Igaz a mondás? Ha spórolni akarsz, sose vedd a legolcsóbbat

Sokszor nagy kérdés, hogy drágább terméket vegyünk vagy olcsóbbat. Sokszor esnek az emberek abba a hibába, hogy automatikusan a drágábbat veszik, mert azt gondolják, hogy az biztos jobb. Ez azonban nem mindig van így.

Megkönnyítheti a döntést, ha megnézzük például az élelmiszereknél a csomagoláson lévő információkat. Nem dőlünk be az üzletek reklámjainak. Vegyünk egy alapélelmiszert, a tejet. Több üzlet saját márkás termékét más csomagolásban úgy akarja eladni, hogy a dobozban lévő tej ugyanott készül, pontosan megegyezik a zsírtartalma, mégis jelentős különbség van az árában. Ezért fontos, hogy értelmezzük, mit is veszünk pontosan. Különösen akkor nagy nehézség eldönteni, ha szűkös a családi költségvetés. Azért mégis oda kell figyelnünk főleg az élelmiszerek összetételére, mert az egészségünk is drága.

A húskészítményeknél mindig nézzük meg a hústartalmat. Nyilvánvalóan minél magasabb, annál drágább. Ha pedig olcsóbb, akkor kézenfekvő, hogy rengeteg mesterséges anyagot tartalmaz, az pedig egészségtelen. Felszaporodnak a szervezetünkben a méreganyagok és megbetegedhetünk. Ha mindenképp takarékoskodnunk kell, inkább a rövid ideig használt dolgokon tegyük, az élelmiszereken soha, mert azzal az egészségünket veszélyeztetjük.

A műszaki cikkeknél is fennállhat hasonló helyzet, az olcsóbb valószínűleg hamarabb elromlik. Ha pedig nincs megfelelő szervízhálózat és alkatrészellátás, többe kerül megjavíttatni, mint újat venni. A háztartási gépekből viszont érdemesebb drágábbat, jobb minőségűt beszerezni. Ezeknek a készülékeknek kisebb az áramfelvétele, így energiát takaríthatunk meg. Ez esetben ne az ár legyen a döntő, hanem a minőség és nem utolsó sorban a garancia idő. A szállítási költségek is emelik az árat, jobb, ha minél közelebb gyártott hazai terméket veszünk.

Ha lehetőségünk van, akkor az élelmiszerekért pedig piacra megyünk. Nem szabad bedőlni a különböző akcióknak, amit a reklámok hirdetnek. A „vedd meg most- fizess később” hitelakcióknak sem. Az ilyen kampányok hátterében sokszor áremelés rejtőzik, még akkor is, ha például kamatmentes a hitel. Mindig számoljunk!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Szép és jó, hogy online elintézheted pár kattintással a jogosítványod meghosszabbítását, csak van egy kis bökkenő

Az online jogosítvány hosszabbítás gyors és olcsó, de van egy buktató: a régi jogosítványt még mindig személyesen kell leadni. Mutatjuk a részleteket és a pontos menetét!

TB-tartozás rendezése lépésről lépésre – így kérhetsz részletfizetést

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a tb-t és a fennálló tartozás kifizetése is nehézséget okoz?

Mennyi lesz a nyugdíj a Nők 40 után? Ezt jelenti a valorizációs szorzók emelkedése

A valorizációs szorzók idén 13,3%-kal emelkedtek, ami érezhetően növeli a nyugdíj összegét.

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.