Nem játék, ha sárga lánggal ég a gáz: 3 eset, amikor szakembert kell hívni

Az, hogy milyen színű a láng a tűzhelyen, az égés minősége határozza meg. Jó esetben kék a láng, ilyenkor tökéletes az égés. Mit jelent azonban a narancssárga gázláng? Ha sárga lánggal ég a gáz, az súlyos problémára is utalhat. Ebben az esetben jobb, ha nem kezdünk kísérletezésbe, hanem minél hamarabb szakembert hívunk. Elmondjuk mi az a 3 eset, amit jobb, ha komolyan veszünk és nem házi barkáccsal próbáljuk megjavítani a gáztűzhelyet.
Ezt jelenti a narancssárga gázláng
Ha a láng nem kék, hanem sárga, azt egyértelműen a gázkészülék hibája okozza. Ha nem hívunk szerelőt, a jelenség nem fog magától elmúlni, sőt. Ha a helyzet fokozódik, akkor a láng kormozni fog, ami további problémához vagy balesethez vezethet.
Túlzott gázfogyasztást okoz a narancssárga gázláng
A narancssárga gázláng okozta kormolás ugyanis rárakódik a fűtő felületre. Ha pedig valami lefogja a felület hatékonyságát – jelen esetben a rárakódott korom- akkor drasztikusan csökken a fűtés hatékonysága. A hibás működés végeredményben túlzott gázfogyasztást eredményez.
Ezért is fontos a rendszeres karbantartás, mert akkor hamar orvosolhatók az ilyen típusú hibák. Ha pedig észleltük, hogy valami nem stimmel, ne késlekedjünk szakembert hívni, nem érdemes megvárni, hogy nagyobb legyen a baj. Vagy feleslegesen növelni a gázszámlát.

Sárgán ég a gáz? Alkatrész hiba is okozhat rossz levegőellátást
A láng akkor optimális, ha az éghető gázrészecskék megfelelő mennyiségű oxigénnel találkoznak. Ha a levegő-hozzávezetés nem ad szükséges mennyiségű oxigént, akkor vált a láng sárgás színűre. Ez előfordulhat alkatrész hiba miatt, amely akadályozza a megfelelő levegőellátást. De lehet, hogy szimplán valamilyen külső szennyeződés okozza a láng elszíneződését. Mindenesetre ezt is csak szakember tudja biztonsággal megállapítani.
A gáz-levegő aránya az égés minőséget is befolyásolja. Könnyen kideríthető abból, hogy milyen gyorsan forrnak fel a tűzhelyre tett folyadékok.
Nem gyullad be a gázrózsa
Külső és belső szennyeződés is okozhatja, ha nem akar begyulladni a gázrózsa. Lehet, hogy főzés közben ráfolyt és ráégett valamilyen étel vagy a fúvóka tömődött el. Hívjunk gázszerelőt, hiszen a gáz nem játék, ne álljunk neki szerelni, ha nem értünk hozzá.
Időnként ellenőriztessük a gáztűzhelyet, ha pedig a fenti jelenségek valamelyikét tapasztaljuk, ne habozzunk szerelőt hívni. Lehet, hogy nincs nagy probléma, de akár komoly bajt is jelezhet a narancssárga gázláng. Bízzuk a problémát gázszerelőre, hogy elkerüljük a készülék meghibásodása okozta súlyos -akár halálos- baleseteket.
Kérdésed van a cikkel kapcsolatban? Vagy egy konkrét ügyben kérnél segítséget? Fordulj ügyfélszolgálatunkhoz, 2 munkanapon belül válaszolunk!