Szűrők
Hogy biztosabban megtaláld amit keresel, használd a szűrőket:
Tudsz valakit, aki nincs itt a listában?
Ha ismersz olyan segítő szervezetet, aki nem található meg a listánkban, akkor segíts nekünk és add meg az elérhetőségüket.
Hibát találtál az adatbázisban?
Kérlek, írd meg nekünk, hogy hol a hiba és mi azonnal javítjuk, ahogy tudjuk.
Kihez forduljak?
Ezen az oldalon megtalálod a magyar állami, önkormányzati és civil szervezeteket, akik segíteni tudnak.
Oszd meg másokkal is:
Keresés eredménye
65 találat
Aranyhíd Integrált Szociális Intézmény Heves Vármegye - Andornaktálya
Kedves Érdeklődő! Köszöntöm Önt az „Aranyhíd Integrált Szociális Intézmény Heves Vármegye” vezetése, dolgozói és lakói nevében. Az intézmény 2016. november 01-én általános jogutódlással alakult meg a Füzesabonyi Pszichiátriai és Szenvedélybetegek Otthona, valamint az Andornaktályai Fogyatékosok Otthona és Rehabilitációs Intézet integrációjával. Az intézmény fenntartója a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság. Ellátási területe Heves vármegye településeire terjed ki. Az intézmény székhelye Füzesabonyban, Heves vármegye székhelyétől (Egertől) 20 km-re fekszik. A székhelyen, szakosított ellátás keretében pszichiátriai és szenvedélybeteg kliensek részére nyújtunk ápolást, gondozást. Továbbá alapszolgáltatás keretében jelzőrendszeres házi segítségnyújtást biztosítunk a szolgáltatás igénybe vevők részére Füzesabonyban és Besenyőteleken.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés Integráció / reintegráció Foglalkoztatás Érdekképviselet, érdekvédelem Gyógyszer Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Egészségügy Házi (jelzőrendszeres) segítségnyújtás
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus Szellemi fogyatékosság Idősek Gyermekek Család / demográfia Szegénységben élők Mozgássérült Nehéz élethelyzet
Barcsi Szociális Központ - Nappali ellátás
Az Idősek Klubja az 1993. évi III. törvény 65/F. § alapján a nappali ellátás hajléktalan személyek és elsősorban a saját otthonukban élő, izennyolcadik életévüket betöltött, egészségi állapotuk vagy idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes személyek, tizennyolcadik életévüket betöltött, fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igénylő pszichiátriai betegek, illetve szenvedélybetegek, harmadik életévüket betöltött, önkiszolgálásra részben képes vagy önellátásra nem képes, de felügyeletre szoruló fogyatékos, illetve autista személyek részére biztosít lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, valamint az alapvető higiéniai szükségleteik kielégítésére, továbbá igény szerint megszervezi az ellátottak - ide nem értve az idős személyeket - napközbeni étkeztetését. Az idősek nappali ellátása mellett igénybe vehető a szociális étkeztetés. Rendkívül indokolt esetben nappali ellátás olyan fogyatékos személyek részére is biztosítható, akire nézve szülője vagy más hozzátartozója gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy ápolási díjban részesül. Az Idősek Klubja azzal a céllal létesült, hogy az itt élő idős és rászoruló fiatalabb nyugdíjasok részére nappali, közösségi, klubszerű ellátást nyújtson.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás Szabadidőprogram Egészségmegőrzés, megelőzés
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
Bodrogközi Többcélú Kistérségi Társulás Szociális Szolgáltató Központ - Cigánd
Szolgáltatások: család- és gyermekjóléti központ, család- és gyermekjóléti szolgálat, fogyatékkal élők ellátása, idősek ellátása, pszichiátriai betegek ellátása, szenvedélybetegek ellátása.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás Ápolás Segítség közügyek intézésében Érdekképviselet, érdekvédelem Terápia Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Család / demográfia Gyermekek Idősek Fogyatékkal élő Szenvedélybetegek Pszichiátriai betegek Drogfüggők Alkoholfüggők Nem/részben önellátók
Bökönyi Görögkatolikus Egyházközség Szociális Szolgáltató Intézmény - Szenvedélybetegek Nappali Ellátása
A szenvedélybetegek részére biztosított nappali ellátás a saját otthonukban élő, tizenhatodik életévüket betöltött, fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igénylő szenvedélybetegek számára nyújt önkéntes alapon igénybe vehető, szociális, egészségügyi és mentális állapotuknak megfelelő alapszolgáltatásokat, valamint, nyitott formában, az ellátotti kör és a lakosság által egyaránt elérhető lehetőségeket. A nappali megnevezés arra utal, hogy adott helyiségben, meghatározott napközbeni nyitva tartás mellett különféle szolgáltatásokat nyújt szenvedélybetegek és hozzátartozóik részére. Egyéni konzultációs és csoportos foglalkozásokat biztosít, lehetőséget ad a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, higiénés szükségletek kielégítésére, étkeztetésre, és a helyi igényeknek megfelelő közösségi programokat szervez, valamint helyet biztosít a közösségi szervezésű programoknak, önsegítő csoportoknak. A nappali ellátási forma fontos eleme a szolgáltatás preventív hatása, hiszen az egyéni szükségletekre alapozott hosszabb távú szociális és mentális gondozással, az életvitel, életvezetés segítésével, a személyiség fejlesztésével, a közösség erejével megelőzhető, hogy a problémával küzdő egyre inkább izolálódjon, állapota rosszabbodjon. A nappali alapellátás keretében biztosítani kell: a lakókörnyezetben történő segítségnyújtást az önálló életvitel fenntartásában, a meglevő képességek megtartását illetve fejlesztését, a háziorvossal és a kezelőorvossal való kapcsolattartás révén a szolgáltatást igénybe vevő állapotának folyamatos figyelemmel kísérését, a bio-pszicho-szociális rehabilitációt, a szociális és a mentális gondozást, a szolgáltatások igénybevételére ösztönzést.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Nappali ellátás Érdekképviselet, érdekvédelem Közösségépítés Integráció / reintegráció Szabadidőprogram
Kinek tud segíteni?
Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők Nem/részben önellátók
Bonyhádi Gondozási Központ - Nappali szociális ellátás
Célja rehabilitációs és szocioterápiás szemléletű foglalkoztatás biztosításával az ellátottak egyéni szükségleteire épített folyamatos fejlesztése, annak érdekében, hogy minél nagyobb önállóságra tegyenek szert, és a képességeik, készségeik szinten tartása, fejlesztése, csökkentve ezzel a másoktól való függés, kiszolgáltatottság negatív életérzését.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás Szabadidőprogram Egészségügy
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
http://www.gond.kozp.bonyhad.gportal.hu
7150 Bonyhád, Perczel utca 29.
+36-74-451-820, +36-70-339-3080
Sebestyén Orsolya
Budapest IX. kerület FESZGYI Szenvedélybetegek nappali ellátása (Írisz Klub)
Különféle szolgáltatásokat nyújt szenvedélybetegek és hozzátartozóik részére, így különösen egyéni konzultációs, valamint csoportos foglalkozásokat biztosít, lehetőséget ad a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatok kiépítésére és fenntartására. A szenvedélybeteg-ellátás célja elősegíteni az életmód változtatást, ösztönözni a szermentességet, a visszaesés megelőzését, majd a józanság elérését és megtartását. Támogatja a társadalomba és a szűkebb környezetbe való visszailleszkedést, a munkavállalást, és az életminőség szinten tartását, és/vagy lehetőség szerint javítását az igénybe vevők körében. Ennek érdekében különféle szolgáltatásokat nyújt szenvedélybetegek és hozzátartozóik részére, így különösen egyéni konzultációs, valamint csoportos foglalkozásokat biztosít, lehetőséget ad a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatok kiépítésére és fenntartására, étkeztetésre. Helyi igényeknek megfelelő közösségi programokat szervez, valamint helyet biztosít a közösségi szervezésű programoknak, önsegítő csoportoknak. Szükség esetén hozzásegíti klienseit a megfelelő szakellátásokhoz. munkavégzés lehetőségének szervezése, életvitelre vonatkozó tanácsadás, életvezetés segítése, konzultáció szabadidős programok szervezése, szükség szerint az egészségügyi alapellátás megszervezése, a szakellátásokhoz való hozzájutás segítése, hivatalos ügyek intézésének segítése, speciális önszerveződő csoportok támogatása, működésének, szervezésének segítése.
Miben tud segíteni?
Munkával kapcsolatos támogatás Közösségépítés Nappali ellátás Szabadidő / fejlesztés Integráció / reintegráció Étkeztetés Egészségmegőrzés, megelőzés
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Mentálhigiéné Pszichiátriai betegek
https://feszgyi.hu/szenvedelybetegek-nappali-ellatasa/
Budapest IX. kerületi Ferencvárosi Szociális és Gyermekjóléti Intézmények Igazgatósága
A Család- és Gyermekjóléti Központ egyének és családok számára, valamint a gyermekek családban való nevelkedésének elősegítése, veszélyeztetettségének megelőzése érdekében, igényeiknek és szükségleteiknek megfelelő szolgáltatásokat nyújt. A hatósági intézkedésekhez kapcsolódó, a gyermekek védelmére irányuló tevékenység keretében a központ esetmenedzsereinek feladata a családok összetartó erejének megőrzése, támogatása és az átmenetileg sérült vagy hiányzó családi funkciók helyreállításának elősegítése. Az esetmenedzselés tervezett, komplex segítő tevékenység. Mindemellett Központunk a szociális segítőmunkát kiegészítő speciális szolgáltatásokat, tanácsadásokat is biztosít, melyekről részletes információt a Szolgáltatásaink menüpontban, illetve a Kapcsolattartási Ügyelet és a Jelzőrendszeri tanácsadó saját menüpontjában találhat. A Központhoz tartozó szakmai egységek: Óvodai és Iskolai Szociális Segítő Csoport és H52 Ifjúsági Iroda és Közösségi Tér. Velük kapcsolatban részletes információt a Család- és Gyermekjóléti Központ alintézményei menüpontban találhat.
