Használt lakásba költöztél, és még mindig érzed az előző lakó által otthagyott illatokat? Új lakásban laksz, és nem tudsz szabadulni az építőanyagok szagától? Ne költs drága lakásparfümökre és elektromos légfrissítőkre, tudunk egy jobb módszert! A lakás szagtalanítása fillérekből megoldható, ráadásul csakis természetes összetevőket használunk – kipróbálod?
Nem kell rögtön költözésre gondolni. Egy alapos, erősebb vegyszeres takarítás vagy esetleg egy főzés közben odakozmált étel miatt is megülhetnek a lakásunkban a kellemetlen illatok. A szellőztetés hasznos, de sok esetben nem elég, így fordulhat elő, hogy a család még este is érzi a fertőtlenítő szagát.
Anyám mindig tartott otthon szárított gyógynövényeket és rendületlenül főzött belőlük teát, akár megfáztunk, akár a fejünk fájt. Kedvenceit akkor is bevetette, ha vendéget vártunk, de nem teát készített.
Lakás szagtalanítása illatos otthoni alapanyagokból
Az otthon megtalálható gyógynövényekből, fűszerekből, házi szagtalanító (vagy illatosító) készíthető, mégpedig pofonegyszerűen. Első lépésként tegyünk fel kb. egy bögrényi vizet a tűzhelyre, majd lassú tűzön kezdjük el melegíteni. Tegyünk bele egy marék hibiszkuszvirágot, két szelet narancsot, kamillavirágot, két rúd fahéjat, két gyömbéres teafiltert és pár rozmaringot. Kakukkfüvet is használhatunk, ha éppen az van otthon.
Nem kell minden összetevőhöz ragaszkodni, ez egy általános recept. Ha virágosabb illatot szeretnénk, akkor a fahéj helyett használjunk egy marék szárított levendulát.
Körülbelül 20 percig hagyjuk az edényt a legalacsonyabb hőfokon, hogy az illat átjárja a lakást. Miután levettük a tűzről, megvárjuk, hogy teljesen kihűljön – ez kb. 40 perc –, majd öntsük egy befőttesüvegbe. És most jön a legjobb:
Iható!
Nemcsak a lakás szagtalanítását tudhatjuk le, hanem egy finom frissítőt is készíthetünk. A befőttesüvegbe tehetünk jeget, ha pedig édesebb italt szeretnénk, akkor egy teáskanál mézet vagy házi mentaszirupot adjunk hozzá.