Mutatjuk, mennyit keresnek a legjobban fizetett állásokban

A legjobban fizető pozíciókban az átlagbér megközelíti a bruttó 2 millió forintot havonta.

Közzétette a Központi Statisztikai Hivatal a teljes munkaidőben alkalmazásban állók tavalyi bruttó átlagkeresetének listáját foglalkozások szerint – írja a mfor. Kiderült, hogy a legjobban fizetett 19 szakmában meghaladta a bruttó 1 millió forintot a havi átlagbér.

A legjobban fizetett állások toplistája:

1. Légiforgalmi irányítók – az átlagbér 1 millió 976 ezer forint volt

2. Szakorvosok – 1,7 milliót keresnek

3. Törvényhozók, miniszterek, államtitkárok csoportja – közel 1,6 milliót keresnek

4. Sportolók – több mint 1,5 milliót kerestek.

Ezek mellett 1 millió feletti bruttó átlagfizetést kapnak még a pénzügyi, egészségügyi, informatikai vállalati vezetők. De a bírók, az ügyészek és a brókerek is.

A KSH adatai szerint 800 ezer és 1 millió forint között jellemzően azok a magasabb iskolai végzettséggel rendelkezők kerestek, akik hiányszakmákban dolgoznak. Ilyenek például az IT-szakemberek, az általános orvosok, PR-os vezetők, vagy többen a pénzügyi szektorban.

Az is kiderült, kik keresnek a legrosszabbul:

Azok a foglalkozások kerültek be a legrosszabbul keresők 10-es toplistájába, amik havi bruttó 207 ezer forintos átlagnál kevesebbet fizetnek. Ezek elsősorban olyanok, melyek nem igényelnek különösebb iskolai végzettséget.

Legutolsó helyen a nád- és fűzfeldolgozó, seprű-, kefegyártók álltak tavaly havi bruttó 128 ezer forintos átlagfizetéssel. Második helyre kerületek az egyéb, máshova nem sorolható egyszerű szolgáltatási és szállítási foglalkozásúak 145 ezer forinttal. Harmadik helyre pedig az egyszerű erdészeti, vadászati és halászati foglalkozásúak jutottak 155 ezer forinttal.

A 10-es toplistára kerültek még a kubikusok, a textilművesek, a hímzők, az erdészeti foglalkozásúak, a takarítók, az egyszerű mezőgazdasági foglalkozásúak és a konyhai kisegítők.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Gyermekápolási táppénz: Mennyi nap jár a beteg gyerek után? Mutatjuk!

A gyermekápolási táppénz – vagyis a gyáp – célja, hogy részben pótolja a...

Lecserélné az ablakot, ajtót? Ingyenpénzt kaphat rá az államtól és az önkormányzattól

Ablakcsere pályázat állami és önkormányzati támogatással vagy akár önerő nélkül. Ezek a lehetőségek.

A nyugdíjrögzítés szabályai: mikor érdemes kérni és hogyan kell?

Aki nem követi folyamatosan, hogy éppen mit módosítanak a nyugdíjtörvényen, könnyen lemaradhatott egy fontos hírről: megváltoztak a nyugdíjrögzítés szabályai.

Honnan tudod, hogy blokkoltak a Viberen? 5 árulkodó jel, ami megmutatja

Hogy ne kelljen tovább agyalnod, cikkünkben mutatunk 5 árulkodó jelet, amiből kiderül az igazság.

Szlovénia autópályáin utazol? Komoly bírság lehet a vége, ha erre nem figyelsz

Ha idén nyáron Szlovénián keresztül vezet az utad, van egy dolog, amit semmiképp sem hagyhatsz figyelmen kívül: a szlovén autópálya-matrica. Enélkül ugyanis elég kellemetlen meglepetés érhet: akár jelentős bírsággal is számolhatsz, ha az ellenőrzéskor kiderül, hogy matrica nélkül használod az autópályát.