Vadkempingezés Magyarországon. Erre figyelj!

Miért szeretnek sokan vadkempingezni? Egészen más dolog nomád körülmények között kimenni és hallgatni az éji neszeket. Arra nevelni a gyereket, hogy úgy gyűjtsön fát, hogy másnak is maradjon, úgy gyújtson tüzet, hogy ne maradjon nyoma. Ez teljesen más jellegű élmény, mint a fizetős kempingek kényelme.
Miért „vad” a vadkemping?
Joggal tehetjük fel a kérdést, vajon törvényes a vadkempingezés?
A válasz: attól függ, igen is meg nem is.
A kempingezés minden olyan formája vadkempingezésnek minősül, amikor táborhelyünk, éjszakázó helyünk olyan területen van, ami hivatalosan nem minősül kempingnek vagy táborhelynek. Távol esik a lakott területektől. Létezik egy törvény az erdő védelméről, ami kimondja, hogy sportolás, pihenés, és kirándulás céljából gyalogosan tartózkodhatunk az erdőben. De ne keseredjünk el! A törvény szerint, az erdőgazdálkodó hozzájárulásával szabad az erdőben huszonnégy órát meghaladóan üdülési, illetőleg sportolási célból tartózkodni, táborozni, továbbá sátrat felverni.
A vadkempingezés tehát nem jelenthet többnapos letáborozást. Csakis folyamatosan vándorló, mindig új és új helyeken való megállást. A jó hír az, ha a kempingezés nem haladja meg a 24 órát, nem kell beszereznünk ezt az engedélyt.
Mire kell figyelni vadkempingezéskor?
Arra kell figyelnünk, hogy természetvédelmi területen tilos a jelzett turistautak és a tanösvények elhagyása. Így táborozás, sátorozás, vadkempingezés is! Mindig tájékozódjunk, hogy a területen, ahova készülünk, van-e érvényben tűzgyújtási tilalom. Az erdő tisztaságáért minden túrázó felelősséggel tartozik.
Akik a természetben barangolnak, azért teszik, mert szeretik és tisztelik azt, feltölti őket, éppen ezért óvják is azt. Óvjuk együtt!