Hogyan védekezzünk a lótetű ellen házilag? Azonnal lépni kell, különben a növényeink bánják

Nálatok is megjelent a kertben ez a kártevő? Hogy járhatunk el a lótetű ellen házilag? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat, és felkutattuk az olcsó, egyszerű megoldásokat. 

Mit lehet tudni a lótetűről?

A lótetű vagy más néven lótücsök egy mindenevő rovar, ami egyrészt levadássza a talajban lévő kártevőket, férgeket, gilisztákat, de nemcsak őket fogyasztja, hanem a növények föld alatti részeit, gyökereit is. Emiatt, bár más kártevőket elpusztít, a lótetű igen kártékony élőlénynek számít.

Azon kívül, hogy megrágja a növényeket, járatokat váj a talajba ásólábaival, közben pedig elszakítja a föld alatti szárakat és gyökereket. Ha növényeink a gondos ápolás ellenére megbarnulnak, elfonnyadnak, könnyű kihúzni őket talajból, akkor nagy valószínűséggel lótetű dúlta fel a kertünket.

Lótetű ellen házilag: 5 különböző módszer

Nehéz ellene védekezni, de többféle megoldás is létezik. Nézzük őket!

  1. Csapda vagy fogóedény: boltban is lehet venni lótetű elleni csapdát, de akár el is készíthetjük mi magunk. Nincs szükség sok eszközre, elég egy sima falú edény (mondjuk konzervdoboz, befőttes üveg, műanyag tál). Ennek ássunk egy lyukat és tegyük bele. A felszínen közlekedő lótetűk bele fognak potyogni, és mivel a sima falon nem tudnak kimászni, reggelre is ott lesznek. Akár fel is tölthetjük vízzel a csapdát, hogy reggelre elpusztuljanak.
  2. Baromfiudvar előnye: a madarak, tyúkok könnyen hozzáférnek a rovarhoz, és igen gyorsan képesek az egész udvart megtisztítani. Fontos, hogy csak akkor engedjük rá a szárnyasokat a kertre, ha már erősek a zöldségeink és nem tehet kárt bennük a kapirgálás. Az is egy megoldás, ha a csapdában elkapott kártevőket egyszerűen nekik adjuk.
  3. Kiöntés sima vízzel: annyi a dolgunk, hogy megkeressük a lótetű túrását és felöntjük vízzel. Bár ez kicsit nehezebb feladat, mert ezután figyelni kell, hol jön ki a rovar és el is kell kapni. Ha van tyúkunk, vigyük magunkkal erre a „küldetésre”, gyorsan el fogja intézni helyettünk.
  4. Taszító növény alkalmazása: egy másik természetes megoldás a lótetű ellen házilag, ami vegyszert nem igényel, és még szép is. Olyan virágot kell ültetnünk a tisztítandó területre, aminek kellemetlen illatú a gyökere a lótetű számára. Ilyen például a krizantém és a körömvirág.
  5. Gyökérvédelem műanyagpalackkal: fogjunk egy palackot, vágjuk le a tetejét és nyomjuk a palánta köré a földbe, ezzel megvédve a sérülékenyebb részeket. Így nem fog tudni hozzáférni a lótücsök.
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Ki volt a legrövidebb ideig magyar miniszterelnök? Új műveltségi kvíz!

Még egy újabb műveltségi kvíz érkezik, miután a legutóbbit nagyon sokan kitöltöttétek! Ezúttal a...

Kérdéseid vannak a családi adókedvezménnyel kapcsolatban? Mi segítünk!

Amit mindenkinek tudnia kell a családi adókedvezmény kapcsán – Gyakori kérdések, érthető válaszok. A Hóvége segít.

3 töltött tojás húsvétra, ha unod már a kaszinót – recept

Töltött tojás húsvétra, meglepő? Nos, ezek egy kicsit igen. Három rendhagyó receptet hoztunk,...

A túlevés nemzeti sportjának ünnepe – húsvéti szokások és hagyományok

Húsvét, ez a tavaszi csoda, amikor a nyuszi tojást tojik (igen, biológiát meghazudtolva),...

Elveszik a jogosítványod, ha erre nem figyelsz: így nézheted meg, mennyi büntetőpontod van

Hány büntetőpont esetén vonják be a jogsit és hol lehet megnézni, hogy eddig hány pontot gyűjtöttünk?

Beutaló nélkül is elérhetjük a szakorvost? Mutatjuk, mikor nem kell a háziorvoshoz fordulni

Futjuk a felesleges köröket, telik az idő, és ezen sokszor az sem változtat, ha egyértelmű, melyik szakterülethez tartozik a problémánk.