Tisztasági festés házilag: szép és egyenletes lesz, ha ezt az 5 tanácsot megfogadod

Mi a tisztasági festés? Lényege, hogy a kisebb hibákat kijavítsuk, ha pl. foltos lett a fal, vagy egy két helyen lejött a festék, esetleg glettelni kell. A tisztasági festés házilag is könnyen elvégezhető, de ha nem mi állunk neki, akkor is hívjunk szakembert és kérjük a fal kezelését. Azért ilyen fontos, mert egészségügyi szerepe is van, hiszen a falakon megtapadó penészt és port is eltűntetik ilyenkor. 2-3 évente javasolt ez a procedúra.

Tisztasági festés házilag

Ha mestert hívunk, akkor négyzetméterenként 2 réteg festékre 490 forintot kell szánni, 3 réteg esetén 690 forint. Sokkaljuk? Vagy csak egyszerűen spórolni szeretnénk? Nem gond, igazából mi magunk megcsinálhatjuk. Lehet, hogy a munkánk nem lesz olyan tökéletes, mint egy hozzáértőé, de elrontani biztosan nem fogjuk. Főleg, ha betartjuk az alábbi tanácsokat.

Minden, amit ne kövessünk el: gyakori hibák és buktatók

  • Sok múlik a hőmérsékleten, ezért is ajánlott inkább tavasszal, nyár elején letudni a tisztasági festést. A 20-25°C ideális, lehetőleg szárazabb időben. Ha ennél melegebb van, gyorsabban szárad a festék, ami megnehezíti a dolgot.
  • Nem szabad csak úgy nekiesni a festésnek. Mérjük le a falat, válasszunk színt.
  • Készüljünk fel előre és számoljuk ki, mennyi festékre lesz szükség.
  • Ne hagyjuk ki a portalanítást! Száraz ruhával vagy porszívóval menjünk végig a falfelületen. Ha ezt a lépést kihagyjuk, nem fog megfelelően odatapadni a festék a falhoz.

Mire kell még odafigyelnünk?

Nagyon fontos a színválasztás, és hogy olyan festéket vásároljunk, ami a helyiségnek megfelelő. Gyerekszobába, előtérbe strapabíróbb festék fog kelleni. Ha pedig allergiás van a családban, arra is ügyelni kell, hogy milyen alapanyagokat tartalmaz a termék.

Ellenőrizni kell a fal állapotát. Ebbe beletartozik, hogy csinálunk próbakaparást és próbafestést. Megnézzük, hogy kell-e glettelni. Ha könnyen lejön a régi festékréteg, akkor komolyabb feladat vár ránk. Ne felejtsünk el a portalanítás után mélyalapozót használni, mert az fogja garantálni a jó fedést és a foltmentességet. Illetve, ha elkészült az első festékréteg, mindenképp várjuk meg, hogy az teljesen megszáradjon, és csak azután vigyük fel a második réteget.

Sorrendben tehát az alábbiakat kell elvégezni a tisztasági festésnél:

  1. fal felmérése (próbakaparás, szín meghatározása, anyagszükséglet felmérése, próbafestés)
  2. glettelés, csiszolás
  3. portalanítás
  4. mélyalapozás
  5. 1-2 réteg festék

Ha valamiben nem vagyunk biztosak, inkább kérjünk szakértői segítséget. A festékboltokban pedig lehet kapni színkártyákat (ingyen), ezek sokat segíthetnek a megfelelő szín kiválasztásában.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ingyenes utazás a Volánbuszokon: sokan nem tudják, hogy nekik is jár a kedvezmény – Mutatjuk a listát

Meglepően sokféle kedvezmény van, egyáltalán nem csak a nyugdíjasokra vagy a diákokra vonatkozik

Ezért tegyél barkaágat húsvétkor a lakásba: nem csak bőséget hoz, még 4 dolog a szép szokás mögött

A húsvéti barkaág nem csupán szép tavaszi dekoráció. Mélyebb jelentése van: a természet újjászületését, a keresztény hagyományokat (Virágvasárnap), a védelmet és a bőséget is szimbolizálja.

Ingyen is hajózhatsz a Dunán: szuper program gyerekekkel kompozni, mutatjuk a BKK hajó útvonalát

Budapesten kétféle hajós lehetőség közül választhat az, aki vízre szállna.

A nagy muskátli trükk: októberig ontja a virágokat, ha ezt megteszed

A teleltetés utáni muskátli visszavágása tavasszal a titka annak, hogy növényed egész nyáron át, sőt októberig ontsa virágait. Fedezd fel, hogyan ébreszd fel helyesen kedvencedet a bőséges virágpompa érdekében ezzel az egyszerű, de kulcsfontosságú lépéssel.

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...