Zsebünkben a leletünk: ezt tudja az EgészségAblak nevű alkalmazás

Mostantól bárhova magunkkal vihetjük az összes orvosi leletünket: az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) EgészségAblak nevet viselő alkalmazásában valamennyi egészségügyi dokumentumunkhoz hozzáférhetünk.

Mi az az EgészségAblak?

Az EESZT applikációja korábban myEESZT néven futott, ezt keresztelték át nemrégiben EgészségAblakra. Az alkalmazás új funkciókkal bővült: egyrészről minden, az EESZT indulása óta feltöltött egészségügyi dokumentum elérhetővé vált, másrészről az alkalmazásból közvetlenül hívható az Egészségvonal.

Mit tud még?

Mostantól nemcsak az elmúlt három hónap, hanem az EESZT indulása óta feltöltött

  • valamennyi laboreredmény,
  • ambuláns lap,
  • vizsgálati lelet,
  • zárójelentés
  • és minden egyes orvosi dokumentum

megtekinthető és letölthető az EgészségAblak alkalmazásban mobiltelefonon is. Így az sem jelenthet gondot, ha a beteg egy korábban kézhez kapott leletet nem talál otthon vagy elfelejti elvinni orvosához. Az egyszer már letöltött dokumentumok offline állapotban is elérhetőek az alkalmazásban.

Szintén újdonság, hogy az alkalmazásból közvetlenül hívható az 1812-es Egészségvonal a hét minden napján 0–24 óráig. A telefonközpont munkatársai általános tájékoztatást nyújtanak egészségügyi szolgáltatásokkal kapcsolatban, segítenek a szolgáltatók keresésében, speciális egészségügyi ellátásokkal kapcsolatban, szűrővizsgálatokkal és gyógyszerellátással, illetve az EESZT-vel kapcsolatos kérdésekben. A mobilalkalmazás eddig a digitális koronavírus elleni oltási igazolványt tartalmazta, illetve az e-receptek váltak benne elérhetővé.

Hogyan lehet EgészségAblakom?

Az alkalmazás ingyenes és mindenki számára letölthető az App Store és a Google Play áruházakból. Használatához ügyfélkapus regisztráció és egészségügyi azonosító (TAJ-szám) szükséges.

Beállítható az egyszerűsített bejelentkezés: ha első alkalommal megtörtént a személyes ügyfélkapu összeillesztése a szoftverrel, akkor a jövőben már elegendő lesz csak a telefonon történő azonosítást elvégezni (pl. ujjlenyomat segítségével). Ezt viszont minden egyes belépéskor meg kell tenni. Az egyszerűsített belépés segítségével internetkapcsolat nélkül is  megtekinthetjük a letöltött dokumentumokat.

A telefon tulajdonosa csak a saját EESZT adatait tudja kezelni, más teréhez, receptjeihez nem férhet hozzá – mutat rá az egeszsegkalauz.hu. Ugyanakkor a beteg készíthet képernyőfotót a saját vényadatairól, és a fotó megosztásával „átadhatja” valakinek a receptjét, hogy helyette váltsa ki. Fontos, hogy a képernyőfotóról nem maradhat le a kódos rész. Az átadott képfájl gyakorlatilag olyan, mintha papír alapú recept lenne, bemutatásával egyszeri és megismételhetetlen gyógyszerkiváltás történhet.

Az új funkciók július 1-jétől elérhetők, a mobiltelefonon történő alkalmazásfrissítést követően használhatók. Az EgészségAblak alkalmazás célja, hogy a lakosság könnyen, gyorsan, egyszerűen és minél szélesebb körűen kihasználhassa a digitális egészségügy előnyeit.

Szöveg: MTI nyomán

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Vinted és adózás: kit érint a NAV figyelmeztetése?

Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a használt termékek értékesítéséről és annak adózásáról.

Hogyan befolyásolja az anyós a párkapcsolatot, ha közel lakik?

Az anyós és párkapcsolat egyensúlya kihívás lehet, főleg, ha a család túl közel él egymáshoz. De sokszor nem csak az anyóson múlik a dolog.

Horgászok, figyelem! 2 milliós bírság és 5 év eltiltás járhat, ha ezt kifogod

2025-ben is érvényes: Magyarországon ENGEDÉLY NÉLKÜL SEHOL sem szabad pecázni! Vizsgával, okmányokkal és...

Az indukciós főzőlap tisztítása nem játék: így nem lesz karcos, de a legmakacsabb odaégett folt is eltűnik

Az indukciós főzőlapok gyorsak és energiatakarékosak, azonban a hosszú élettartam érdekében fontos a...

Villámgyors tavaszi uzsonna: medvehagymás csiga fél óra alatt

A medvehagyma nem egy újkeletű dolog, de 15 évvel ezelőttig nem volt annyira...