Miben tud segíteni?
Szabadidő / fejlesztés Átmeneti szálló / otthonok Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Gyermekek Sokgyermekes család Szegénységben élők Idősek Alkoholfüggők
https://feszgyi.hu/csalad-es-gyermekjoleti-szolgaltatasok/csalad-es-gyermekjoleti-kozpont/
1096 Budapest, Lenhossék u. 7-9.
+36-1-216-2875, +36-20-247-2199
Bázsa-Mosó László
Korponai Rita
Budapest VIII. Szenvedélybetegek nappali ellátása - Mátyás Klub
A Mátyás Klub 16 év feletti, szenvedélybetegek (alkohol, gyógyszer, drog, játék és egyéb viselkedéses függőségben szenvedők) nappali ellátását biztosítja. Tiltás, korlátozás helyett ösztönzünk, informálunk, tanítunk. Kíváncsiak vagyunk a személyes célokra, segítséget nyújtunk azok megvalósításában. Az emberi méltóságot mindenek felett tiszteletben tartjuk. Méltányoljuk a személyes szabadságot. Örömmel látjuk a családtagokat is az egyéni és családi célok megvalósulása érdekében, valamint a családi kommunikáció javítására. A segítő folyamat során alapelvünk a partnerség és együttműködés, melynek alapja mindenkor a tisztelet és a bizalom. Igény esetén naponta meleg ételt biztosítunk térítési díj ellenében, emellett lehetőség van tartalmas, társas együttlétre minden hétköznap 8-16 óráig. Amennyiben Önnek, hozzátartozójának vagy ismerősének segítségre van szüksége és egy ösztönző közösségre vágyik, keressen meg bennünket, vagy hívjon bizalommal a megadott telefonszámon.
Miben tud segíteni?
Közösségépítés Nappali ellátás Szabadidő / fejlesztés Étkeztetés
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők
https://jszszgyk.hu/nappali-ellatas/
+36-1-210-3680, +36-70-366-4728
Család- és Gyermekjóléti Központ - Mátraverebély
Szolgáltatások: család- és gyermekjóléti szolgálat, család- és gyermekjóléti központ, támogató szolgálat, pszichiátriai betegek közösségi ellátása, házi segítségnyújtás (15-ös mellék), szenvedélybetegek közösségi ellátása.
Miben tud segíteni?
Szabadidőprogram Táboroztatás Munkával kapcsolatos támogatás Ruha / cipő Segítség közügyek intézésében Információ, tanácsadás Jogi tanácsadás Közösségépítés Nappali ellátás Ápolás Rehabilitáció Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Család / demográfia Gyermekek Bántalmazott / veszélyeztetett Pszichiátriai betegek Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők
Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat - Tiszasüly
Tiszasülyön már több éve működik a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat, mely teljes mértékben a törvényi, rendeleti előírásoknak megfelelően (a teljesség igénye nélkül: 1993.évi III. tv, 1997. évi XXXI. Tv., 149/1997. (IX. 10.) Korm. Rend., 15/1998. (IV. 30.) NM. rendelet) igyekszik feladatait, szolgáltatásait megvalósítani. A Szolnoki Kistérség Többcélú Társulása Szociális Szolgáltató Besenyszögi Központja hét település társulásával jött létre melynek egyik telephelye a tiszasülyi Idősek Klubja. A szolgálatok szakmailag önálló, egymással mellérendeltségi viszonyban lévő szervezeti egységekben látják el a feladatokat, Besenyszög látja el a szakmai központ feladatait. Önkéntes alapon működő ingyenes alapellátás. A kliensekhez a gondozónő a megállapodásban rögzített időpontokban az otthonukba megy. Segítséget nyújt a betegségtudat megfogalmazásában, megértésében. Szakorvosi, szociális és egészségügyi intézmények szolgáltatásainak igénybe vételéhez segítségnyújtás.
Miben tud segíteni?
Segítség közügyek intézésében Oktatás, fejlesztés Munkával kapcsolatos támogatás Érdekképviselet, érdekvédelem Ruha / cipő Integráció / reintegráció Jogi tanácsadás Szabadidőprogram Tisztálkodás / Tisztítószerek Közösségépítés Kulturális program Étkeztetés Foglalkoztatás Egészségmegőrzés, megelőzés Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Család / demográfia Gyermekek Bántalmazott / veszélyeztetett Nehéz élethelyzet Idősek Nem/részben önellátók Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők
Családsegítő szolgálat - Kistérségi Gondozási Központ - Kartal
A családsegítő szolgálat segítséget nyújt azoknak az embereknek, akik: válsághelyzetben vannak, szociális, életvezetési, mentális tanácsadásra tartanak igényt, mert pályakezdő vagy tartós munkanélküliek, adósság terhekkel küzdenek, lakhatási problémáik vannak, fogyatékkal élnek, szenvedélybetegek, pszichiátriai betegek, akik betegségük miatt életvezetési akadályokba ütköznek. A családgondozó: szociális és mentálhigiénés tanácsadást nyújt, segíti a családokat a család konfliktusainak megoldásában, elősegíti a humán jellegű civil kezdeményezéseket, segíti a speciális támogató és önszerveződő csoportok létrejöttét és működését. A szolgáltatás ingyenes.
Miben tud segíteni?
Lakhatás
Kinek tud segíteni?
Nehéz élethelyzet Mentálhigiéné Munkanélküliek Fogyatékkal élő Drogfüggők Alkoholfüggők Pszichiátriai betegek
Sisa Anita
Csilla von Boeselager Otthon Tengelic
Az otthon 1948 óta biztosít bentlakásos szociális ellátást a Tengelictől 5 km-re lévő alsó tengelici kastélyban. Kezdetben időotthonként működött, amely mellett 1999–ben 40 férőhelyen szenvedélybetegeket ápoló- gondozó részleget hoztak létre, majd 2002–ben 60 férőhellyel szenvedélybeteg rehabilitációs intézményi ellátást kezdtek meg és az addig működő idős ellátást megszüntették. 2013 augusztusától a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság által meghatározott módszertani feladatellátásban vállalt közreműködést az otthon a Dunántúl földrajzi területére határoltan. Feladatai kiterjednek a szakmai ellenőrzések végzésére, szakmai programok véleményezésére, a szolgáltatókkal napi szintű kapcsolattartásra, szakmai módszertani munkacsoportokban való részvételre.
Miben tud segíteni?
Integráció / reintegráció Rehabilitáció Foglalkoztatás Ápolás Segítség közügyek intézésében Oktatás, fejlesztés Munkával kapcsolatos támogatás Érdekképviselet, érdekvédelem Ruha / cipő Jogi tanácsadás Szabadidőprogram
Kinek tud segíteni?
Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők Család / demográfia Gyermekek Bántalmazott / veszélyeztetett Nehéz élethelyzet
Drogkonzultációs és Információs Központ - Újszász
A Drogkonzultációs és Információs Központ feladatellátása kettős. Fontos feladatunk a lakosság számára az információnyújtás, a prevenció a szenvedélybetegség megelőzése céljából. A Központ másik kiemelt feladata a szenvedélybetegek alacsonyküszöbű ellátása.
Miben tud segíteni?
Egészségmegőrzés, megelőzés Információ, tanácsadás Rehabilitáció Ápolás Nappali ellátás Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők
DrogPont - Szenvedélybetegeket Segítő Szolgálat - Mosonmagyaróvár
Önként segítséget kérők számára alacsony küszöbű ellátást nyújtunk, ami azt jelenti, hogy könnyen elérhető és igénybe vehető szolgálatunk. A szerhasználat (kábítószer, alkohol, gyógyszer, dohányzás) és a viselkedéses függőség (szerencsejáték, internetfüggőség) ártalmait hivatott csökkenteni az általunk végzett addiktológiai tanácsadás. Az ellátás során nincsenek szigorú elvárások, nem követelmény például a szermentesség, vagy a társadalombiztosítás (TB). A tanácsadásokon való részvétel térítés nélküli, akár anonim módon is végezhető. A beszélgetések témái közt szerepel maga a függőség tárgya, a lehetséges kiváltó okok, társas kapcsolatok, munkahelyi problémák, az egyén erőforrásai, a problémamegoldás, illetve bármi, ami aktuálisan kihat az életre. A találkozások gyakoriságát a probléma súlyossága határozza meg, 1-4 hetente van lehetőség időpontot egyeztetni. Komoly probléma esetén pszichiátriai kezelést, vagy rehabilitációs otthonokban történő elhelyezést javasolhatunk. Hivatalos rehabilitációs előgondozást végzünk több intézménybe, köztük az MRE KIMM Ráckeresztúri Drogterápiás Otthonába és Zsibriki Drogterápiás Intézetbe, illetve az Alkohol-Drogsegély Ambulancia noszlopi Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézményébe.
