Még 5 dolog, amit sose vegyél használtan

A háztartásba rengeteg minden kell, ennek egy részét jó ötlet használtan, internetes piacterekről vagy régiségkereskedőktől megvásárolni. Vannak viszont olya dolgok, amiket sose vegyél másodkézből. Ha a biztonságunkat hivatott szolgálni egy tárgy vagy mászhat rajta/benne valami ízeltlábú, tilos használtan venni.

Ilyen például a matrac, az ágyunkban. Sajnos nem örökéletűek és elég drágák is. Idővel már nem biztosítanak megfelelő alátámasztást, arról nem is beszélve, hogy valószínűleg felvették az első tulajdonosuk testének alakját. Mindez pedig gerincproblémákhoz is vezethet. És mire valaki úgy dönt, hogy megválna a matracától, már elég sok mindenféle csúf dolog belé költözhetett.

Cipőt semmiképpen ne vegyél mástól. Minden ember lába egyedi, egy használt pár cipő pedig már valószínűleg ráidomult valaki másnak a lábára. Ez nemcsak kényelmetlenné teheti, de tartós láb-, derék- és hátfájáshoz vezethet. Arról nem beszélve, hogy a lábgomba akár hosszabb idő elteltével is fertőző marad, ha pedig elkaptad, nagyon nehéz megszabadulni tőle.

A biciklis vagy motoros sisakok esetében szintén kockázatos a használtat választani, egy kisebb baleset során alig-alig láthatóan behorpadt vagy megrepedt használt sisak beszerzése ugyanis könnyen tragikus eredményekkel járhat, arról nem is beszélve, hogy az ütések hiányában is elhasználódhatnak a sisakok puhább részei is. A konyhát felszerelni nem kis beruházás, a bútorok és gépek ára is borsos. Sokan hajlamosak arra, hogy fazekakon, lábasokon, serpenyőkön spóroljanak. Nem jó ötlet. Sosem tudni, hogyan és mire használta ezeket az első tulajdonos. 

Mivel a kocsiban a picik csak gyerekülésben utazhatnak, ezért előbb-utóbb mindenképpen venned egy Gyerekülést. Ebből sem érdemes a használtat választani, inkább spórolj egy újra. Hogy miért? Azért, mert minden évben tökéletesítenek az ülésen valamit, amitől biztonságosabbá válik. Ha spórolni akarsz, akkor inkább kevesebb gyerekruhát vegyél, de az ülésre ne sajnáld a pénzt.

Hasznosnak találtad ezt a cikket?
Küldd el másoknak is:

Kérdésed van?

Fordulj ügyfélszolgálatunkhoz, segítünk!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

SZÉP-kártyára lakásfelújítás: itt a részletes lista, mennyi mindenre költheted

2025-től új lehetőség nyílik azok előtt, akik a SZÉP-kártyájukon lévő összeget nemcsak pihenésre,...

Így csökkenthető az időskori esések és izomvesztés kockázata: a leucin hatása

Az életkor előrehaladtával egyre nagyobb figyelmet kell fordítani az izomzat állapotára, hiszen a...

Nyugdíjasként dolgozik? Sok pénzt veszíthet, ha ezt nem teszi meg – A betegszabadságtól a táppénzig 5 fontos tudnivaló

Jó tudni, hogy milyen szabályok vonatkoznak a nyugdíjas munkavállalóra.

Eláztattam a szomszédot, most mi lesz?! Kifizeti a biztosító vagy én állom a cehet? A jogász válaszol

Kit terhel a felelősség, ha beázás történik egy társasházban? Jogászunk válaszol.

Így gazdagodj meg használt étolajból – Videó

A használt sütőolaj újrahasznosítható – de csak akkor, ha összegyűjtjük. Minden literje, tehát minden cseppje pénzt ér. A használt étolaj leadása egyre több helyen lehetséges.

Mennyibe kerül az állami horgászjegy 2025-ben: mutatjuk az árakat és hogy kinek ingyenes

Magyaroszágon több mint egymillió horgász van, ez igen nagy szám: minden tizedik magyar...