Így előzd meg a gyakori hibákat otthon: dugulás

A legbosszantóbb és egyben legköltségesebb probléma amivel otthon találkozhatunk, az a dugulás. Hatalmas összegeket elkérhetnek tőlünk a dugulást elhárító szakemberek, akik ha minden jól megy 10 perc alatt csőgörénnyel megoldják a problémát. Mivel ennek a szolgáltatásnak is megnőtt az ára, ebben az esetben is a megelőzéssel járunk a legjobban.

Mert minden olcsóbb és jobb, mint egy 50 ezer forintos duguláselhárítás. Nézzük, mire figyeljünk, hogy megelőzzük a lefolyók eldugulását.

A mosogató dugulása

Mosogatásnál sokat számít a víz hőmérséklete. A langyos víz nem oldja a zsírt és az olajat, így az lerakódást okozhat és kész is a dugulás. Ennek kivédésére jó, ha pár hetente egy fazék forró vizet öntünk a lefolyóba.

A használt zsiradékot gyűjtsük külön edénybe és adjuk le egy benzinkútnál. Ezzel nem csak a mosogató lefolyóját, de a környezetünket is óvjuk.

Itt is használjunk szűrőt, hogy az ételmaradékok, zöldség darabok, beledobott szalvéták és egyéb szemét ne kerüljenek be a rendszerbe.

Ha biztosra akarunk menni, pár havonta szereljük szét a szifont és mossuk át alaposan.

Zuhanyzó és kád dugulása

A legfontosabb egy fix, jó minőségű szűrő, ami meggátolja a haj és a szőr lefolyóba kerülését. Ebből ne válasszunk túl apró lyukút, mert az csökkenti a víz áramlását, ami elősegíti a dugulást.

Lehet, hogy akadálytalannak tűnik a víz lefolyása, de mindig lehet javítani a helyzeten. Ezért párhavonta töltsük meg a kád és a zuhanytálca alját vízzel és egy pumpával kicsit mozgassuk meg a lefolyót.

A wc is könnyen eltömődhet

A legfontosabb, hogy semmi ne kerüljön a wc-be, ami nem odavaló. A darabos dolgoknak a kukában a helye, de jó ha tudjuk, hogy a lebomlónak árult nedves törlőkendő sem a csatornarendszer barátja.

A macskaalmot soha nem ürítsük a vécébe, mert az biztosan dugulást okoz. Vigyázzunk, hogy a belógatható wc tisztító műanyag tartója se kerüljön be a rendszerbe.

Padlóösszefolyó

Ne feledkezzünk meg az összefolyókról sem. Rendszeresen tisztítsuk, szedjük ki belőle a felgyűlt hajat és öntsünk bele tiszta, forró vizet. Így a lerakódásokat is feloldhatjuk.

Ahhoz, hogy megelőzzük a dugulást, érdemes a lefolyókat néha speciális tisztítószerrel is átmosni. Ezekből már kapható környezetbarát is, a legjobb hatást a gél állagúval érhetjük el. Próbálkozhatunk ecettel és szódabikarbónával is.

Ha megtörtént a dugulás

Próbálkozhatunk a pumpálással és a szifonok szétszedésével ott, ahol ez lehetséges. Barkácsáruházakban olcsón vehetünk csőgörényt, amivel óvatosan mi is neki eshetünk a lefolyónak.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ha eldugult a mosogatógép sótartálya: hogyan ismerd fel és mit tegyél?

Cikkünkben mutatjuk, hogy mik a tipikus jelek, és mit tehetsz ellene.

Hétköznapi luxus: kinek az újkrumpli, kinek a Rolex

Valakinek hétköznapi luxus néhány plusz sör vagy egy kisadag újkrumpli, addig másnak a...

Fagykár érte? Hektáronként 100 ezer forint kártérítési előleg kérhető július 16–31. között

Most aktuális! Így kell kérni a kártérítést fagykár esetén.

Kinek jár ingyenes hallókészülék? Mutatjuk az összes tudnivalót

Az állam jelentős támogatást biztosít ezekre az eszközökre, sőt, van, akinek egyáltalán nem kell fizetnie érte.

Mikor évül el a közös költség tartozás? A szabály, amit sokan nem ismernek

5 év után minden elévül? Nem feltétlenül, erre kell figyelni!