Vállalati rezsicsökkentési tippek
Ha valamikor, akkor most különösen fontos, hogy vállalkozásunk rezsiköltségeit is ott csökkentsük, ahol lehet. A jelenlegi energiaárak mellett már nem pusztán a versenyképesség megőrzése, hanem az életben maradás a tét.
A Billingo Simon István, energetikai szakértő segítségével gyűjtötte össze, hogyan csökkenthetjük vállalkozásunk rezsijét. A szakember hangsúlyozta: aki nem tervez fejlesztésre költeni a közeljövőben, azt “fel fogják zabálni a rezsiárak.”
Első lépések között kell felmérnünk, milyen területen költi a legtöbb pénzt energiára vállalkozásunk. Szem előtt kell tartani a sok kicsi sokra megy elvet. Ösztönözhetjük munkatársainkat az energiahatékony munkavégzésre. A dolgozói hozzáálláson sok millió forint múlhat.
Simon azt is kiemelte, minél előbb érdemes megkötni az energiakereskedelmi szerződéseket. A 2024-re szóló szerződéseket például már januárban tanácsos elkezdeni intézni.
Az energetikai szakértő azt is elmondta, hogy a nagyobb beruházások hamarabb megtérülnek, mint gondolnánk. A világítás korszerűsítése például 3-6 hónap alatt visszahozza az árát.
Érdemes követni azt is, milyen állami támogatások vannak a piacon. Simon István szerint ezek megszaporodnak majd. Sokat segíthet például az Energiaköltség és Beruházás Támogatási Program, vagy a 2017 óta működő társasági adókedvezmény az energiahatékony beruházások után.
Minden cégnek érdemes mérlegelni, melyik támogatási opció éri meg a legjobban. A lényeg, hogy mérjük fel, a kötelező minimumon túl mit tudunk tenni. Ezzel tehetjük legtöbbet vállalkozásunkért!
(Forrás: Billingo)
Hasznosnak találtad ezt a cikket?
Küldd el másoknak is: