Elszálltak az albérletárak júliusban: egy átlagos budapesti lakás bérleti díja már 250 ezer forint is lehet

Tovább emelkedtek a lakbérek, júliusban az előző hónaphoz képest 1,8 százalékkal nőttek országosan és 1,4 százalékkal Budapesten – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és az ingatlan.com lakbérindexéből. A fővárosban élni messze a legdrágább, de a nagyvárosokban is egyre magasabb bérleti díjakkal találkozhatunk. Mutatjuk, mennyivel nőttek az albérletárak Budapest különböző kerületeiben, mennyit kell fizetni egy lakásért havonta és mi a helyzet vidéken.

A KSH oldalán közölt adatok szerint a júliusi lakbérek éves összevetésben országosan 10,2, Budapesten 9,3 százalékkal nőttek. Az ingatlan.com közleménye szerint a bérleti díjak emelkedésében szerepet játszhatott az albérletszezon kezdete, az egyetemi ponthatárok kihirdetése óta a kereslet 14 százalékkal élénkült az előző évihez képest. A bérlők szerencséjére a kiadó lakások száma is hétről hétre nő. Július elején országosan még csak 14,3 ezer lakásból lehetett válogatni, augusztus közepére viszont az albérletkínálat 15,5 ezer lakóingatlanra bővült.

Az albérletszezon újdonsága, hogy a magasabb bérleti díjak miatt sok diák kivár – jelezte Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője. A szakember szerint ez a trend augusztus végére pörgős albérletpiacot eredményezhet.

Albérletárak Budapest: 250 ezer forint az átlag

Augusztus elején a kiadásra hirdetett lakóingatlanok átlagos bérleti díja Budapesten 250 ezer forintot tett ki. A legnagyobb kínálatot nyújtó kerületek közül a XI.-ben 270 ezer, a XIII.-ban 250 ezer, a VIII.-ban pedig 239 ezer forint az átlagos bérleti díj.

Budapesten a budai hegyvidéki kerületekben 0,8, a budai egyéb kerületekben 3,0, a pesti oldal belső kerületeiben 1,9, az átmeneti kerületekben 0,5%-kal, míg a külső kerületekben 2,8%-kal emelkedtek a lakbérek az előző hónaphoz képest. Egy év alatt a fővárosi kerületcsoportokban 7,4–11,4%-kal lettek magasabbak a bérleti díjak, a legnagyobb mértékű drágulás a pesti átmeneti kerületekben történt (11,4%).

 A vármegyeszékhelyek közül továbbra is Debrecen a legdrágább, ahol 230 ezer forint az átlagos bérleti díj. A legolcsóbb Kaposvár és Miskolc, ahol 110 ezer forint az átlagos lakbér az ingatlan.com adatai szerint. A további egyetemvárosok közül Győrben 190 ezer forintos átlagos bérleti díjjal számolhatnak a bérlők, Szegeden 160 ezer, Pécsen pedig 150 ezer forinttal.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

5+3 ingatlanos szakszó, aminek sokan rosszul tudják a jelentését – milliókat buknak rajta!

Az ingatlanos kifejezések világa elsőre száraz jogi maszlagnak tűnhet, de emellett valójában szó szerint milliók múlhatnak rajta, hogy pontosan érted-e őket. Most összeszedtünk 5+3 olyan ingatlanos szót, amit még sok tapasztalt lakáskereső is összekever.

Kizárt a házadból a volt párod? Jogos önhatalom: amikor a birtokvédelem azonnal jár

Sokan gondolják, hogy birtokvitában csak a hivatalos út járható. Ez nem minden helyzetre igaz:.

Munkáshitel csed, gyed és gyes alatt: a legfontosabb tudnivalók

A hitelfelvételhez biztos jövedelem szükséges. Kérdés, hogy az állami juttatások minek számítanak.

Olcsón vennél lakást? Potom áron adják az ingatlanokat ezen az oldalon 

Így történik az ingatlan árverés, mutatjuk hol lehet regisztrálni.

A forgalomból is kivonhatják az autót, ha így közlekedsz: nem csak bírságra számíthatsz

Mikor vonhatják ki a forgalomból az autót? Bizony bőven vannak olyan esetek, amikor...