Igaz a mondás? Ha spórolni akarsz, sose vedd a legolcsóbbat

Sokszor nagy kérdés, hogy drágább terméket vegyünk vagy olcsóbbat. Sokszor esnek az emberek abba a hibába, hogy automatikusan a drágábbat veszik, mert azt gondolják, hogy az biztos jobb. Ez azonban nem mindig van így.

Megkönnyítheti a döntést, ha megnézzük például az élelmiszereknél a csomagoláson lévő információkat. Nem dőlünk be az üzletek reklámjainak. Vegyünk egy alapélelmiszert, a tejet. Több üzlet saját márkás termékét más csomagolásban úgy akarja eladni, hogy a dobozban lévő tej ugyanott készül, pontosan megegyezik a zsírtartalma, mégis jelentős különbség van az árában. Ezért fontos, hogy értelmezzük, mit is veszünk pontosan. Különösen akkor nagy nehézség eldönteni, ha szűkös a családi költségvetés. Azért mégis oda kell figyelnünk főleg az élelmiszerek összetételére, mert az egészségünk is drága.

A húskészítményeknél mindig nézzük meg a hústartalmat. Nyilvánvalóan minél magasabb, annál drágább. Ha pedig olcsóbb, akkor kézenfekvő, hogy rengeteg mesterséges anyagot tartalmaz, az pedig egészségtelen. Felszaporodnak a szervezetünkben a méreganyagok és megbetegedhetünk. Ha mindenképp takarékoskodnunk kell, inkább a rövid ideig használt dolgokon tegyük, az élelmiszereken soha, mert azzal az egészségünket veszélyeztetjük.

A műszaki cikkeknél is fennállhat hasonló helyzet, az olcsóbb valószínűleg hamarabb elromlik. Ha pedig nincs megfelelő szervízhálózat és alkatrészellátás, többe kerül megjavíttatni, mint újat venni. A háztartási gépekből viszont érdemesebb drágábbat, jobb minőségűt beszerezni. Ezeknek a készülékeknek kisebb az áramfelvétele, így energiát takaríthatunk meg. Ez esetben ne az ár legyen a döntő, hanem a minőség és nem utolsó sorban a garancia idő. A szállítási költségek is emelik az árat, jobb, ha minél közelebb gyártott hazai terméket veszünk.

Ha lehetőségünk van, akkor az élelmiszerekért pedig piacra megyünk. Nem szabad bedőlni a különböző akcióknak, amit a reklámok hirdetnek. A „vedd meg most- fizess később” hitelakcióknak sem. Az ilyen kampányok hátterében sokszor áremelés rejtőzik, még akkor is, ha például kamatmentes a hitel. Mindig számoljunk!

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

5+3 ingatlanos szakszó, aminek sokan rosszul tudják a jelentését – milliókat buknak rajta!

Az ingatlanos kifejezések világa elsőre száraz jogi maszlagnak tűnhet, de emellett valójában szó szerint milliók múlhatnak rajta, hogy pontosan érted-e őket. Most összeszedtünk 5+3 olyan ingatlanos szót, amit még sok tapasztalt lakáskereső is összekever.

Kizárt a házadból a volt párod? Jogos önhatalom: amikor a birtokvédelem azonnal jár

Sokan gondolják, hogy birtokvitában csak a hivatalos út járható. Ez nem minden helyzetre igaz:.

Munkáshitel csed, gyed és gyes alatt: a legfontosabb tudnivalók

A hitelfelvételhez biztos jövedelem szükséges. Kérdés, hogy az állami juttatások minek számítanak.

Olcsón vennél lakást? Potom áron adják az ingatlanokat ezen az oldalon 

Így történik az ingatlan árverés, mutatjuk hol lehet regisztrálni.

A forgalomból is kivonhatják az autót, ha így közlekedsz: nem csak bírságra számíthatsz

Mikor vonhatják ki a forgalomból az autót? Bizony bőven vannak olyan esetek, amikor...