Miben tud segíteni?
Információ, tanácsadás Egészségmegőrzés, megelőzés
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Nehéz élethelyzet
9200 Mosonmagyaróvár , Kormos ltp. 7.
Tóth Krisztina
DrogPont Szenvedélybetegeket Segítő Szolgálat - Jánossomorja
A DrogPont Szenvedélybetegeket Segítő Szolgálat a Család- és Gyermekjóléti Központ speciális szolgáltatásaként működik. Önként segítséget kérők számára alacsony küszöbű ellátást nyújtunk, ami azt jelenti, hogy könnyen elérhető és igénybe vehető szolgálatunk. A szerhasználat (kábítószer, alkohol, gyógyszer, dohányzás) és a viselkedéses függőség (szerencsejáték, internetfüggőség) ártalmait hivatott csökkenteni az általunk végzett addiktológiai tanácsadás. Az ellátás során nincsenek szigorú elvárások, nem követelmény például a szermentesség, vagy a társadalombiztosítás (TB). A tanácsadásokon való részvétel térítés nélküli, akár anonim módon is végezhető. A beszélgetések témái közt szerepel maga a függőség tárgya, a lehetséges kiváltó okok, társas kapcsolatok, munkahelyi problémák, az egyén erőforrásai, a problémamegoldás, illetve bármi, ami aktuálisan kihat az életre. A találkozások gyakoriságát a probléma súlyossága határozza meg, 1-4 hetente van lehetőség időpontot egyeztetni. Komoly probléma esetén pszichiátriai kezelést, vagy rehabilitációs otthonokban történő elhelyezést javasolhatunk. Hivatalos rehabilitációs előgondozást végzünk több intézménybe, köztük az MRE KIMM Ráckeresztúri Drogterápiás Otthonába és Zsibriki Drogterápiás Intézetbe, illetve az Alkohol-Drogsegély Ambulancia noszlopi Szenvedélybetegek Rehabilitációs Intézményébe.
Miben tud segíteni?
Egészségmegőrzés, megelőzés Információ, tanácsadás Rehabilitáció
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Pszichiátriai betegek
9200 Mosonmagyaróvár, Vasutas u. 10.
+36-96-216-198, +36-20-497-1008
Tóth Krisztina
Dunaharaszti MPE Hajnalcsillag Szenvedélybetegek Rehabilitációs Otthona
Az Evangélikus Pünkösdi Közösség tulajdonaként működik az EPK Hajnalcsillag Rehabilitációs Otthon. Feladatuknak tekintik a térség szenvedélybetegeinek (alkohol- és drogfüggőségben szenvedők) rehabilitációját, személyiségük lelki-fizikai helyreállítását és visszailleszkedésüket a társadalmi környezetbe. Otthonuk adottságai miatt ezt a szolgálatot jelenleg csak női szenvedélybetegek vehetik igénybe.
Miben tud segíteni?
Átmeneti szálló / otthonok
Kinek tud segíteni?
Mentálhigiéné Drogfüggők Alkoholfüggők Nők
https://dunaharaszti.hu/epk-hajnalcsillag-rehabilitacios-otthon-alkohol--e
Dunaújvárosi Új Esély Központ
A dunaújvárosi Új Esély Központban térítési díj mentesen biztosított a szenvedély- és pszichiátriai betegek nappali ellátása. A nappali ellátás rugalmas és folyamatosan várja az intézmény a hozzá fordulókat egy olyan közösségbe, akik egymást támogatják és segítik az életmódváltásban. Szenvedélybeteg ellátás: Egy olyan egymásra épülő rendszer, amelyben a különböző stádiumban lévő szenvedélybetegek megkaphatják a nekik éppen a legmegfelelőbb segítséget és támogatást. Pszichiátriai ellátás: Az intézmény munkatársai a különböző mentális problémákkal élők, szocializációs nehézségekkel küzdők, krízisben lévők, és diagnosztizált pszichiátriai betegek számára kínálnak olyan napközben igénybe vehető szolgáltatásokat, amelyek segítik az igénybe vevők mindennapi életvitelét, a különböző életvezetési nehézségekkel való megküzdést, a családi és társadalmi kapcsolatok erősítését, a minél kiegyensúlyozottabb életmód és ezáltal a jobb életminőség elérését.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás Információ, tanácsadás Oktatás, fejlesztés Szabadidőprogram
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Nehéz élethelyzet Mentálhigiéné Pszichiátriai betegek
2400 Dunaújváros, Bercsényi Miklós utca 2. (Régi Bánki Iskola)
Esély Szociális Alapellátási Központ - Közösségi ellátások - Csongrád
Pszichiátriai betegek közösségi ellátása: célja a pszichiátriai betegek lakókörnyezetben történő gondozása, továbbá gyógyulásuk és rehabilitációjuk elősegítése. A szolgáltatás térítésmentes, írásban kell kérelmezni. Az ellátás igénybevételére irányuló kérelemhez mellékelni kell a pszichiáter vagy neurológus szakorvos szakvéleményét a pszichiátriai betegség fennállásáról. Szenvedélybetegek közösségi ellátása: A szenvedélybetegek közösségi ellátásának célja, hogy az általa gondozott addiktológiai problémával küzdő ellátottak integrált és teljes jogú tagjai maradjanak a társadalomnak, illetve, ha betegségükből adódóan már kirekesztődtek a társadalomból, reintegrálódjanak a közösségbe. A szolgáltatások térítésmentesek, írásban kell kérelmezni.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők
+36-63-571-925, +36-63-483-016, +36-20-229-2855
Kajtár Anita
Fogyatékosok Napközi Otthona - Mátraverebély
Szolgáltatások: fogyatékosok napközi otthona, pszichiátriai betegek nappali ellátása, szenvedélybetegek nappali ellátása, hajléktalanon nappali ellátása.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás Ápolás Lakóotthon Rehabilitáció Érdekképviselet, érdekvédelem Közösségépítés Integráció / reintegráció Szabadidőprogram
Kinek tud segíteni?
Egyéb fogyatékosság Fogyatékkal élő Szellemi fogyatékosság Nem/részben önellátók Autizmus Pszichiátriai betegek Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők Hajléktalanok
Harmónia Integrált Szociális Intézmény Bács-Kiskun Vármegye - Kaskantyú
A Harmónia Integrált Szociális Intézmény fenntartója a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság. Intézmény működési területe Bács-Kiskun vármegye. 1990 április 01-én a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat a megyében dolgozó szociális otthonok vezetőinek kezdeményezésére létrehozta a - 1057 lakosságszámú Kaskantyú településen - szenvedélybetegek ápoló gondozását végző, 70 fő ellátására alkalmas szakosított szociális otthonát, azzal a céllal, hogy kiemelje a működő intézményekből, az ott élő alkoholbetegeket. Magyarországon úttörő munkát végezve fogalmaztuk meg rövid és hosszú távú, 10 évre szóló stratégiai tervünket, amely magában foglalta a többlépcsős, komplex ellátást nyújtó intézményi struktúra kialakítását. A munkatársak kiválasztásánál elsődleges szempont az idős személyek, szenvedélybetegek, fogyatékos személyek iránti előítélet mentesség, empátia készség, humánum és a munkaszeretet. Az ápolás, gondozás mellett feladatunknak tekintjük az arra motivált személyek komplex rehabilitációját is.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Integráció / reintegráció Ápolás
Kinek tud segíteni?
Szenvedélybetegek Alkoholfüggők Idősek
Hársfa-ház - Szombathely
Szombathely város és kistérsége területén lakók számára az intézményben nyilvántartásba vett, a perifériára szorult szenvedélybetegek (20 fő) és pszichiátriai betegek (60 fő) reintegrálása a társadalomba. Akinek legalább 40%-os egészségkárosodása van lehetőséget kaphat napi 4 órában, könnyű fizikai munkát végezni.
Miben tud segíteni?
