Ha drága, akkor jobb? Nem feltétlenül. Néhány termék esetében a nagyobb kiszereléssel rosszabbal járunk anyagilag, és van, amiből kifejezetten felesleges a drágábbat venni. Néha filléres dolgok vernek köröket a hatékonynak hirdetett vacakokra, máskor meg nem kell a jobb, mert egyszerűen nincs rá szükségünk.

Ennyi általánosság után jöjjön valami konkrét: a dezodor.

Mit tudnak a dezodorok?

Többféle termék közül választhatunk: az izzadáságátlók ténylegesen csökkentik az izzadást, míg a hagyományos dezodorok a testszag kialakulását akadályozzák meg. Gyakori tévhit, hogy a testszagot maga az izzadás okozza, valójában akkor keletkezik, amikor az izzadság összekeveredik a bőrön lévő baktériumokkal. A lényeg: a dezodor a baktériumok elszaporodását gátolja, az izzadásgátló (pontosabban a bennük lévő alumíniumsók) összehúzza az izzadságpórusokat, így kevesebb verejték jön a bőr felszínére.

Hogy kinek mi válik be, azt embere válogatja. Natúr termékekből is lehet megfizethető és hatásos dezodort találni, az ismertebb márkáknál pedig széles a kínálat, csak a pénztárcánk szab határt. (Mégis általában a középkategóriásak a nyerők.)

Mennyi az annyi? Mini drogériás körkép

Megnéztük a két legnagyobb drogéria online kínálatát, ezt tapasztaltuk:

  • Olcsó, közepes, drága és hiperdrága (5 ezer forint és feletti) termékeket is árulnak. Utóbbi kategóriában vegán, bio és speciális izzadásgátló cikkekkel találkoztunk.
  • Az üzletláncok saját márkás termékei olcsóbbak, mint a neves márkák dezodorai, viszont hatékonyságban nem/nem sokkal maradnak el a drágábbaktól. Honnan tudjuk? Ezen az oldalon rengeteg véleményt olvashatunk olyanoktól, akik megvették, használták az adott terméket.
  • A legolcsóbb mindkét drogériában a saját márkás roll-on (50 ml): 350 forintért kínálják a női golyós dezodort, a férfi deo kicsivel drágább (349 és 399 forint).
  • A két legdrágább termék: 4999 forintért egy speciális, 20 ml-es izzadásgátlót kapunk, ami „3-5 napig tartó” hatást ígér, az viszont nem derül ki, hány hétig használhatjuk. Ennél is borsosabb árban van a kizárólag online kapható vegán dezodor.  6799 forint 15 ml, de állítólag ez az adag 6-7 hétre elegendő.

Megéri a legolcsóbbat venni?

1000 forintért már vásárolhatunk sima (nem mentes) terméket, ami a hétköznapokban teszi a dolgát, nem hagy foltot, nem irritál. Egy ilyen dezodor 4-5 hétre elegendő. Nagyjából ugyanerre képesek a pár száz forinttal olcsóbb és drágább termékek is – hogy mit választunk, az már ízlés kérdése.

Pazarlás, ha olyan dologra költünk, ami egyáltalán nem látja el a funkcióját. A rossz dezodor nem csak a pénztárcánkat rövidíti meg, de jó pár kellemetlen, szükségtelenül kínos pillanatot is képes okozni. Megéri? Naná, hogy nem.

Megéri a legdrágábbat venni?

Ha az átlagnál nagyobb terhelésnek vagyunk kitéve, és az olcsóbb dezodorok nem működnek olyan jól, akkor érdemes lehet egy kicsivel drágábbal próbálkozni. Tegyük hozzá, a túlzott izzadás hátterében egészségügyi probléma is állhat. Mielőtt tehát leemelnék a polcról egy lényegesen magasabb árú terméket, mert az biztos használ, inkább forduljunk szakemberhez. Járjunk el rendszeresen szűrővizsgálatokra!

Napi Spúrtipp

Kapcsolódó

Legfrissebb

Kvíz a szocialista szlengekről: fusizás, maszek, sztahanovista – mennyit ismersz a 10-ből?

Minden generációnak megvan a maga nyelvezete. Már a mai harmincasok sem nagyon értik a mostani tizenéveseket, ahogy őket sem mindig értették a náluk idősebbek....

Babaruha olcsón az Aldiban: egy ezres a pihe-puha, bőrbarát anyagból készült body

Átfutottuk az Aldi akciós újságját és kincsekre leltünk. Babaruha olcsón, pizsamák és hálózsákok kifejezetten jó darabáron kaphatók. A zuhanykészletek árát tovább csökkentette az Aldi...

Ügyfélszolgálat: „Ez nem holmi csengeri örökösnő, hanem Nigéria, asszonyom!

Videónkból kiderül, hogy telefonos csalók áldozata kereste fel ügyfélszolgálatunkat. Persze eleinte még nem is tudta a rászedett hölgy, hogy átverték. Vigasztalhatja a tudat: Ma...