A 4 legerősebb házilag készített gyomirtó: leszámolnak a gaztengerrel

A házilag is könnyen készíthető, természetes gyomirtó sem feltétlenül rosszabb, mint egy bolti méregkeverék. Mutatjuk a legjobbakat.

Totális pusztítás tömény ecettel

Az ecet enyhe sav ugyan, de ez nem jelenti azt, hogy természetes gyomirtó hatása ne lenne erős. A levelekre kerülve megégeti a növényt, a talajba jutva viszont semmilyen káros hatása nincs. Arra kell vigyázni, hogy csakis azokra a növényekre jusson belőle, amiket el akarunk pusztítani. Olyan helyeken érdemes használni, ahonnan nem lehet rendesen gyomlálni (betonrepedés, murvás út, térkövek között, járda mellett stb.).

A 20%-os ecetsavat töltsük szórófejes flakonba és fújjuk bőséggel a pusztítandó gyomokra, és várjuk a hatást. Nagyjából egy nap alatt a növény elpusztul és ki lehet húzni.

A profik egyébként azt ajánlják, hogy keverjük az ecetet sóval és mosogatószerrel, így még durvább lesz az eredmény (1 liter ecethez 1 kiskanál mosogatószer és egy csipet evőkanál só kell a természetes gyomirtó készítéséhez).

Nagyon forró víz, mint természetes gyomirtó

A legegyszerűbb és legártatlanabbnak tűnő irtószer a forrásban lévő víz. Nem károsítja a talajt és szinte semmibe nem kerül. A gyomokra öntve azok hősokkot kapnak, szöveteik károsodnak és rövid időn belül elszáradnak. A nagyon erős gyomok azonban ellenállnak neki, inkább a friss és zsenge gyomok ellen hatásos, azok ellen viszont remek.

Fontos, hogy a víz legalább 90 fokos legyen, úgy hatásos igazán!

Szódabikarbóna? Igen

A háztartások egyik legsokoldalúbb szere a szódabikarbóna. Rengeteg mindenre jó, és természetes gyomirtó szerepében is hatásos. Poralakban a gyomok alá szórva károsítja a gyökereiket, így elpusztulnak. Megelőzésre is használható, a kihúzott gyomok helyét szórjuk be vele, így azok nem nőnek ki újból.

Húzd ki a gyomot!

Vannak gyomok, amik ellen teljesen felesleges a szerek bevetése, mert meg sem kottyan nekik. Ilyen például a stolo subterraneus, vagyis hétköznapi nevén a tarack. A tarack a felszínen ártalmatlan fűnek látszik, amit le is lehet tépni. Gyökerei viszont félméteres mélységben behálózzák a talajt, és ha nagyon elszaporodik, minden más növényt kiszorít. A tarackot csakis kigyomlálni lehet. A területet fel kell ásni, majd az ÖSSZES gyökérdarabot eltávolítani a talajból, különben minden kis beszakadt rész önálló növénnyé fejlődik és újra kezdődik minden.

Mit tehetsz még?

Fordulj ügyfélszolgálatunkhoz, ha további kérdéseid vannak a kertészkedés témájban – két napon belül ingyenesen választ adunk.

  • Ha a gyom a dísznövények között nő és nem tudod kihúzni, használj ecsetet! Kend a gyomirtót a gyom leveleire (mindkét oldalára), így nem jut máshová.
  • Ha a gyomok a szerek kijuttatása után 2-3 nappal nem pusztultak el, ismételd meg a folyamatot! Mivel természetes gyomirtó szerekről van szó, körültekintően alkalmazva őket, semmilyen kockázattal nem kell számolnod.
  • Mindig a déli órákban gyomirtózz, mert az erős napsütés a szerekkel együtt gyorsan károsítja a gyomokat, így az eredmény is jobb lesz.
  • A legtöbb esetben jobb megoldás a gyomokat kihúzni, mint irtószert használni, de ha már muszáj, inkább természetes megoldásokat válassz. Mint a fentiek.
Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Szlovénia autópályáin utazol? Komoly bírság lehet a vége, ha erre nem figyelsz

Ha idén nyáron Szlovénián keresztül vezet az utad, van egy dolog, amit semmiképp sem hagyhatsz figyelmen kívül: a szlovén autópálya-matrica. Enélkül ugyanis elég kellemetlen meglepetés érhet: akár jelentős bírsággal is számolhatsz, ha az ellenőrzéskor kiderül, hogy matrica nélkül használod az autópályát.

Így vihetsz sokkal több cuccot a fapados gépre – a trükk, amit minden utazó imádni fog!

A fapados csomagolás nem rakétatudomány, csak egy kis kreativitás. Pár forintos megoldásokkal elkerülheted a bőrönddíjat, és nyugodtan indulhatsz nyaralni. Kipróbálod?

3 gyerekes kedvezmények 2025-ben: utazás, támogatások és más extrák egy helyen

Legyen szó utazásról, bevásárlásról vagy egyszerűen arról, hogyan lehet kevesebbet költeni a hétköznapok során.

Lesz-e változás a rezsiárakban? Döntött a kormány, eddig védik meg a rezsicsökkentést

A Magyar Közlöny 79. számában jelent meg egy rendelet, ami rögzíti, hogy a...