Integráció / reintegráció Étkeztetés Nappali ellátás Ápolás Oktatás, fejlesztés Információ, tanácsadás Tartós élelmiszer
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
szombathelyikaritasz@gmail.com
http://www.karitaszszombathely.hu
Homokháti Szociális Központ - Ruzsa
A Homokháti Szociális Központ Ruzsa közigazgatási területén az alábbi szolgáltatásokat biztosítja: Közösségi pszichiátriai ellátás; Támogató szolgáltatás; Szenvedélybetegek Nappali és Alacsonyküszöbű ellátása. Család-és Gyermekjóléti Központ hatósági tevékenységéhez kapcsolódó feladatok ellátását biztosított esetmenedzseri tevékenységek; Család-és Gyermekjóléti Központ speciális szolgáltatásai: esetmenedzseri tevékenység; pszichológiai tanácsadás; családterápia; készenléti szolgálat (munkaidőn kívül); óvodai-és iskolai szociális segítés. Szociális diagnózis, jogi tanácsadás.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés Integráció / reintegráció Foglalkoztatás Munkával kapcsolatos támogatás Jogi tanácsadás Érdekképviselet, érdekvédelem
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Drogfüggők Alkoholfüggők Család / demográfia Gyermekek Hajléktalanok Idősek Mentálhigiéné Fogyatékkal élő
Idősek nappali ellátás - Lajosmizse
A nappali ellátás hajléktalan személyek és elsősorban a saját otthonukban élő, idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes személyek részére biztosít lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, valamint az alapvető higiéniai szükségleteik kielégítésére, továbbá igény szerint megszervezi az ellátottak napközbeni étkeztetését. Célja: Az ellátást igénybe vevők részére szociális, egészségi, mentális állapotuknak megfelelő napi életritmust biztosító szolgáltatásokat nyújtunk. A helyi igényeknek megfelelő közösségi programokat szervezünk, valamint helyet biztosítunk a közösségi szervezésű programoknak. Biztosítjuk, hogy a szolgáltatás nyitott formában, az ellátotti kör és a lakosság által egyaránt elérhető módon működjön.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás Szabadidőprogram Egészségügy
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
Idősek nappali ellátása - Hajdúhadház
Hajdúhadház, Téglás város közigazgatási területén élő idősek, ill. a szociálisan rászoruló, valamint fogyatékos személyek (mozgás, látás, hallás és értelmi fogyatékkal élő felnőtt személyek) akik otthonukban és lakókörnyezetükben önálló életvitelük fenntartásához, valamint egészségi állapotukból, mentális állapotukból vagy más okból származó problémáik megoldásához segítséget igényelnek az intézmény vezetőjéhez fordulhatnak kérelmükkel.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
hhszocialis.gondkozp@gmail.com
4242 Hajdúhadház, Kossuth u. 11.
Chebliné Kocsis Erzsébet
Idősek Nappali Ellátása - Kistarcsa
A nappali ellátás keretében hajléktalan személyek és elsősorban a saját otthonukban élő, a tizennyolcadik életévüket betöltött, egészségi állapotuk vagy idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes személyek, az Szt. 93. § (4) bekezdése szerinti kivétellel a tizennyolcadik életévüket betöltött, fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igénylő pszichiátriai betegek, illetve szenvedélybetegek, harmadik életévüket betöltött, önkiszolgálásra részben képes vagy önellátásra nem képes, de felügyeletre szoruló fogyatékos, illetve autista személyek részére biztosítunk lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, valamint az alapvető higiéniai szükségleteik kielégítésére, továbbá igény szerint megszervezzük az ellátottak – ide nem értve az idős személyeket – napközbeni étkeztetését.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Fogyatékkal élő Autizmus
2143 Kistarcsa, Batthyány u 2/a.
+36-28-742-083, +36-70-685-9767
Baranya Tokaji Gabriella
Idősek nappali ellátása - Mór
A nappali ellátás célja pótolni a hiányzó családi gondoskodást, fizikai, mentális és pszicho- szociális segítséget nyújtani az otthonukban élő, önmaguk ellátására részben képes 18. életévüket betöltött személyek számára.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás Szabadidőprogram Egészségügy
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
Idősek nappali ellátása - Téglás
Hajdúhadház, Téglás város közigazgatási területén élő idősek, ill. a szociálisan rászoruló, valamint fogyatékos személyek (mozgás, látás, hallás és értelmi fogyatékkal élő felnőtt személyek) akik otthonukban és lakókörnyezetükben önálló életvitelük fenntartásához, valamint egészségi állapotukból, mentális állapotukból vagy más okból származó problémáik megoldásához segítséget igényelnek az intézmény vezetőjéhez fordulhatnak kérelmükkel.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
hhszocialis.gondkozp@gmail.com
4242 Hajdúhadház, Kossuth u. 11.
Chebliné Kocsis Erzsébet
Idősek, pszichiátriai betegek, szenvedélybetegek nappali ellátása - Kaba
Idősek nappali ellátása: A szolgáltatást igénybe vehetik Kaba város és a társulás területén életvitelszerűen élő, lakó- és tartózkodási hellyel rendelkező időskorú személyek (a társulási megállapodás szerint), akik saját otthonukban élnek, önmagukat részben önállóan képesek ellátni. A helyi igényeknek megfelelő közösségi programokat szervezünk, valamint helyet biztosítunk a közösségi szervezésű programoknak, csoportoknak, lehetővé téve ezzel a szociális izoláció elkerülését. Biztosítjuk, hogy a szolgáltatás nyitott formában, az ellátotti kör és a lakosság által egyaránt elérhető módon működjön. Pszichiátriai betegek nappali ellátása: A nappali ellátás elsősorban a saját otthonukban élő, tizennyolcadik életévüket betöltött, fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igénylő pszichiátriai betegek részére ad lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, a társas kapcsolatokra, valamint az alapvető higiéniai szükségleteik kielégítésére, továbbá igény szerint megszervezi az ellátottak napközbeni étkeztetését. A pszichiátriai betegek nappali intézménye az öntevékenységre, az önsegítésre épülve biztosítja a kulturális, szabadidős, tájékoztató, képzési, lakossági és családi programok, találkozók szervezését, lebonyolítását. Olyan programokat szerveznek, melyek lehetővé teszik az ellátást igénybe vevőnek a társadalomba, a korábbi közösségébe történő visszailleszkedését. Ennek keretében a nappali intézmény programjai nyitottak, kívülállók számára is hozzáférhetőek. Szenvedélybetegek nappali ellátása: A nappali ellátási forma fontos eleme a szolgáltatás preventív hatása, hiszen az egyéni szükségletekre alapozott hosszabb távú szociális és mentális gondozással, az életvitel, életvezetés segítésével, a személyiség fejlesztésével, a közösség erejével megelőzhető, hogy a problémával küzdő egyre inkább izolálódjon, állapota rosszabbodjon. A szenvedélybetegek nappali ellátása biztosítja a kulturális, szabadidős, tájékoztató, képzési, lakossági és családi programok, találkozók szervezését, lebonyolítását.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás Szabadidőprogram Egészségügy Közösségépítés Kulturális program Munkával kapcsolatos támogatás Terápia Integráció / reintegráció Egészségmegőrzés, megelőzés Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás
Kinek tud segíteni?
Idősek Mentálhigiéné Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők
Integrált Nappali Ellátások - Bátonyterenye
A szolgáltatás célja, hogy az igénybe vevők és a mentális problémákkal küzdők a mindennapi életükben komplex, szakszerű segítséget kapjanak személyes céljaik megvalósításában, életminőségük javításában, mely magába foglalja a mentális és fizikai egészségi állapotot, a függetlenedést, társadalmi kapcsolatokat, személyes hitet és a környezethez fűződő szubjektív viszonyt. A cél az, hogy a szervezett programok által elősegítse az igénybe vevők rehabilitációját, a társadalomba és a korábbi közösségbe való visszailleszkedését, valamint az ellátotti forma elsődleges célcsoportjába tartozók minél szélesebb körben való elérését. Az intézmény keretei között lehetőséget biztosítunk klubszerű foglalkozások szervezéséhez, melyekhez elengedhetetlen az önsegítő aktivitás. További cél, hogy az ellátás mellett szolgáltatást nyújtson a mentálisan sérült, krízishelyzetben lévő személyek részére is a promóció és az elsődleges prevenció lehetőségét kihasználva.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás Kulturális program Munkával kapcsolatos támogatás Szabadidőprogram Terápia Integráció / reintegráció Egészségügy Rehabilitáció Tisztálkodás / Tisztítószerek Melegedő Átmeneti szálló / otthonok
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Drogfüggők Alkoholfüggők Hajléktalanok Mentálhigiéné Nehéz élethelyzet
Kaposvári Szociális Központ - Étkeztetés
Az étkeztetés a személyes gondoskodás körébe tartozó olyan szociális alapszolgáltatási forma, amelynek keretében a szociálisan rászorultak részére főétkezésként legalább napi egyszeri meleg ételt biztosítunk.
Miben tud segíteni?
Étkeztetés
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Alkoholfüggők Drogfüggők
Közösségi ellátás pszichiátriai- és szenvedélybetegek részére - Gyula
A közösségi pszichiátriai ellátás olyan önkéntesen igénybe vehető, hosszú távú, közösségi alapú gondozás, amelynek során a gondozás és a pszicho-szociális rehabilitáció az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében történik. A szenvedélybetegek közösségi ellátása olyan önkéntesen igénybe vehető, hosszú távú, közösségi alapú, az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében történő gondozás, amelynek célja az életmódváltozás elindítása, segítése és folyamatos nyomon követése.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők
Kiss Szabolcs
Közösségi Ellátások - Bátonyterenye
A szolgáltatás hosszú távú, folyamatos, az egyéni szükségletekre alapozott gondozást kínál, melynek kulcsfontosságú célja a család, illetve a természetes segítők bevonása azzal a céllal, hogy az élettér melyben az igénybe vevő mozog, a betegsége következtében ne, vagy csak kevésbé szűküljön be. A kapcsolattartás történhet az ellátott otthonában, lakókörnyezetében vagy intézményi környezetben. Az ellátás célja a betegségből adódó károsodás, pszicho-szociális fogyatékosság okozta hátrányok leküzdése annak érdekében, hogy a pszichiátriai és szenvedélybetegek a számukra lehetséges legteljesebb mértékben részt vehessenek a közösség életében. A medikális értelemben vett gyógyítás nem célja a szolgáltatásnak, de elősegíti az egészségügyi ellátáshoz való hozzájutást, a tényleges gyógyító kezelést végzőkkel való együttműködést, orvosi konzultációt.
