Elszálltak az albérletárak júliusban: egy átlagos budapesti lakás bérleti díja már 250 ezer forint is lehet

Tovább emelkedtek a lakbérek, júliusban az előző hónaphoz képest 1,8 százalékkal nőttek országosan és 1,4 százalékkal Budapesten – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és az ingatlan.com lakbérindexéből. A fővárosban élni messze a legdrágább, de a nagyvárosokban is egyre magasabb bérleti díjakkal találkozhatunk. Mutatjuk, mennyivel nőttek az albérletárak Budapest különböző kerületeiben, mennyit kell fizetni egy lakásért havonta és mi a helyzet vidéken.

A KSH oldalán közölt adatok szerint a júliusi lakbérek éves összevetésben országosan 10,2, Budapesten 9,3 százalékkal nőttek. Az ingatlan.com közleménye szerint a bérleti díjak emelkedésében szerepet játszhatott az albérletszezon kezdete, az egyetemi ponthatárok kihirdetése óta a kereslet 14 százalékkal élénkült az előző évihez képest. A bérlők szerencséjére a kiadó lakások száma is hétről hétre nő. Július elején országosan még csak 14,3 ezer lakásból lehetett válogatni, augusztus közepére viszont az albérletkínálat 15,5 ezer lakóingatlanra bővült.

Az albérletszezon újdonsága, hogy a magasabb bérleti díjak miatt sok diák kivár – jelezte Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. A szakember szerint ez a trend augusztus végére pörgős albérletpiacot eredményezhet.

Albérletárak Budapest: 250 ezer forint az átlag

Augusztus elején a kiadásra hirdetett lakóingatlanok átlagos bérleti díja Budapesten 250 ezer forintot tett ki. A legnagyobb kínálatot nyújtó kerületek közül a XI.-ben 270 ezer, a XIII.-ban 250 ezer, a VIII.-ban pedig 239 ezer forint az átlagos bérleti díj.

Budapesten a budai hegyvidéki kerületekben 0,8, a budai egyéb kerületekben 3,0, a pesti oldal belső kerületeiben 1,9, az átmeneti kerületekben 0,5%-kal, míg a külső kerületekben 2,8%-kal emelkedtek a lakbérek az előző hónaphoz képest. Egy év alatt a fővárosi kerületcsoportokban 7,4–11,4%-kal lettek magasabbak a bérleti díjak, a legnagyobb mértékű drágulás a pesti átmeneti kerületekben történt (11,4%).

 A vármegyeszékhelyek közül továbbra is Debrecen a legdrágább, ahol 230 ezer forint az átlagos bérleti díj. A legolcsóbb Kaposvár és Miskolc, ahol 110 ezer forint az átlagos lakbér az ingatlan.com adatai szerint. A további egyetemvárosok közül Győrben 190 ezer forintos átlagos bérleti díjjal számolhatnak a bérlők, Szegeden 160 ezer, Pécsen pedig 150 ezer forinttal.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

A világ legnagyobb horgászversenye a Balatonon II. rész + RECEPT

Néhány érdekes adat a résztvevők eredményeiről.

Így a legegyszerűbb a műszaki vizsga időpontfoglalása ügyfélkapun keresztül – lépésről lépésre mutatjuk

Mindjárt lejár az autó műszakija? Nehogy megbüntessenek, így foglalj online vizsga időpontot pillanatok alatt!

Késik a vonat és bérleted van? Így kérd a visszatérítést a MÁV-tól

A késési biztosítás a bérlettel és a napijeggyel utazókat is megilleti.

Tényleg tilos az esővizet a szennyvízcsatornába bekötni? Ezt mondja a jog

Tilos az esővizet a szennyvízcsatornába vezetni – és komoly bírság járhat érte. Megmutatjuk, mit mond erről a törvény, hogyan ellenőrzik, mit tehetsz helyette, és milyen megoldásokkal kerülheted el a büntetést.

Ennyi a garantált bérminimum 2025-ben

A garantált bérminimum 2025-ben: bruttó 348 800 Ft, nettó 231 952 Ft havi szinten – részletes lebontás, kinek jár, és mi jön 2026–2027-ben.

Jótállás, szavatosság, garancia: Mi a különbség?

Sokan nem tudják, mi a garancia és szavatosság különbsége, pedig ez eldönti, visszaviheted-e a hibás terméket.