Mi az a gondosóra és mire jó? Hol kell regisztrálni és hogyan kaphatjuk meg?

Még akkor is történhetnek balesetek, ha idős hozzátartozónk egyébként tevékeny, aktív életet él és makkegészséges. Elég egy rossz mozdulat, máris kész a baj. Ilyenkor nagyon fontos, hogy minél hamarabb jöjjön a segítség: erre találták ki az ingyenes gondosórát. Pontosan mi az a gondosóra, mire jó és hogyan lehet hozzájutni? Mutatjuk, mit tud az eszköz.

A Gondosóra program egy teljesen ingyenes, 65 év felettieknek járó szolgáltatás, amelynek célja, hogy az idősek egyetlen gombnyomással segítséget tudjanak kérni, ha szükséges. A Gondosóra program egy 0–24 órás diszpécserszolgálat és a kontaktszemélyek (családtag, szomszéd, barát, vagy akár szociális gondozó) bevonásával működő program.

Mi az a gondosóra?

Ez egy olyan jelzőeszköz, amit az idősek a karjukon hordhatnak (mint egy órát), vagy akár a nyakukba is akaszthatják (jár hozzá megfelelő tartozék). Az eszköz víz- és ütésálló. Ha erősebb ütést vagy esést érzékel, automatikusan jelzést ad a diszpécserszolgálatnak.

Pontosan mire jó a gondosóra?

Ezzel az eszközzel biztonságban tudhatjuk szeretteinket, hiszen baj esetén jelez, gyorsabban megérkezhet a segítség. A szolgáltatás és a jelzőeszköz teljesen ingyenes, Magyarország minden településén hozzáférhető a hét minden napján és órájában. A program egy országos jelzőrendszerre épül, amelyhez egy országos lefedettségű távfelügyeleti és diszpécserszolgáltatás kapcsolódik. Feladata, hogy a saját otthonukban élő idős emberek a gondosóra segítségével kapcsolatba léphessenek a diszpécserközponttal. Ha helyzet úgy kívánja, akkor a jelzés után a diszpécser értesíti a kontaktszemélyt, aki ezután megoldást nyújthat a problémára.

Ne felejtsük: vészhelyzetben a 112-t kell hívni! A gondosóra nem riaszt közvetlenül orvost, hatóságot, nem egy sürgősségi segélyhívó, de indokolt esetben a Diszpécserközpont kérhet segítséget az idős számára.

Gondosóra rendelés és regisztráció

Az eszköz igényléséhez regisztráció szükséges. Ezt a gondosora.hu-n a Regisztációnál, az űrlap kitöltésével tehetik meg az idősek vagy bárki, akit megbíznak ezzel. A regisztráció után egyeztetik a megadott adatokat a személyi- és lakcímnyilvántartóban lévő adatokkal. Ha valami nem egyezik, egy ügyintéző felveszi a kapcsolatot a regisztrálóval, hogy pontosíthassák az adatokat.

Ha az adatokkal minden van, akkor átkerülnek a szolgáltatóhoz. A gondosórát 3 hónapon belül kézbesítik futárszolgálattal, a pontos időpontról értesíteni fogják a címzettet.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

5 undorító TikTok-trend, amit eszedbe ne jusson kipróbálni: ultragáz és semmi értelme

Ha valaha is eszedbe jutott, hogy fogkrémmel pucold meg a telefonlencséd, vagy főtt csirkére locsold rá a köhögés elleni szirupot, akkor ezt a cikket neked írtuk.

A zsebbika életmentő, ha nem indul az autó: egyedül is beindíthatod a kocsit, így működik

Ha lemerül az akkumulátor, az autós zsebbika lehet a legjobb barátod. Ez a kis készülék bárhol és bármikor segíthet beindítani a kocsit anélkül, hogy mástól kellene segítséget kérned.

300 ezres támogatás jár mozgáskorlátozott nyugdíjasoknak! – Így kaphatod meg!

Sokan nem tudják, de mozgáskorlátozott nyugdíjasoknak akadálymentesítési támogatás jár! Akár 300 ezer forintot is kaphatsz!