Miben tud segíteni?
Egészségügy Nappali ellátás Integráció / reintegráció Munkával kapcsolatos támogatás
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Drogfüggők Alkoholfüggők Mentálhigiéné Egyéb krónikus betegség Idősek Fogyatékkal élő Nehéz élethelyzet
Nyitott KAPU-VÁR Térségi Szociális Szolgáltató Központ - Közösségi Ellátás - Kapuvár
A feladat olyan komplex gondozási módszer kidolgozása, működtetése, mely biztosítja az ellátási területen élő pszichiátriai- és szenvedélybetegségben szenvedők részére, hogy segítséget kapjanak ahhoz, hogy családjaikban, lakókörnyezetükben maradhassanak, hogy minél teljesebb, konfliktus mentesebb életet élhessenek.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás Kulturális program Munkával kapcsolatos támogatás Szabadidőprogram Terápia Integráció / reintegráció Egészségmegőrzés, megelőzés Rehabilitáció
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Mentálhigiéné Drogfüggők Alkoholfüggők
9330 Kapuvár, Dr. Lumniczer S. u. 12.
Odoricsné Buthi Krisztina
Pszichiátriai és szenvedélybetegek közösségi ellátása - Gyöngyös
A Pszichiátriai és szenvedélybetegek közösségi ellátása önkéntesen igénybe vehető az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében történő gondozás. Célja az életmódváltás elindítása a rehabilitáció elősegítése a betegség által okozott ártalmak csökkentése. A gondozási folyamat, szociális támogatás egyénre szabottan, a családi és közösségi erőforrások segítségével valósul meg. A pszichiátriai betegek közösségi ellátása a tizennyolcadik életévüket betöltött pszichiátriai problémával élők és hozzátartozóik részére biztosít önkéntes alapon igénybe vehető szolgáltatást. A szenvedélybetegek közösségi ellátása a tizenhatodik életévüket betöltött szerhasználó (alkohol, drog, nyugtatók, stimulánsok, szerves oldószerek, nikotin) okozta mentális és viselkedésizavarokban szenvedők és családtagjaik számára nyújt önkéntes alapon igénybe vehető ellátást. A szolgáltatás igénybevétele önkéntes szóbeli vagy írásbeli kérelemre történik.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Drogfüggők Alkoholfüggők
kozossegi@gyongyosikisterseg.hu
https://gyongyosikisterseg.hu/
+36-37-507-012, +36-30-558-9676
Jakab-Tóth Eszter
Pszichiátriai és szenvedélybetegek közösségi ellátása - Kaba
Közösségi pszichiátriai ellátás: Segítséget nyújtunk: a pszichiátriai betegek számára egészségi és pszichés állapotuk javításában, meglévő képességeik és készségeik megtartásában, illetve fejlesztésében, a mindennapi életükben adódó konfliktusok feloldásában és problémáik megoldásában, a szociális, mentális gondozásukban és az egészségügyi ellátáshoz való hozzájutásukban. Szenvedélybetegek közösségi ellátása: Az ellátás célja: az életmódváltozás elindítása, segítése, folyamatos nyomon követése, a tartós intézeti tartózkodás megelőzése, a gondozott szenvedélybetegek integrált és teljes jogú tagjai maradjanak a társadalomnak, illetve visszailleszkedjenek a közösségbe.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés Integráció / reintegráció Közösségépítés
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők Pszichiátriai betegek
Pszichiátriai és szenvedélybetegek nappali ellátása - Gyöngyös
A pszichiátriai betegek nappali intézménye a tizennyolcadik életévüket betöltött gyógyintézeti kezelést nem igénylő pszichiátriai betegek és hozzátartozóik részére nyújt önkéntes alapon igénybe vehető szolgáltatást. A szenvedélybetegek nappali ellátása az otthonukban élő, tizenhatodik életévüket betöltött gyógyintézeti kezelést nem igénylő szenvedélybetegek és hozzátartozóik számára nyújt önkéntes alapon igénybe vehető ellátást. A szolgáltatás igénybevétele önkéntes szóbeli vagy írásbeli kérelemre történik.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás Kulturális program Információ, tanácsadás Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Drogfüggők Alkoholfüggők
1alapellatas@gyongyosikisterseg.hu
https://gyongyosikisterseg.hu/
3200 Gyöngyös, Petőfi u. 73. sz.
+36-37-312-576, +36-30-768-2475
Haraszti Mónika
Pszichiátriai és Szenvedélybetegek Nappali Ellátása - Újszász
Az ellátás célja: Olyan foglalkozások, programok, csoportok biztosítása, amelyek hozzájárulnak a klubtagok társadalmi visszailleszkedéséhez. A pszichiátriai betegek részére olyan napközbeni ellátás nyújtása, ami elősegíti a pszicho-szociális rehabilitációjukat. Segítsük a saját sorsuk feletti felelősségének újraélésében. Lehetőséget biztosítunk napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatok kialakítására. A pszichiátriai betegek nappali ellátásának célja, hogy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátást nem igénylő pszichiátriai betegek részére öntevékenységére, önsegítésére épülve biztosítsa a szociális, egészségi és mentális állapotuknak megfelelő napi életritmust, közösségi együttlétet.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
prizmaklub@humanszolgaltato.hu
Rinyamenti Szociális Szolgáltató Központ - Közösségi ellátás - Nagyatád
Közösségi ellátások a pszichiátriai és szenvedélybetegek részére nyújtott alacsonyküszöbű ellátás. A pszichiátriai illetve a szenvedélybetegek részére a közösségi alapellátás keretében biztosítani kell: a) a lakókörnyezetben történő segítségnyújtást az önálló életvitel fenntartásában, b) a meglevő képességek megtartását, illetve feljesztését, c) a háziorvossal és a kezelőorvossal való kapcsolattartás révén a szolgáltatást igénybe vevő állapotának folyamatos figyelemmel kísáérését, d) a pszichoszociális rehabilitációt, a szociális és mentális gondozást, e) az orvosi vagy egyéb terápiás kezelésen, szolgáltatásban, szűrővizsgálaton való részvétel ösztönzését és figyelemmel kísérését, f) megkereső programok szervezését az ellátásra szoruló személyek elérése érdekében. A szolgáltatás térítésmentes.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás Kulturális program Munkával kapcsolatos támogatás Szabadidőprogram Terápia Integráció / reintegráció Egészségmegőrzés, megelőzés Rehabilitáció
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Mentálhigiéné Drogfüggők Alkoholfüggők
7500 Nagyatád, Széchenyi tér 3.A., 3.B.
+36-82-454-330, +36-82-504-597
Ivókné Pintér Melinda
Sárbogárdi Egyesített Szociális Intézmény (SESZI) - Ápolást, gondozást nyújtó otthon
Az önmaguk ellátására nem, vagy csak folyamatos segítséggel képes személyek napi legalább háromszori étkezéséről, szükség szerint ruházattal, illetve textíliával való ellátásáról, mentális gondozásáról, a külön jogszabályban meghatározott egészségügyi ellátásáról, valamint lakhatásról ( a továbbiakban : teljes körű ellátás ) az ápolást, gondozást nyújtó intézményben kell gondoskodni, feltéve, hogy ellátásuk más módon nem oldható meg.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás Szabadidőprogram Egészségügy
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
Sárbogárdi Egyesített Szociális Intézmény (SESZI) - Időskorúak gondozóháza
Célunk, hogy segítséget nyújtsunk azoknak az időskorú ellátottaknak, akik az egészségi állapotukban bekövetkezett változás miatt 24 órás felügyeletet igényelnek, valamint azoknak a rászoruló személyeknek, akiket a családjuk gondoz, de e tevékenység végzése átmenetileg akadályokba ütközik, (betegség, költözés stb.)
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás Szabadidőprogram Egészségügy
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
Sárbogárdi Egyesített Szociális Intézmény (SESZI) - Nappali ellátás
A nappali ellátás elsősorban a saját otthonukban élő egészségi állapotuk, vagy idős koruk miatt szociális és mentális támogatásra szoruló önmaguk ellátására részben képes személyek részére biztosít lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, alapvető higiéniai szükségletek kielégítésére, valamint igény szerint napközbeni étkeztetésre.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás Szabadidőprogram Egészségügy
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
Segítő Kéz Szociális Alapszolgáltató Intézmény - Házi segítségnyújtás - Etyek
A szolgáltatás célja: személyes gondoskodás azokról az időskorú személyekről, akik lakókörnyezetükben önmaguk ellátására nem képesek, illetve azokról a fogyatékos emberekről, szenvedélybetegekről, vagy pszichiátriai betegekről, aki állapotukból adódóan az önálló életvitellel kapcsolatos feladatok ellátásában segítséget igényelnek, továbbá azokról a személyekről, akik a rehabilitációt követően a saját lakókörnyezetükben visszailleszkedés céljából támogatást igényelnek önálló életvitelük fenntartásához.
Miben tud segíteni?
Gyógyszer Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Egészségügy Ápolás Rehabilitáció
Kinek tud segíteni?
