Miért romlik el a mosógép? A leggyakoribb hibák

Megtörténhet a mi hibánkból, de rajtunk kívülálló okok is eredményezhetik a gép elromlását. Hiába figyelünk oda a megfelelő használatra (nem pakoljuk túl) és takarítjuk rendszeresen, még így is beüthet baj. Mutatjuk a leggyakoribb problémákat.

Szivárog a gép

A szivárgás az egyik leggyakoribb hiba. A kopó alkatrészek – mint pl. a gumi – egy idő után a folyamatos tisztítószeres-vizes terhelés miatt elhasználódnak. A szűrő, dobtömítés vagy ajtótömítés is eredményezhet szivárgást.

Ahhoz, hogy ne legyen szivárgás, alapvető, hogy vízszintes felületen álljon a gép, ne legyen semmilyen irányba megdőlve. Ha nem vagyunk biztosak a padló egyenletességében, vízmértékkel ellenőrizzük azt.

Nézzük meg minden mosás előtt, hogy nem maradt-e a ruhák zsebében kulcs, aprópénz, hajcsatt vagy bármi más, ami kárt okozhat a gép tömítésében. Mindig csak annyi mosnivalót tegyünk a mosógépbe, amennyit hivatalosan elbír. Egy 5 kg-os teherbírással rendelkező mosógépbe ne tegyünk 7 kilónyi ruhát, mert ennek a dob látja kárát. Nagyon hamar elromolhat, ha nem tartjuk be az előírt mennyiséget.

Fontos: szivárgás esetén hívjunk szakembert, ne próbáljuk meg mi megszerelni a gépet, mert csak nagyobb majd okozhatunk!

Nem forog a dob

Miért romlik el a mosógép akkor is, ha mindenre odafigyelünk és nincs szivárgás? Dobnak hívjuk a mosógép azon részét, amelybe beletesszük a ruhákat, ez forgatja a szennyest. Ha leáll a mosógép a mosás közepén, azt okozhatja a dob meghibásodása is. Mi lehet a baj? Túl sok ruhát, túl sok mosószert teszünk bele, esetleg eltömődött a lefolyó. A dob akkor is megáll, ha nincs rendesen becsukva az ajtó vagy a zár el van törve. Ha a mosógép hajtásrendszere hibásodik meg, az is a dob leállásához vezet.

Hogy kerüljük el a mosógép elromlását?

Semmiképp ne terheljük túl a gépet. Mindig csak annyi ruhát tegyünk bele, amennyit előírás szerint lehet. Ellenőrizzük a zsebeket, hogy nem maradt-e a zsebkendő, kulcs, bármilyen fém tárgy bennük, mert ezek mind tönkreteszik a mosógépet.

A mosószer mennyisége is számít. Csak annyit töltsünk bele, amennyi szükséges a használati utasítás szerint. Ha túl sokat használunk, annak az lesz a vége, hogy a hab kijön az ajtón és elárasztja a víz az egész szobát.

Ezen felül ügyeljünk a mosogatógép takarítására is. Pár havonta mindenképp mossuk át a gépet, így megelőzhetjük a penészedést és a gombák elszaporodását. A szűrőt és a szivattyút szintén rendszeresen tisztítsuk ki. Érdemes minden mosás után kinyitni az ajtót, hogy a készülék belseje átszellőzhessen.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ingyenes utazás a Volánbuszokon: sokan nem tudják, hogy nekik is jár a kedvezmény – Mutatjuk a listát

Meglepően sokféle kedvezmény van, egyáltalán nem csak a nyugdíjasokra vagy a diákokra vonatkozik

Ezért tegyél barkaágat húsvétkor a lakásba: nem csak bőséget hoz, még 4 dolog a szép szokás mögött

A húsvéti barkaág nem csupán szép tavaszi dekoráció. Mélyebb jelentése van: a természet újjászületését, a keresztény hagyományokat (Virágvasárnap), a védelmet és a bőséget is szimbolizálja.

Ingyen is hajózhatsz a Dunán: szuper program gyerekekkel kompozni, mutatjuk a BKK hajó útvonalát

Budapesten kétféle hajós lehetőség közül választhat az, aki vízre szállna.

A nagy muskátli trükk: októberig ontja a virágokat, ha ezt megteszed

A teleltetés utáni muskátli visszavágása tavasszal a titka annak, hogy növényed egész nyáron át, sőt októberig ontsa virágait. Fedezd fel, hogyan ébreszd fel helyesen kedvencedet a bőséges virágpompa érdekében ezzel az egyszerű, de kulcsfontosságú lépéssel.

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...