Hogy kell kipakolni a mosogatógépet? Így a legjobb

A mosogatógép kipakolása nem tartozik a legszórakoztatóbb feladatok közé, azonban fontos, ha rendet akarunk tartani a konyhában. De hogyan kell kipakolni a mosogatógépet, hogy gyors és hatékony legyen? Van néhány jótanácsunk.

Ha olyan háztartási tennivalókról esik szó, amikkel kapcsolatban az embereknek nagyon erős érzelmei vannak, a lista elején a cipő viselése a házban, a vécépapír forgásiránya és a mosogatógép bepakolása állnak. Ez utóbbin a mémek szerint állítólag párkapcsolatok is múlhatnak – vagyis azon, hogy valaki jól vagy rosszul tölti be a mosatlant a gépbe. Míg a mosogatógép bepakolásának hogyanja határozottan befolyásolja nemcsak az edények leendő tisztaságát, de a konyhai cikkek élettartamát is, a gép kipakolása elsősorban a rendet befolyásolja – vagyis azt, mennyire kerülnek a helyükre a tiszta edények. E sorok írója nem szeret kipakolni, de a rendezett konyhát szereti, ezért hát keresett egy módszert, amivel kicsit kevésbé idegesítő a feladat.

Hogy kell akkor kipakolni a mosogatógépet?

Máris elmondjuk.

Hogy kell kipakolni a mosogatógépet? Így a legjobb

Jól pakoltál?

Nem meglepő, de a mosogatógép kipakolása akkor lesz könnyű, ha jól van bepakolva. Ehhez magunkra kell kényszeríteni pár egyszerű szabályt. Mondjuk ha az ugyanolyan edények egymás mellé kerülnek be, az megkönnyíti, hogy egyszerre ragadjuk meg őket, amikor kipakolunk. Nem kell keresgélni a gépben és nem kell többször oda-vissza váltani a szekrények és fiókok között, ahová az edényeket eltesszük.

Először az alsó rekeszt!

A kipakolást mindig az alsó rekesszel érdemes kezdeni. Egyszerűen azért, mert így a felső rekeszbe pakolt tárgyakról esetleg lecsöpögő nedvesség nem vizezi össze az alsó részen még bent csücsülő tányérokat. Klasszikus: műanyag edények pereme alatt megülő pár milli víz. (Itt érdemes megjegyezni, hogy műanyagokat csak fentre pakolj!)

Egyszerre egyfajtát!

Például, amikor az alsó rácsról pakolsz ki, először az összes lapostányért vedd ki, aztán menj tovább a kistányérokra, majd a kistálakra. A felső rekesz kipakolásakor először a vizespoharakat vedd ki és tedd el, ezután jöhetnek a csészék és bögrék. Ezzel a módszerrel nem kell ötször kinyitni a konyhaszekrényt, és a mozgásminták automatikussá és gyorssá válnak.

A még nedves edények mehetnek a csepegtetőre

Hiába a mosogatógép szárítóprogramja és a taktikai bepakolás, egyes cuccok mindig vizesek maradnak, mikor lejár a program. A már említett műanyag szegélyek mellett a kávéscsészék kissé homorú alján sokszor marad pár csepp nedvesség. A mosogatógép kipakolásakor érdemes a kissé vizes edényeket azonnal a csepegtetőre továbbítani, és csak később rakni el őket, teljesen szárazon. (Jó módszer a törölgetés is, csak kissé fáradságos, vizesen viszont semmit sem érdemes elpakolni, kivéve ha direkt úgy van kialakítva a konyhaszekrény.)

A pulton sorakozzanak a messziről jött edények

Nyilván az a legjobb, ha mindent elér az ember egy lépésben, de a legtöbb konyhában ez nincs így, ami miatt az ember néhányszor körbejárja a helyiséget, mire végez. Ennél jobb megoldás, ha az ugynolyan edényeket egymásra stószoljuk a pulton, majd végül egyben beemeljük a helyükre. Ez kis dolognak tűnik, de így sokkal kevésbé idegesítő a pakolás. Én a tányérokkal és a műanyag dobozokkal is így járok el mindig.

Ami neked jó

Ha az ember megtalálja a módját, hogy egyszerűsítse a házimunkát, különösen igaz ez a mindennapi feladatokra, mint a konyhai teendők, minden más is gördülékenyebbé válik. Amikor egy feladatot hatékonyabban végzünk el, és ezt megszokjuk, automatizmussá válik, a házimunka elvégzése az agyunk számára kifejezetten pihentető lehet, ami mindig nyerő.

Kapcsolódó cikkünk: 7 gond, amit egy mosogatógép-tabletta megold
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ingyenes utazás a Volánbuszokon: sokan nem tudják, hogy nekik is jár a kedvezmény – Mutatjuk a listát

Meglepően sokféle kedvezmény van, egyáltalán nem csak a nyugdíjasokra vagy a diákokra vonatkozik

Ezért tegyél barkaágat húsvétkor a lakásba: nem csak bőséget hoz, még 4 dolog a szép szokás mögött

A húsvéti barkaág nem csupán szép tavaszi dekoráció. Mélyebb jelentése van: a természet újjászületését, a keresztény hagyományokat (Virágvasárnap), a védelmet és a bőséget is szimbolizálja.

Ingyen is hajózhatsz a Dunán: szuper program gyerekekkel kompozni, mutatjuk a BKK hajó útvonalát

Budapesten kétféle hajós lehetőség közül választhat az, aki vízre szállna.

A nagy muskátli trükk: októberig ontja a virágokat, ha ezt megteszed

A teleltetés utáni muskátli visszavágása tavasszal a titka annak, hogy növényed egész nyáron át, sőt októberig ontsa virágait. Fedezd fel, hogyan ébreszd fel helyesen kedvencedet a bőséges virágpompa érdekében ezzel az egyszerű, de kulcsfontosságú lépéssel.

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...