Idősek Szegénységben élők Fogyatékkal élő Mentálhigiéné Mozgássérült Nehéz élethelyzet Pszichiátriai betegek Drogfüggők Alkoholfüggők
Sorsfordító Szolgáltató Központ - Csólyospálos
Szolgáltatás megnevezése: pszichiátriai betegek nappali ellátása, szenvedélybetegek nappali ellátása.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Integráció / reintegráció Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők
sorsfordito@sorsforditokozpont.hu
https://sorsforditokozpont.hu/
Sorsok Háza Szociális Intézmény - Hódmezővásárhely
2015. február 01-én nyitotta meg kapuit a Sorsok Háza Szociális Intézmény. Pszichiátriai betegek nappali ellátását kezdtük meg biztosítani Kiskőrösön, Kalocsán, Kiskunhalason és Kiskunfélegyházán. Rövid időn belül felismertük az igényeket, mely további szolgáltatásfejlesztésként realizálódott. Szenvedélybetegek nappali ellátásával egészítettük ki a tevékenységünket 2016 első felében Kiskőrösön, Kalocsán és Kiskunhalason 2016 szeptemberében még 5 telephellyel bővült a szervezet. Baján, Jánoshalmán, Kiskunmajsán, Hódmezővásárhelyen és Makón szintén szenvedélybetegek és pszichiátriai betegek nappali ellátását kezdtük meg biztosítani. Több településen a helyi Önkormányzattal kötött ellátási szerződés keretében végezzük a szakmai munkánkat. Kiskőrös településén 2016. január 01-től a Család- és gyermekjóléti szolgálat feladatait is ellátjuk.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Nehéz élethelyzet
hodmezovasarhely@sorsforditokozpont.hu
https://sorsforditokozpont.hu/
Sorsok Háza Szociális Intézmény - Kiskőrös
Az intézmény szolgáltatásai: mentális segítségnyújtás egyéni beszélgetés keretében. Csoportfoglalkozások, szabadidős tevékenység, ügyintézés, kapcsolattartás szakorvossal, mosási lehetőség, tisztálkodási lehetőség, adományok osztása. Az intézmény szolgáltatásai térítésmentesen vehetők igénybe. Az intézményben biztosított szociális ellátások: pszichiátriai betegek nappali ellátása, szenvedélybetegek nappali ellátása, család- és gyermekjóléti szolgáltatatás: Család- és Gyermekjóléti Szolgálat.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Pszichiátriai betegek Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők
6200 Kiskőrös, Rákóczi Ferenc u. 12.
Hajdu Julianna
Szent Jakab Szociális Központ - Egyházashetye
A Szent Jakab Szociális Központ 2019. januárjától foglalkozik pszichiátriai és szenvedélybetegek gondozásával. Jelenleg 40-40 fő ellátására van engedélyünk a következő településeken: Boba, Borgáta, Bögöte, Celldömölk, Csönge, Duka, Egyházashetye, Gérce, Hosszúpereszteg, Jánosháza, Káld, Kemeneskápolna, Kemenespálfa, Kemenessömjén, Kenyeri, Kissomlyó, Köcsk, Mesteri, Nemeskocs, Ostffyasszonyfa, Sárvár, Sitke, Tokorcs, Vásárosmiske, Vashosszúfalu
Miben tud segíteni?
Orvosi ellátás Információ, tanácsadás Oktatás, fejlesztés
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők
http://www.karitaszszombathely.hu/
Szenvedélybetegek ellátása - Cegléd
Elsődleges célunk, hogy az általunk gondozott szenvedélybetegek a társadalom integrált és teljes jogú tagjai maradjanak, illetve ismételten azokká váljanak. Ennek érdekében megpróbálunk egy szükséglet, és fejlődésorientált szolgáltatást kiépíteni, működtetni, mely fokozottan épít az ellátást igénybe vevő önkéntességére, személyes felelősségére, önállóságára, aktivitására, választás és önrendelkezési lehetőségére, képességeire, készségeinek megőrzésére, fejlesztésére, és visszaállítására.
Miben tud segíteni?
Integráció / reintegráció Rehabilitáció Információ, tanácsadás Szabadidőprogram
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Mentálhigiéné
Szenvedélybetegek közösségi ellátása - Battonya
A szenvedélybetegek közösségi ellátása olyan önkéntesen igénybe vehető, hosszú távú, közösségi alapú, az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében történő gondozás, amelynek célja az életmódváltozás elindítása, segítése és folyamatos nyomon követése, továbbá ártalomcsökkentés és prevenció, valamint gyógyulás és rehabilitáció elősegítése.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
Szenvedélybetegek Közösségi Ellátása - Celldömölk
A Népjóléti Szolgálat 2006 óta nyújt közösségi ellátást a szenvedélybetegek részére Celldömölkön és térségében. Az ellátás célja, hogy az általa gondozott szenvedélybetegek integrált és teljes tagjai maradjanak a társadalomnak, illetve, ha betegségükből adódóan már kirekesztődtek a társadalomból, reintegrálódjanak a közösségbe. Ennek érdekében a gondozás készségfejlesztés, tanácsadás, esetkezelés minden formáját a szenvedélybeteg otthonában, illetve lakókörnyezetében biztosítja. Továbbá célunk a tartós intézeti tartózkodás megelőzése, a szenvedélybeteg stigmatizációjának lehetőség szerinti csökkentése, elkerülése, illetve a közösségi integráció elérése és fenntartása. A szolgáltatás biztosításával olyan hosszú távú, egyéni szükségletekre alapozott gondozást nyújtunk, amely nagymértékben épít az ellátottak aktív és felelős részvételére, valamint a természetes közösségi erőforrásokra, őket is bevonva és támogatva. Mint minden ember, a szenvedélybetegséggel küzdő kliens is természetes emberi kapcsolatainak kölcsönhatásaiban él, a közösségi alapú ellátás célja ezeknek a kölcsönhatásoknak a pozitív irányú befolyásolása a gyógyulás érdekében. A közösségi ellátás másik fontos irányelve a rehabilitáció, amely aktív és alkotó társadalmi részvételre irányuló egészségügyi, pedagógiai és pszichoszociális rehabilitáció, ennek érdekében különösen hangsúlyos a kliensek mindennapi életviteléhez szükséges készségek fejlesztése. A közösségi ellátás munkamódszere a rendszerszemléletű családgondozás, mely épít a beteg aktív és felelős részvételére, a közösségi erőforrásokra, a természetes támogatók bevonására. A közösségi ellátásban nemcsak a szerhasználó (vagy egyéb addikcióban szenvedő) kliensek, hanem a családtagok elérése, segítése, megerősítése is feladatot jelent.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
Szenvedélybetegek közösségi ellátása - Hajdúböszörmény
A szenvedélybetegek közösségi ellátása olyan önkéntesen igénybe vehető, hosszú távú, közösségi alapú, az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében történő gondozás, amelynek célja az életmódváltozás elindítása, segítése és folyamatos nyomon követése, továbbá ártalomcsökkentés és prevenció, valamint gyógyulás és rehabilitáció elősegítése. Szenvedélybetegek közösségi ellátását 2007. március 01-től biztosítjuk. Az ellátás keretében elsősorban az alkoholbetegek segítését kívánjuk előtérbe helyezni. Szolgáltatásaink: állapot és életvitel felmérés, problémaelemzés, probléma megoldás, készségfejlesztés, pszicho-szociális rehabilitáció, pszicho-szociális tanácsadás, megkereső tevékenység, stressz-kezelés, pszicho-edukációs tréningek. A szolgáltatásokat térítésmentesen lehet igény venni. A szolgálat munkatársai a fenti szolgáltatásokat az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében – az ellátott személyes céljaira és egyéni szükségletekre alapozva, gondozási terv alapján – személyesen biztosítják vagy közvetítéssel, szervezéssel, tanácsadással segítik az azokhoz való hozzájutást.
Miben tud segíteni?
Egészségmegőrzés, megelőzés Rehabilitáció
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők
4220 Hajdúböszörmény, II. Rákóczi Ferenc u. 42.
+36-52-371-066, +36-52-228-115, +36-20-271-4096
Szabóné Rácz Tímea
Szenvedélybetegek Közösségi Ellátása - Hangony
A szenvedélybetegek részére biztosított nappali ellátás a saját otthonukban élő, tizenhatodik életévüket betöltött, fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igénylő szenvedélybetegek számára nyújt önkéntes alapon igénybe vehető, szociális, egészségügyi és mentális állapotuknak megfelelő alapszolgáltatásokat, valamint, nyitott formában, az ellátotti kör és a lakosság által egyaránt elérhető lehetőségeket. A nappali megnevezés arra utal, hogy adott helyiségben, meghatározott napközbeni nyitva tartás mellett különféle szolgáltatásokat nyújt szenvedélybetegek és hozzátartozóik részére. Egyéni konzultációs és csoportos foglalkozásokat biztosít, lehetőséget ad a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, higiénés szükségletek kielégítésére, étkeztetésre, és a helyi igényeknek megfelelő közösségi programokat szervez, valamint helyet biztosít a közösségi szervezésű programoknak, önsegítő csoportoknak. A nappali ellátási forma fontos eleme a szolgáltatás preventív hatása, hiszen az egyéni szükségletekre alapozott hosszabb távú szociális és mentális gondozással, az életvitel, életvezetés segítésével, a személyiség fejlesztésével, a közösség erejével megelőzhető, hogy a problémával küzdő egyre inkább izolálódjon, állapota rosszabbodjon. A nappali alapellátás keretében biztosítani kell: a lakókörnyezetben történő segítségnyújtást az önálló életvitel fenntartásában, a meglevő képességek megtartását illetve fejlesztését, a háziorvossal és a kezelőorvossal való kapcsolattartás révén a szolgáltatást igénybe vevő állapotának folyamatos figyelemmel kísérését, a bio-pszicho-szociális rehabilitációt, a szociális és a mentális gondozást, a szolgáltatások igénybevételére ösztönzést.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Nappali ellátás Érdekképviselet, érdekvédelem Közösségépítés Integráció / reintegráció Szabadidőprogram
Kinek tud segíteni?
