Támogatások
Ezen az oldalon összegyűjtöttük az állami vagy önkormányzati támogatásokat. Válassz a kiemelt kategóriákból, vagy kattints a részletes keresőre és használd a megjelenő szűrőket!
Gyorskereső:
Egyéb rászorultság (24)Családok (45)Egyéb támogatások (7)Babaváró hitel (1)Diákhitel (3)Kedvezmények (3)Ápolásra szorultak (30)Nagycsaládok (44)Szegénységben élő (16)Részletes kereső »
Részletes kereső
7 találat
Gyermekápolási táppénz - Minden család
Gyermekápolási táppénzt igényelhet az a szülő, aki 12 évesnél fiatalabb gyermeke* miatt nem képes keresőtevékenységet folytatni és társadalombiztosítási járulékot fizet. A támogatás igényléséhez az alábbi három feltételt kell teljesíteni:
- legyen fennálló biztosítási jogviszonya
- legyen a társadalombiztosítási járulék fizetésére kötelezett
- az orvos megállapította és igazolta a keresőképtelenséget
A támogatás havi rendszerességű, az összeget a táppénz összege alapján számítják.
*12-18 év közötti gyermek esetén méltányosságból állapítható meg a táppénz.
Gyermeknevelési támogatás - Nagycsaládosok
Gyermeknevelési támogatást az a szülő vagy gyám igényelhet, aki három vagy több kiskorú gyermeket nevel. A támogatás havi rendszerességű, összege bruttó 28.500 forint. Fontos kitétel, hogy a támogatás a legfiatalabb gyermek hároméves korától nyolc éves koráig jár. Ha időközben az egyik gyermek betölti a tizennyolcadik életévét, és így a kiskorú gyermekek száma három alá csökken a támogatás megszűnik.
A támogatásra jogosult nem dolgozhat többet heti 30 óránál, kivéve, ha otthonában végzi munkáját.
Gyermekek otthongondozási díja - Minden család
A gyermekek életkorától függetlenül részesül GYOD-ban az a személy, aki önellátásra képtelen, tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermekét otthon ápolja. A juttatás havi rendszerességű, összege bruttó 290.800 forint (ebből 10% nyugdíjjárulékot levonnak). Ha a szülő több gyermeke is tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos akkor havonta bruttó 436.200 forintot kap.
Örökbefogadói díj - Minden család
Örökbefogadói díjra jogosult az a szülő, aki a gyermek nevelésbe vétele előtti két év alatt minimum 365 napig biztosított volt, gyermeke pedig betöltötte második életévét (ikergyermekek esetén harmadik életévüket). Fontos kitétel, hogy a gondozásba vétel előtt nem nevelte minimum egy évig gyermekét. A támogatás a nevelésbe vétel napjától 168 napig jár. Az összeg havi rendszerességű, maximum bruttó 407.120 forint. Ebből az összegből csak személyi jövedelemadót (SZJA) vonnak le.
Nem igényelhetnek örökbefogadói díjat azok, akik rendszeres pénzellátásban részesülnek, vagy gyermeküket nappali ellátást biztosító intézménybe helyezték (kivéve ha keresőtevékenységet folytatnak, vagy rehabilitációs és/vagy habilitációs foglalkoztatást nyújtó intézménybe iratták gyermekük).
Otthongondozási vagy ápolási díjban részesülő nők - 35-64 évesek
A gyermekek otthon gondozási díját azon szülők igényelhetik, akik súlyosan fogyatékos vagy tartósan beteg, önellátásra képtelen gyereküket gondozzák. A GYOD mellett naponta legfeljebb 4 órát dolgozhat a szülő (kivéve az otthoni munkavégzést).
A GYOD összege 290.800 forint (melyből 10% nyugdíjjárulékot vonnak le). A támogatás mellett igénybe vehetnek CSED-et, GYED-et, GYES-t és GYET-et.
A támogatás igénylését a lakóhely szerinti illetékes járási hivatalnál, a települési önkormányzat polgármesteri hivatalánál vagy a kormányablaknál igényelhetik.
Ápolási díjat az a személy igényelhet, aki súlyosan fogyatékos vagy tartósan beteg hozzátartozóját* gondozza. A támogatást nem lehet egyszerre igényelni a GYOD-dal.
Az ápolási díjat három kategóriában határozzák meg és folyósítják – az ápolásra szoruló személy állapotától függően.
- az alapösszeg: br. 49.960 Ft.
- emelt összeg: br. 74.940 Ft.
- kiemelt összeg: 89.928 Ft.
*házastárs, élettárs, egyeneságbeli rokon, örökbefogadott és nevelt gyermek.
Gyermektartásdíj megelőlegezése - Minden család
A gyermektartásdíj megelőlegezése abban az esetben igényelhető, ha a gyermektartásdíjat jogerősen megállapították, de a fizetésre kötelezett szülő nem fizeti a tartásdíjat (és ezt igazoltan nem tudják behajtani).
A támogatást akkor tudják igényelni, ha a fizetésre kötelezett szülő minimum 6 hónapja nem fizeti a tartásdíjat.
A támogatást maximum 3 évig folyósítják és a havi összege nem haladja meg a minimálbér 30%-át. Egy alkalommal további három évre még megigényelhetik.
Ingyenes étkeztetés - Minden család
A gyermekek bölcsődei, óvodai, és általános iskolás éveik alatt ingyenesen étkezhetnek, középiskolában pedig féláron étkezhetnek ha az alábbi feltételeket teljesítik:
Kik étkezhetnek ingyen az óvodában és bölcsődében?
- a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül
- tartósan beteg vagy fogyatékos, más kiskorú hozzátartozója tartósan beteg vagy fogyatékos
- három vagy több gyermeket nevelnek a szülei
- olyan családban él, ahol az 1 főre jutó havi jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb nettó munkabér 130%-át, azaz 230.648 Ft-ot
- a gyermeket nevelésbe vették
Ki étkezhetnek ingyen az általános iskolában?
- gyermekvédelmi kedvezményben részesül
- nevelésbe vették
- olyan gyerekek is kaphatnak ingyenes étkezést, akik már nem általános iskolások, de nevelésbe vették őket vagy utógondozói ellátásban részesülnek
- fogyatékosok intézményében helyezték el
Kik étkezhetnek 50%-os kedvezménnyel?
- a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő diákok az általános iskola után féláron étkezhetnek
- az általános iskolában az a gyermek aki három vagy többgyermekes családban él
- azok a tartósan beteg vagy fogyatékos gyermekek, akiknek nem jár ingyenes étkezés.