Erő nélkül is kinyithatod a befőttesüveget ezzel az egyszerű trükkel

Én mindig egy adott módon nyitom ki a lezárt befőttesüveget, nem szoktam a sima csavarással próbálkozni. Ez a befőttesüveg kinyitása szorongatós módszerrel. Úgy csinálom, ahogy a TikTokról megtanultam. Leteszem a befőttet az asztalra (nem a konyhapultra, alacsonyabbra), összekulcsolom a két kezem ujjait, majd a két tenyértőmmel összenyomom a befőttesüveg tetejét. Szisszen, és már ki is nyílt. Nem kell hozzá túl sok erő, de valamennyi igen, ez tény. Vannak viszont olyan módszerek is, amikhez állítólag semennyi erő nem szükséges.

Forró víz, de fejjel fel vagy lefelé?

Az első ilyen módszer a forróvizes fürdőztetés. Egy nagyobb tálba kell beleállítani a befőttesüveget, és annyi forró vizet kell melléönteni, hogy teljesen ellepje a konzervet, a tetejét is. Eztán pár percig úgy kell hagyni, majd a kitágult tető miatt könnyű a befőttesüveg kinyitása. Hogy ez fejjel lefelé is működik-e (logikusabb lenne, hiszen sokkal kevesebb víz és kisebb edény is elég lenne hozzá), azt érdemes azért kipróbálni. Elvileg igen, hiszen azon az elven működik a módszer, hogy a fémtető a hő hatására jobban kitágul, mint az üveg, így rés keletkezik, vagyis könnyebb lecsavarni.

Gumikesztyűt, ragasztószalag, rongyok

Mivel sokszor csak azért nem tudjuk lecsavarni a tetőt, mert túl sima, és a kezünk nem tapad meg rajta, segíthet, ha a tapadást valahogyan megnöveljük. Ha felhúzunk egy gumikesztyűt, és úgy fogjuk meg a tetőt, akkor a gumis felület miatt nagyobb lesz a tapadás, így el tudjuk forgatni a tetőt. Ez a módszer azért nem túl biztos, némely bolti savanyúságoknál biztosan nem fog működni. Ugyanennek a fortélynak egy másik változatában ragasztószalaggal (pl. Leukoplast vagy Gorilla működhet) körbe kell tekerni a tetőt, így jobban meg lehet fogni, akár egy kis kapaszkodót is lehet rá csinálni. A rongyos módszert mindenki ismeri, lekapjuk a konyharuhát a sütőajtóról és azzal kapjuk el az üveg nyakát.

Kocogtatni vagy ütögetni is érdemes?

Egy fakanállal vagy spatulával lehet jól kocogtatni: körbe-körbe kell haladni a befőttesüveg kupakjának a szélén, apró ütésekkel csak, semmi durvaság! Ha eltörjük az üveget, akkor már úgyis mindegy, inkább legyünk óvatosak! Az apró ütésektől a tető biztosan meg fog lazulni, a vákuum elenged, és akkor már könnyű a befőttesüveg kinyitása. Ehhez a módszerhez viszont türelem kell, mert időnként több percet is igénybe vehet.

A befőttesüveg kinyitása gyorsan megy így: finom savanyúságok a polcon.
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Mikor számolják újra a Nők40-et? 65 év felett változhat-e a nyugdíj összege?

A Nők40 nyugdíj eleve teljes összegű, nem vonnak le belőle semmit, mert az érintett hölgy évekkel a nyugdíjkorhatár betöltése előtt vonul vissza.

Kipróbáltam a “kényelmetlen” módszert, és tényleg segít kézben tartani a mosást

A kényelmetlen módszer lényege, hogy nem rakod el a tiszta ruhákat kényelmes helyre, hanem olyan helyre teszed, ahol zavaróak. Így nem tudsz halogatni, mert mindig szem előtt lesznek.

Szülők, figyelem! Már csak 5 napig kérhető támogatás a lepusztult tornaterem felújításához

Idén is 9 milliót nyerhetnek az iskolák Decathlon pályázat keretében a mindennapos testnevelés...

Elvesztheted a családi pótlékot, ha erre a 9 dologra nem figyelsz: így jelentsd be, ha változás történik

Az ellátást igényelni kell, és ha valamilyen okból már nem él a jogosultság, azt jelezni kell.

Lándzsás útifű szirup házilag: a bolti ár töredékéből kijön egy nagy adag, pofonegyszerű elkészíteni

Ez a jelentéktelen növény az út szélén olyan, mint egy halk figyelmeztetés: nem minden gyógyír van polcra téve.

Mennyit ér a régi fém 200 forintos? Akár több százezret is kaphatsz érte, ezt nézd meg rajta

A lejárt bankjegyek beváltása még sok esetben lehetséges az MNB-nél, de ha van otthon régi 200 forintos érméd vagy papírpénzed, akkor akár egy kisebb vagyont is kereshetsz velük a gyűjtőpiacon.