Szenvedélybetegek Alkoholfüggők Drogfüggők Nem/részben önellátók
Szenvedélybetegek Közösségi Ellátása - Maglód
A közösségi pszichiátriai ellátás olyan önkéntesen igénybe vehető, hosszú távú, közösségi alapú gondozás, amelynek során a gondozás és a pszicho-szociális rehabilitáció az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében történik. A szenvedélybetegek közösségi ellátása olyan önkéntesen igénybe vehető, hosszú távú, közösségi alapú, az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében történő gondozás, amelynek célja az életmódváltozás elindítása, segítése és folyamatos nyomon követése.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
csaladsmaglod@gmail.com, gyjszmaglod@gmail.com
Mayerné Lénárd Aranka
Szenvedélybetegek Közösségi Ellátása - Mátészalka
Az ellátásunk a szenvedélybetegség más és más szakaszában lévő, eltérő motivációjú, eltérő szociális helyzetű, családi- és társadalmi kapcsolatú szenvedélybetegek, addiktív problémával küzdők megsegítésére irányul. A közösségi ellátás, a kliensek lakókörnyezetben történő szociális és mentális gondozása, célja gyógyulásuk és rehabilitációjuk elősegítése. Mint minden ember, a szenvedélybetegséggel küzdő kliens is természetes emberi kapcsolatainak kölcsönhatásaiban él, a közösségi alapú ellátás célja ezeknek a kölcsönhatásoknak a pozitív irányú eltolása. A közösségi ellátás másik fontos irányelve a rehabilitáció, amely aktív és alkotó társadalmi részvételre irányuló egészségügyi, pedagógiai és pszichoszociális rehabilitáció, ennek érdekében különösen hangsúlyos a kliensek mindennapi életviteléhez szükséges készségek fejlesztése. A közösségi ellátás munkamódszere a rendszerszemléletű családgondozás, mely épít a beteg aktív és felelős részvételére, a közösségi erőforrásokra, a természetes támogatók bevonására. A közösségi ellátásban nemcsak a szerhasználó (vagy egyéb addikcióban szenvedő) kliensek, hanem a családtagok elérése, segítése, megerősítése is feladatot jelent. A közösségi ellátás a kliens számára egyszerre biztosítja a szolgáltatások komplex körének igénybevehetőséget és a differenciált, egyénre szabott ellátást.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Nappali ellátás Közösségépítés
Kinek tud segíteni?
Szenvedélybetegek Alkoholfüggők Drogfüggők
4700 Mátészalka, Szalkai L. u. 2/a.
Szélesné Vinnai Zsuzsánna
Szenvedélybetegek Közösségi Ellátása - Ózd
Szenvedélybetegek Nappali Intézménye, Nappali Melegedő
Miben tud segíteni?
Melegedő Étkeztetés
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők Nehéz élethelyzet
Balajti Anna
Szenvedélybetegek Nappali Ellátása - Baja
A szenvedélybetegek nappali ellátása szolgáltatásai jelenleg térítésmentesen vehetők igénybe. A szenvedélybetegek nappali ellátásának célja, hogy a saját otthonukban élő, tizennyolcadik életévüket betöltött, illetve kiskorúságuk miatt korlátozottan cselekvőképes 16 és 18 év közötti fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igénylő szenvedélybetegek részére biztosítson lehetőséget a napközbeni tartózkodásra, társas kapcsolatokra, valamint az alapvető higiéniai szükségleteik kielégítésére, továbbá igény szerint megszervezi az ellátottak napközbeni étkeztetését.
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Fiatalok
hajlektalan.cedrus@diakonia.hu, valkai.edit@diakonia.hu
+36-30-678-7361, +36-30-730-2935
Valkai Edit
Szenvedélybetegek Nappali Ellátásának Térségi Intézménye - Hidasnémeti
Feladata: A szenvedélybetegek nappali intézménye olyan szociális alapszolgáltatás, mely az érintettek és hozzátartozóik napközbeni ellátását, gondozását végzi. Igénybevétele önkéntes. Nyitva tartás: H – Cs: 7.30 – 16.00, péntek: 7.30 – 13.30.
Miben tud segíteni?
Integráció / reintegráció Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Szenvedélybetegek Drogfüggők Alkoholfüggők
Szenvedélybetegek Nappali és Alacsonyküszöbű Ellátása - Mórahalom
A Szenvedélybetegek Nappali Intézménye 2009. január 01. óta látja el feladatát a Homokháti Szociális Központ égisze alatt Mórahalmon, az egész Dél-alföldi Régió területéről fogad szenvedélybetegség által érintetteket, illetve hozzátartozókat. Az intézmény 25 férőhellyel működik a nappali ellátás keretein belül munkanapokon 13-19 óra között. 2018. novembere óta a szolgáltatás bővült az ún. alacsonyküszöbű ellátási formával, amely teret biztosít munkatársaink számára arra, hogy az ellátottakkal lakóhelyükön találkozzanak, így azok számára is elérhető a szolgáltatás, akik nem tudják megoldani a bejutást az intézménybe. Az alacsonyküszöbű ellátás Mórahalom járás és Balotaszállás közigazgatási területén vehető igénybe, összesen 11 településen. Az egyes ellátási formákat bemutató linkre kattintva bővebb információt kaphat az igénybevétel feltételeiről, valamint arról, hogy milyen típusú problémák esetén tud munkatársainkhoz fordulni.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés Integráció / reintegráció
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
Szenvedélybetegek Nappali Intézménye - Körmend
A szenvedélybetegek nappali intézménye az önkéntességre és a speciális segítő programokra épülve biztosítja az ellátást igénybe vevők igényei alapján a felvilágosító, tanácsadó, tájékoztató, kulturális, szabadidős, képzési, átképzési állásközvetítő, védett lakhatást elősegítő, lakossági és családi programok szervezését és lebonyolítását, valamint alacsonyküszöbű és ártalomcsökkentő szolgáltatást nyújt. A szenvedélybetegek nappali intézményében olyan programokat kell szervezni, melyek elősegítik az ellátást igénybe vevő rehabilitációját, a társadalomba, korábbi közösségébe való visszailleszkedését, valamint a szenvedélybetegek minél szélesebb körben való elérését. Ennek megfelelően a nappali intézmény programjai nyitottak, az intézményi ellátást igénybe nem vevő személy számára is hozzáférhetőek.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
Szenvedélybetegek nappali ellátása - Újfehértó
Ellátási terület: a nagykállói kistérség (Újfehértó, Érpatak, Nagykálló, Kállósemjén, Balkány, Bököny, Geszteréd) közigazgatási területe. A nappali ellátás az igénybe vevők részére szociális, egészségi, mentális állapotuknak megfelelő szolgáltatást nyújt. Segíti az ellátottak egészségügyi szolgáltatásokhoz, szociális ellátásokhoz való hozzájutását. Lehetőséget nyújt közösségi együttlétre, pihenésre, személyi tisztálkodásra, a személyes ruházat tisztítására, igény szerint étel melegítésére és elfogyasztására.
Miben tud segíteni?
Rehabilitáció Információ, tanácsadás Ápolás Nappali ellátás Egészségmegőrzés, megelőzés
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
4244 Újfehértó, Mártírok u. 6.
+36-42-290-076, +36-30-754-5482
Puhola Józsefné
Szeretet Idősek Klubja Kistarcsa
Intézményünk 2013. május 2-tól új szolgáltatást indít el, az Idősek Nappali Ellátását. Az idősek klubja a szociális és mentális támogatásra szoruló, önmaguk ellátására részben képes időskorúak napközbeni gondozására szolgál. Segítséget nyújt hivatalos ügyek intézésében és az idősek életminőségének megőrzésében, javításában. Az idősek klubja keretében nappal igénybe vehető szolgáltatást nyújtunk a saját otthonukban élő, egészségügyi állapotuk és, vagy idős koruk miatt önmaguk ellátására részben képes kistarcsai lakosok számára. A szolgáltatás célja a napközbeni tartózkodás, a társas kapcsolatok kialakítása, ápolása a hasznos időtöltés mellett, a higiéniai szükségletek biztosítása. Célunk az igénybevevők részére állapotuknak megfelelő napi életritmust biztosító közösségi szolgáltatások nyújtása.
Miben tud segíteni?
Tisztálkodás / Tisztítószerek Étkeztetés Nappali ellátás
Kinek tud segíteni?
