Részletre akarsz venni valamit? Ezekre figyelj oda!

Egy váratlan kiadás felboríthatja a családi költségvetést. Például elromlik a hűtő, a mosógép. Sajnos nem mindenkinek van annyi tartaléka, hogy egyszerűen csak bemenjen a boltba, és megvegye. A gyakorlatban a legtöbbünknek nincs, és minden egyre drágább is. Erre megoldás a részletfizetés

Manapság egyrészt sokan kényszerülnek arra, hogy részletre vegyenek különböző dolgokat. Másrészt sokszor vannak olyan akciók is, amikor a hirdetés 0% kamatot ígér, ilyenkor pedig a részlet logikus megoldás lehet. De vajon hányan vesznek fel úgy hitelt, hogy fogalmuk sincs arról, mik a pontos feltételek?

Tájékozódj alaposan!

A média önti ránk a különböző típusú hitelek reklámjait. Maga a termék nem is fontos, csak az, hogy el hidd, hogy ha megveszed, megkapod mindazt a kellemes élményt és érzést, amit a reklámok sugallnak. Van áruhitel, személyi kölcsön, folyószámlahitel és hitelkártya. A legfontosabb, hogy alaposan tájékozódjunk mindegyikről, mielőtt belevágnánk. Készítsünk költségvetést, hogy eldönthessük mennyi az összeg, amit biztonsággal ki tudunk majd fizetni.

Áruhitel esetén, sokszor kamatmentes részletről van szó, ezért éri meg így vásárolni. Ezt minden esetben tisztázni kell! A nulla tényleg nulla vagy vannak más költségek? A folyószámlahitel és hitelkártya esetén is, ha okosan használod, jól jössz ki belőle. A személyi kölcsönnél már jól át kell gondolni, hogy a kamat és a hiteldíj mutató (THM) mennyi. Vagyis mennyit kell neked visszafizetni a felvett összeg után. Ezt ma már kötelező feltüntetni, de hiába van odaírva, ha nem olvassuk el az apróbetűs részt.

Olvasd el az apró betűt!

Vigyázni kell az akciókkal! Ha nem figyelünk a részletekre, könnyen azon kaphatjuk magunkat, hogy csak néhány hónapig fizetünk alacsony kamatot, aztán jön a megemelt részlet. Ezzel bajba is kerülhetünk.

A hitelkártya is csalogató eszköz lehet, hisz úgy gondoljuk, nem a mi pénzünk. Vagy épp ellenkezőleg, úgy kezeljük, mintha a számlánk volna, pedig az azon lévő pénz is hitel. De mégis. Annyira nem fáj kifizetni, mert ráérünk majd pár hónap alatt megtenni. Sajnos a végén rájöhetünk, hogy sokkal többe került, a magas kamatok miatt.

Összegezve, tájékozódjunk alaposan a kamatokról, a visszafizetendő összegről, mielőtt döntenénk, melyiket választjuk.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ha eldugult a mosogatógép sótartálya: hogyan ismerd fel és mit tegyél?

Cikkünkben mutatjuk, hogy mik a tipikus jelek, és mit tehetsz ellene.

Hétköznapi luxus: kinek az újkrumpli, kinek a Rolex

Valakinek hétköznapi luxus néhány plusz sör vagy egy kisadag újkrumpli, addig másnak a...

Fagykár érte? Hektáronként 100 ezer forint kártérítési előleg kérhető július 16–31. között

Most aktuális! Így kell kérni a kártérítést fagykár esetén.

Kinek jár ingyenes hallókészülék? Mutatjuk az összes tudnivalót

Az állam jelentős támogatást biztosít ezekre az eszközökre, sőt, van, akinek egyáltalán nem kell fizetnie érte.

Mikor évül el a közös költség tartozás? A szabály, amit sokan nem ismernek

5 év után minden elévül? Nem feltétlenül, erre kell figyelni!