Azért kell elmenni szavazni, hogy ne legyenek ilyen magas árak

Április 3-án választás lesz. Döntés előtt áll az ország. Ott kell lenned, mert ha nem mész, mások döntenek helyetted. Az egyesült ellenzéknek konkrét javaslatai vannak az áremelkedés megfékezésére. 

2022. februárjában 8,3%-on landolt az infláció, vagyis átlagosan ennyivel haladták meg a fogyasztói árak a tavalyi adatot. Magunk is tapasztalhatjuk, hiszen egy-egy bevásárlás alkalmával, több ezer forinttal többet hagyunk a boltban. Félig üres kosár mellett is. Még a KSH adatai szerint is 1 százalékkal lettek magasabbak. Az élelmiszerek terén az emelkedés 2,1%, egy hónap alatt. A kormány árstop intézkedése miatt a liszt 9,7, az étolaj 9,2, a cukor 6,7, a tej 3, a sertéshús 0,4%-kal olcsóbb napjainkban. Igen ám, de mi lesz az árakkal az élelmiszerár maximalizálás megszüntetését követően? Nem kell közgazdásznak lenni ahhoz, hogy tudjuk, az említett termékek ára nem fokozatosan, hanem hirtelen, kiugró mértékben fog növekedni. A száguldó élelmiszer árak mellett, az élet minden területén érezni lehet a drágulást.

A tartós fogyasztási cikkek, a személygépkocsik és a különböző szolgáltatások ára is jelentős és állandó emelkedést mutat. 

A dilettáns kormányzás, az elhibázott gazdaságpolitika eredménye: az infláció elszabadult és a forint is nagyot gyengült. Nemrég még 400 forintot is kellett fizetnünk egy euróért. Pedig 2009-ben – persze ellenzékből – Orbán azzal kampányolt, hogy „Az a Miniszterelnök, akinek a kormányzása alatt az euro 300 forint fölé emelkedik, nem tud kormányozni és le kell mondania”. Ebből kiindulva neki már 2014-ben kellett volna lemondania, mivel már 300 forint felett járt az euro. A forint gyengülése pedig azóta folyamatos. 2021 novemberében, amikor az éves infláció a csúcson volt,373 forint volt egy euró. De megdrágulhatnak a hiteltörlesztések is a kormány gazdaságpolitikája és a Magyar Nemzeti Bank elhibázott döntései miatt.

Pontosan látszik, hogy a kormány nem tud mit kezdeni a gazdasággal. Ahogy az elmúlt 12 év alatt sem tudott. Csak a haverok gazdagodása volt a fontos. Megdöbbentő az, hogy például a temetési szolgáltatás havonta! emelkedik legalább 1 százalékkal. Olyan termék, szolgáltatás nincs is, amiért ne kellene többet fizetni. Olyan meg pláne, ami olcsóbb lenne.

Nehéz lesz, hisz már elkezdte a Fidesz a csalást a Vajdaságban. Most a fiatalokon a világ szeme. Rájuk szokták mondani, hogy lázadók. Most lázadjatok, Ifjúság! A jövőtök, a boldogságotok, a megélhetésetek a tét.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

Autóval a horvát tengerpartra? 3 dolog, amit azonnal ellenőrizz indulás előtt, különben jön a vaskos bírság

Elindult a nyaraló szezon, a magyarok számára pedig továbbra is Horvátország az első számú úticél, ha tengerpartról van szó. Azonban a tengerpartra vezető út és ottlét alatt megcsappanhat a családi kassza, ha bírságot kapunk. Ezekre figyelj mielőtt autóval Horvátországba 2026-ban elindulnál. 

Radiátoros fűtésnél is megéri hőszivattyút telepíteni? Ezt mondja az épületgépész

A hőszivattyú radiátoros fűtéshez is lehet gazdaságos megoldás, de a helyzet nem egyszerű.

Használt robogót vennél vagy adnál el? Ilyen szerződést írjatok – Ez mindkettőtöket bevéd

Beindult a jó idő, mindenki olcsó, városi rohangálóst keres. Ekkor jön az ötlet, hogy vásároljunk egy kis robogót, zsebbe a pénz, kézfogás és már robogunk is haza. De segédmotor adásvételi szerződés nélküli vásárlása hatalmas felelőtlenség. 
Nyitólap
Mikor utalják?
Ügyfélszolgálat
Hírlevél

ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Ügyfélszolgálat