Idősek Hajléktalanok Pszichiátriai betegek Alkoholfüggők Drogfüggők Mentálhigiéné Fogyatékkal élő Autizmus
Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény - Étkeztetés - Kiskunfélegyháza
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata a szociálisan rászorulók részére személyes gondoskodást biztosít, mely magában foglalja a szociális alapszolgáltatásokat. Szociális alapszolgáltatás keretében a jogosultsági feltételek fennállása esetén az intézmény a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről gondoskodik az önkormányzati rendeletben meghatározottak szerint. Az étkeztetés az intézmény Csanyi úti intézményünk élelmezési üzeméből biztosított. Az alapszolgáltatás keretében megvalósuló étkeztetés célja, hogy a szociálisan, kora, fogyatékossága, pszichiátriai betegsége, szenvedélybetegsége illetve egészségi állapota alapján rászoruló személy legalább napi egyszer meleg ételt kapjon.
Miben tud segíteni?
Étkeztetés
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Pszichiátriai betegek
szivarvany.nadasdy@varosionk.t-online.hu
6100 Kiskunfélegyháza, Nádasdy u. 12.
Magyariné Tóth Erika
Szombathelyi RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat
Remény, Élet, Változás. Szeretnénk segítséget nyújtani olyan kémia és viselkedési függőségekben szenvedők valamint hozzátartozóik számára, akik úgy gondolják, hogy elindulnának a gyógyulás útján. Mindnyájunk szenved élete során nehézségekkel, mikor úgy érezzük, hogy semmi sem érdekel, hogy semmi sem sikerül és nem találjuk a hangot embertársainkkal vagy éppen saját magunkkal. Ilyen helyzetekben érdemes Szolgálatunkhoz fordulni, ahol pszichiáter szakorvos, képzett szociális szakemberek és lelki vezető várja, hogy segítséget nyújtson.
Miben tud segíteni?
Esélyteremtés Egészségmegőrzés, megelőzés Nappali ellátás Ápolás Szabadidőprogram Étkeztetés
Kinek tud segíteni?
Alkoholfüggők Drogfüggők
http://www.karitaszszombathely.hu
Várpalota, Térségi Népjóléti Gondozási Központ
Szolgáltatások: Család- és Gyermekjóléti Szolgálat A településen élő szociális és mentálhigiénés problémákkal küzdő családok, egyének, aktív korú nem foglalkoztatottak, adósságterhekkel és lakhatási gondokkal küzdők és mindazok, akik problémájukkal a szolgálathoz fordulnak. Továbbá bármely olyan család (illetve személy), amely (illetve aki) gyermeket nevel, gyermekvédelmi szakellátásban levő gyermeke van, illetve szociális válsághelyzetben levő várandós anya, és kéri, illetve elfogadja a szolgáltatás segítségét. Ezen kívül minden, a jelzőrendszer által segítségre szoruló gyermek és családja, ahol a gyermek veszélyeztetettsége valószínűsíthető. Család- és Gyermekjóléti Központ Feladatai: A család-és gyermekjóléti központ esetmenedzsere javaslatot tesz a gyámhivatal részére a gyermek: védelembe vételére, megelőző pártfogására, ideiglenes hatályú elhelyezésére, nevelésbe vételére, családba fogadására, harmadik személynél történő elhelyezésének kezdeményezésére, családba fogadó gyám kirendelésére, tankötelezettség teljesítésének előmozdítására, leendő gondozási helyre vagy annak megváltoztatására, a gyermek után járó családi pótlék természetbeni formában történő nyújtására. Szociális konyha A szociális alapszolgáltatások egyik formája az étkeztetés, melyet valamennyi önkormányzat – a lakosságszámtól függetlenül – köteles biztosítani. Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorulóknak a napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni, akik önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen: koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük, hajléktalanságuk miatt. Házi segítségnyújtás A Térségi Népjóléti Gondozási Központ a házi segítségnyújtás keretében gondoskodik: azokról az időskorú személyekről, akik otthonukban önmaguk ellátására saját erőből nem képesek, és róluk nem gondoskodnak, azokról a pszichiátriai betegekről, fogyatékos személyekről, valamint szenvedélybetegekről, akik állapotukból adódóan az önálló életvitellel kapcsolatos feladataik ellátásában segítséget igényelnek, de egyébként önmaguk ellátására képesek, azokról az egészségi állapotuk miatt rászoruló személyekről, akik ezt az ellátási formát igénylik, illetve bentlakásos intézményi elhelyezésre várakoznak, azokról a személyekről, akik a rehabilitációt követően a saját lakókörnyezetükbe történő visszailleszkedés céljából támogatást igényelnek önálló életvitelük fenntartásához.
Miben tud segíteni?
Étkeztetés Ápolás Tartós élelmiszer
Kinek tud segíteni?
Hajléktalanok Egyéb fogyatékosság Alkoholfüggők Idősek Mentálhigiéné Sokgyermekes család Gyermekek Szegénységben élők Szellemi fogyatékosság Pszichiátriai betegek
nepjoleti.kozpont@digikabel.hu, hazipalota@gmail.com, cssegitopalota@gmail.com
https://gondozasikozpontvarpalota.hu/
Zalaegerszegi Család- és Gyermekjóléti Szolgálat
Családsegítés keretében ellátandó feladatok: szociális, életvezetési és mentálhigiénés tanácsadás biztosítása, az anyagi nehézségekkel küzdők számára a pénzbeli, természetbeni ellátásokhoz, továbbá a szociális szolgáltatásokhoz való hozzájutás megszervezése, szociális segítőmunka: a családban jelentkező működési zavarok, illetve konfliktusok megoldásának elősegítése, a közösségfejlesztő programok szervezése, valamint egyéni és csoportos készségfejlesztés, a tartós munkanélküliek, a fiatal munkanélküliek, az adósságterhekkel és lakhatási problémákkal küzdők, a fogyatékossággal élők, a krónikus betegek, a szenvedélybetegek, a pszichiátriai betegek, a kábítószer-problémával küzdők, illetve egyéb szociálisan rászorult személyek és családtagjaik részére tanácsadás nyújtása, a kríziskezelés, valamint a nehéz élethelyzetben élő családokat segítő szolgáltatások biztosítása a szociál- és nyugdíjpolitikáért felelős miniszter kijelölése alapján a menedékjogról szóló törvényben meghatározott integrációs szerződésbe foglalt társadalmi beilleszkedés elősegítése.
Miben tud segíteni?
Információ, tanácsadás Oktatás, fejlesztés Szabadidő / fejlesztés Integráció / reintegráció Egészségmegőrzés, megelőzés Szabadidőprogram
Kinek tud segíteni?
Mentálhigiéné Család / demográfia Sokgyermekes család Gyermekek Nehéz élethelyzet Munkanélküliek Egyéb krónikus betegség Fogyatékkal élő Drogfüggők Alkoholfüggők Bántalmazott / veszélyeztetett
csaladsegito@zegcsgyk.hu, gyermekjolet@zegcsgyk.hu
Magyar Máltai Szeretetszolgálat Fogadó Pszichoszociális Szolgálat
Intézményük szenvedélybetegek részére nyújt közösségi alapellátást és nappali ellátást. A szenvedélybetegek közösségi ellátása olyan önkéntesen igénybe vehető, hosszú távú, közösségi alapú, az ellátott otthonában, illetve lakókörnyezetében történő gondozás, amelynek célja az életmódváltozás elindítása, segítése és folyamatos nyomon követése. A nappali ellátást biztosító intézmény az ellátást igénybe vevők részére szociális, egészségi, mentális állapotuknak megfelelő napi életritmust biztosító szolgáltatást nyújt. A helyi igényeknek megfelelő közösségi programokat szerveznek, valamint helyet adnak a közösségi szervezésű programoknak, csoportoknak. A szolgáltatás nyitott formában, az ellátotti kör és a lakosság által egyaránt elérhető módon működik. Az intézményben elérhető családterápia, egyéni konzultációs, életvezetés segítése szenvedélybetegeknek és hozzátartozóknak is, autogén tréning. Lehetőséget adnak e-mailes anonim tanácsadásra a honlapunkon keresztül (kimondhato.hu, fogado@maltai.hu). Továbbá nappali ellátásban teát, hideg élelmet adnak, rövid pihenési lehetőséget nyújtanak, valamint ruhaosztást tartanak. Segítenek az álláskeresésben, illetve a szociális és egészségügyi ellátáshoz való hozzájutásban, szociális ügyintézést végeznek, és információközvetítést, személyesen vagy telefonon. Intézményük helyet ad több 12 lépésre épülő önsegítő csoportok számára is: A.A.(Anonim Alkoholisták), N.A. (Névtelen Drogfüggők), O.A. (Kényszeres Túlevők), SLAA (Anonim Szex- és Szerelemfüggők) Al-Anon (Alkoholisták hozzátartozóinak és barátainak közössége), ACA (Alkoholisták Felnőtt Gyermekei), RCA (Anonim Gyógyuló Párok).
Miben tud segíteni?
Nappali ellátás Szabadidő / fejlesztés Terápia Közösségépítés Élelem Érdekképviselet, érdekvédelem Információ, tanácsadás Egészségügy Munkával kapcsolatos támogatás
Kinek tud segíteni?
Drogfüggők Alkoholfüggők Mentálhigiéné Pszichiátriai betegek
Milyen szervezet?
Országos
https://www.maltai.hu/fogadokekgolyo