ezek a jónak tartott tulajdonságok viszont több okból rosszak.
Könnyebben eldugul tőlük a klotyó
Sajnos, igen. E sorok írója első alkalommal vett életében 4 rétegű vécépapírt, ez volt az utolsó csepp a pohárban a már amúgy is gyengélkedő lefolyócsőnek. Ki kellett bontani, mert a lerakódott vízkő miatt beszűkült csövön nem ment le a nedvességnek jól ellenálló, luxus minőségű toalettpapír. Ha ilyet használunk, bizony csak nagyon keveset érdemes egy öblítésnél a kagylóba dobni.
A színeknek visszája is van
A vécépapír legtöbbször újrahasznosított anyagból készül, és hőkezeléssel érik el, hogy gyakorlatilag steril legyen. A szép hófehér vagy például sárga vécépapírok esetében viszont sokszor nem újrahasznosított papír az alapanyag, ha pedig az, akkor az alapból szürkés színű újrapapírt klóros fehérítőkkel varázsolják fehérré. Ez egyáltalán nem környezetkímélő megoldás, és valljuk be, pazarlás is.
Nem tisztítanak jobban
Valljuk be, ez így van. A nedves toalettpapír jobban tisztít a száraznál, de a 2 és a 4 rétegű száraz között semmilyen különbség nincs e tekintetben. Semmivel sem higiénikusabbak, csak drágábbak.