6 kérdés, 6 válasz: a gyenge forintról

Nemrégiben átlépte a forint árfolyama a 400-as lélektani határt. Ez azt jelenti, hogy 1 euróért 400 forintot kellett fizetni a devizapiacon. Ilyen még sosem fordult elő, Magyarország fizetőeszköze eddig soha nem volt ilyen gyenge. Sokan azt hiszik, a mindennapjaikra nincs hatással az árfolyam, de ez sajnos nem igaz. Számos külföldön gyártott termék esetében közvetlenül, a hazai esetében pedig közvetetten okoz drágulást.

6 kérdés és 6 válasz a gyenge forintról, alább.

1. Mi történt a forinttal?

Egy ekkora ország pénzével általában ez szokott történni, ha válság van, és nincsenek barátai. Az elmúlt évtized rossz döntéseinek isszuk most meg a levét. Az oroszok oldalára álltunk az EU helyett. Ez ütött most vissza.

2. Milyen hatással lesz ez a mindennapjaimra?

Brutálisan meg fog nőni mindennek az ára. Ami külföldről jön, sokkal többe fog kerülni. Eddig is nehezen jöttünk ki a fizetésünkből, de most még nagyobb kihívás lesz. 

3. Most gyorsabban fog emelkedni minden ára?

Igen. A nagyon gyenge forint miatt megfizethetetlen lesz minden. A külföldi termékek ára nagyon megugrik. Ha valamit egy euróért hoztak, az eddig 360 forintba került, mostantól viszont 400 lesz.

4. Helyre lehet még hozni a helyzetet?

Igen. Ha sok barátot szerzünk magunknak Európában, és minél előbb bevezetjük az eurót. Nagy válságok idején csak ez adhat majd nekünk biztonságot és a nyugati szövetségeseink. Ezt már csak Márki-Zay Péter képes elérni.

5. Jobb lenne, ha mi is euróval fizetnénk már?

Persze. Az euró most is sokkal stabilabb mint a forint. Ha mi is euróval fizetnénk, szinte meg se éreztük volna a háború hatásait. Így viszont napokon belül problémát fog okozni, a legalapvetőbb cikkek megvásárlása. 

6. Miért nem vezette be Orbán az eurót?

Mert neki érdeke volt mindig is, hogy gyenge forintunk legyen. Így az euróban megkapott EU-s pénzek többet értek neki. De ennek az árát mi, kisemberek fizetjük meg a boltban minden nap.

Napi Spúrtipp
Hóvége Ügyfélszolgálat

TB-tartozás rendezése lépésről lépésre – így kérhetsz részletfizetést

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a tb-t és a fennálló tartozás kifizetése is nehézséget okoz?

Mennyi lesz a nyugdíj a Nők 40 után? Ezt jelenti a valorizációs szorzók emelkedése

A valorizációs szorzók idén 13,3%-kal emelkedtek, ami érezhetően növeli a nyugdíj összegét.

Ennek a bankszámlának nincs költsége: ezért éri meg nagyon Revolutot nyitni a 18 év alatti gyerekednek

Revolut 18 év alatt: így nyithatsz számlát akár ingyen, ezeket kell tudni róla.

Kötelező kiadnia a főnöködnek: ennyi szünet jár munkaidőben a dolgozónak

Biztos érezted már, hogy egy húzós munkanap közepén jól jönne egy kis levegő. Azt viszont nem mindenki tudja pontosan, hogy mennyi munkaközi szünet jár, és mikor. Pedig nem szívességről van szó, a pihenőidő jogszabályban rögzített kötelezettség.

Nem attól magas a villanyszámla, hogy sokat fogyasztasz: így jön ki a pontos végösszeg

Veled is előfordult már, hogy magas összegű villanyszámla érkezett? Nem feltétlenül az van, hogy túl sok áramot használtál, hanem inkább arról van szó, hogy miből áll össze pontosan az, amit fizetni kell.

Végleges rokkantsági ellátás: kinek jár, milyen feltételekkel, mekkora az összeg?

Mire utal a „végleges” kifejezés, és mi a rokkantsági ellátás és rokkantsági járadék közötti különbség?