A ‘nem tudom’ módszerrel mindig rend van a házban – tárolás, rendszerezés mesterfokon

Dolgozó apa vagyok két gyerekkel, hát mit mondjak, elég nehéz tisztán és rendesen tartani lakást. Ezért mindig keresem az új tárolás-rendszerezés módszereket, amik kicsit meg tudják könnyíteni a mindennapokat. Amikor nemrég olvastam a nem tudom módszerről, nagyon érdekesnek találtam, és érdemesnek arra, hogy kipróbáljam.

Ez a technika a Maurice Moves nevű csatornán bemutatott nagyobb tárolás-rendszerezés módszertan egy kiragadott részének tekinthető, de ez nem jelenti azt, hogy önmagában ne lehetne belőle profitálni. Lehet. A lényege könnyen megérthető: létesítsünk otthon „nem tudom” feliratú dobozokat, kosarakat – ne sokat, mondjuk egyet, amit aztán folyamatosan használhatunk.

A „nem tudom” feliratú dobozba tegyünk minden olyan holmit, ami fontosnak tűnik, de nincs kifejezetten helye, nem tudjuk a helyét, nem vagyunk biztosak, hogy mihez tartozik, vagy egyszerűen nincs időnk abban a pillanatban foglalkozni vele.

Jó példa a gyerek kezéből vagy a kutya szájából kivett random műanyag akármi, amit abban a pillanatban nem tudunk azonosítani vagy a rendes helyére tenni, de el kell rakni előle biztos helyre.

Ennek legnagyobb előnye elméletileg az, hogy amikor hirtelen meglátjuk, honnan hiányzik az a csavar, az a kupak, az a kis izéke, akkor azonnal tudjuk, hol találjuk meg.

A biztos hely, amit később is megtalálok.

A tárolás-rendszerezés legfontosabb kérdése mindig a „hová tegyem?”. A „nem tudom” kosarat is tenni kell valahova, lehetőleg olyan helyre, ahol én könnyen elérem, a gyerekek és a kutyák viszont egyáltalán nem. Ez lehet a kredenc vagy akár a hűtőszekrény teteje, ahol csak a felnőttek érik el. Sajnos ennek az lehet a mellékhatása, hogy mindenfélét beledob az ember, amit távol kell tartani a többiektől, de nem tudjom, hová rakjam.

Kiváló otthoni tárolás-rendszerezés kiegészítőnek bizonyul.

Azt gondolom, meg fogom tartani a „nem tudom” feliratú dobozom, annak ellenére is, hogy kis mindenes-káoszpontos kosárkává változik. Mégpedig az univerzális biztos hely jellege miatt. Ez az a hely, ahová tudom, hogy fordulnom kell, ha meg kell találnom azokat az apróságokat, amik simán örökre eltűnnenék, ha egy nagy fiókba vagy a játékosdobozok egyikébe dobnám be. Szóval tárolás-rendszerezés terén ez elég jó kis fogás.

A tárolás-rendszerezés jó módszere a nem tudom doboz, ezt látjuk a képen is, egy rendezett polcon
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

3 töltött tojás húsvétra, ha unod már a kaszinót – recept

Töltött tojás húsvétra, meglepő? Nos, ezek egy kicsit igen. Három rendhagyó receptet hoztunk,...

A túlevés nemzeti sportjának ünnepe – húsvéti szokások és hagyományok

Húsvét, ez a tavaszi csoda, amikor a nyuszi tojást tojik (igen, biológiát meghazudtolva),...

Elveszik a jogosítványod, ha erre nem figyelsz: így nézheted meg, mennyi büntetőpontod van

Hány büntetőpont esetén vonják be a jogsit és hol lehet megnézni, hogy eddig hány pontot gyűjtöttünk?

Beutaló nélkül is elérhetjük a szakorvost? Mutatjuk, mikor nem kell a háziorvoshoz fordulni

Futjuk a felesleges köröket, telik az idő, és ezen sokszor az sem változtat, ha egyértelmű, melyik szakterülethez tartozik a problémánk.