Nyitólap Spórolj! Helytakarékos pakolás bőröndbe: lesd el a népszerű blogger titkos módszerét

Helytakarékos pakolás bőröndbe: lesd el a népszerű blogger titkos módszerét

helytakarékos pakolás bőröndbe

A TikTokon van egy szuper videó a 333-as módszerről, aminek a lényege, hogy három felsőt, három alsót és három cipőt pakolsz csak az útra, viszont ez a 3-3-3 darab olyan, amely egymással tökéletesen kombinálható. Ennek továbbfejlesztett változata az 5,4,3,2,1 pakolási módszer, például 5 felső, 4 alsó, három cipő, két táska és egy sapka kerül a bőröndbe. Ezzel kicselezhetjük magunkat, hogy bármit, amit meglátunk bepakoljuk a bőröndbe. Opció lehet még a mosás és így kevesebb ruhával is kihúzzuk, de ha nem szeretnénk kézzel mosni vagy nem tudjuk van-e mosógép a szálláson, akkor válasszuk a helytakarékos megoldásokat. Helytakarékos pakolás bőröndbe? Mutatjuk a legprofibb tippeket. 

Helytakarékos pakolás bőröndbe: nem kell a legjobb ruhákat otthon hagyni

Ahhoz, hogy tényleg hasznos dolgokat vigyünk magunkkal és jól is érezzük magunkat a bőrünkben a nyaralás során, gondoljuk át milyen programok lesznek az utazás során. Vigyünk olyan nadrágokat, amelyek nappal és este is viselhetők, így nem kell külön alkalmi ruhát pakolni, de mégis fel tudunk öltözni alkalomhoz illően. 

Hogyan kerüljük el, hogy felesleges dolgokat vigyünk magunkkal?

Például nem érdemes ilyenkor kísérletezni a rég nem hordott ruhákkal. Csábító lehet, hogy megtalálunk egy évek óta nem hordott darabot és azt gondoljuk majd a nyaraláson jó lesz. A valóságban azonban nem fogjuk viselni- ahogy az elmúlt 3 évben sem.

Az sem mindegy hogyan pakolunk a bőröndbe

A bőrönd aljára pakoljuk a cipőket, pulóvereket és pipere táskákat. A kisebb darabokkal pedig töltsük meg a bőrönd egyéb részeit: zsebeket, rekeszeket.

Tekerjük a ruhákat, ne hajtogassuk! Helytakarékossági szempontból az összegöngyölt ruhák sokkal kevesebb helyet foglalnak, mint a simán összehajtogatott darabok. Így a kis zsebekbe is könnyedén beférnek. A nagy ruhadarabok esetén alkalmazzuk azt a trükköt, hogy előbb összehajtjuk majd ezután tekerjük fel a ruhákat. A felsőket például úgy érdemes összetekerni, hogy előbb behajtjuk az ujjakat, majd alulról feltekerjük.

Hogyan kerülhető el a ruhák gyűrődése? A tapasztalt utazók szerint a ruhákat nem össze-vissza, hanem tematikusan kell bepakolni a bőröndbe. Mondjuk kezdjük a bőrönd közepén a pakolást és haladjunk körbe-körbe- így elkerülhetjük a gyűrődéseket és ráncokat.

KonMari hajtogatási módszerével tökélyre fejleszthetjük a hajtogatást. Ehhez mondjuk a rohanós hétköznapokon nem biztos, hogy mindenkinek van türelme, de a nyaraláshoz készülődve egyszer-egyszer megadhatjuk a módját.

Használjuk bátran a vákuum zacskókat. A műanyag zsákok, amelyekből ki lehet nyomni a levegőt, kevés helyet foglalnak és szinte fele akkorára csökkenthető a használatával a bepakolt ruhák mérete. 

Kisebb táskák és rendszerezők használata. Ha hajlamos vagy sokkal több ruhát becsomagolni, mint amennyire szükséged lesz – ki az, aki nem? – akkor a rendszerezők, kis táskák és neszeszerek a legjobb barátaid. Kategorizáljuk a ruhákat, például az alsóneműket pakoljuk külön egy kisebb táskába, a felsőket megint egy másikba. Így csak annyit teszünk be, amennyit a rendszerező elbír, viszont azokat könnyebben lehet elhelyezni a bőröndben.

Helytakarékos pakolás bőröndbe: extra tippek

Mégis hogyan lehet extra helyet nyerni a cipőkkel?

Melyik a leghelytakarékosabb módja a cipők bepakolásának? Az, ha a cipőket a bőrönd aljára és oldalához illesztve pakoljuk be. 

Az elegáns vagy magassarkú cipőket viszont inkább fentre tegyük, hogy ne nyomódjanak össze. 

Használjuk ki a cipők belsejét! Zoknit, sálat, apró dolgokat pakolhatunk a cipők belsejébe, ezzel rengeteg plusz helyet nyerhetünk a bőröndben.

Helyspórolás a neszeszerben

A legtöbben nem indulunk el fájdalom-és lázcsillapító nélkül egy hosszabb útra, viszont megkönnyíthetik a pakolást, ha a gyógyszereket nem dobozostul tesszük a neszeszerbe. Rengeteg hely spórolható meg azzal, ha a gyógyszereket nem dobozostul, eredeti csomagolásban, hanem egy külön zacskóba téve, esetleg csak egy-egy levél gyógyszert viszünk magunkkal.

Hogyan éli túl az utazást az elegáns ruha?

Az öltöny vagy egy női ruha, amit kímélni szeretnénk, úgy éli túl a legsikeresebben az utazást, ha külön műanyag ruhatáskába tesszük és ez a darab kerül a bőrönd legtetejére. Itt nem kell a helytakarékosságot szem előtt tartani s göngyöleget készíteni a legszebb ruhánkból, egyszerűen hajtsuk ketté- vagy amennyit elbír- és fektessük a bőrönd tetejére.

Nyitólap
Kihez forduljak?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél
Exit mobile version