Büdös cipő szagtalanítása: ezek a filléres módszerek garantáltan működnek

A cipő megfelelő lábápolás és a gondos viselés ellenére is bebüdösödhet. Ezt okozhatja egyszerűen az, ha ugyanazt a cipőt hordjuk sokáig, és nem váltogatjuk gyakran, de a szintetikus anyagból készült cipők se tesznek jót, ami a szagokat illeti. Milyen módszerekkel lesz hatásos a cipő szagtalanítása a készen kapható spray-k használatán, vagy a cipő kimosásán kívül? Csupa egyszerű és hétköznapi dolog következik.
Ha már nem használ a mosás vagy a szagtalanító spray
A cipő bebüdösödhet attól, ha mosás után nem volt elég idő, hogy rendesen megszáradjon vagy esetleg zokni nélkül viseltük és a talpunkon lévő elhalt hámsejtek és az izzadás egyvelege miatt elszaparodtak a baktériumok. A folyamatos használat mellett elkerülhetetlen, hogy ne legyen szaga a cipőnek. De az igazi kérdés az, hogy mit tehetünk, ha már bebüdösödött a cipő és hiába mostuk ki vagy fújtuk be szagtalanító spray-vel, nem változott semmi.
Büdös cipő szagtalanítása egyszerű módszerekkel
Macskaalom
A macskaalom nemcsak a nedvességet nyeli el, de szagtalanító tulajdonsággal is bír. töltsünk meg egy régi zoknit macskaalommal, éjszakára tömjük a cipőbe és reggelre megszünteti a kellemetlen szagokat.
Vanília
Állítólag a vanília azért jó, mert nem elfedi, hanem megszünteti a kellemetlen szagokat. Mártsunk vanília kivonatba vattapamacsot és helyezzük éjszakára a cipő belsejébe. A kellemetlen szagok eltűnnek és a helyében csak a vanília kellemes illata marad.
Teafilter
A fekete teában található tannin kiváló baktériumölő, így ha új teafiltert (száraz állapotban) teszünk a cipőbe éjszakára, reggelre eltünteti a kellemetlen szagokat.
A jó öreg szódabikarbóna
Meglepő is lenne, ha nem szerepelne a felsorolásban, végül is a szódabikarbóna szinte mindenre jó. Szórjuk bele a cipőbe és hagyjuk hatni néhány órán keresztül, majd egyszerűen rázzuk ki a cipőből. Plusz jó pont, hogy szennyezett cipő esetén a szódabikarbónával történő lemosás segít eltüntetni a foltokat.
Ecet, a jolly joker
Valószínűleg nincs olyan probléma, amit az ecet és a szódabikarbóna ne tudna megoldani. 4 evőkanál ecetet kell elkeverni 1 liter vízben, majd mártsunk bele egy törülközőt vagy fogkefét és dörzsöljük át vele a cipő belsejét. Szokás szerint egész éjszaka hagyjuk hatni, reggel öblítsük ki és természetes levegőn hagyjuk megszáradni a cipőt.
Só
A só kitűnő baktériumölő tulajdonsággal rendelkezik, innen ered az is, hogy torokfájás esetén sós vízzel öblögessünk. Hasonló a helyzet a cipővel, dörzsöljük a belsejébe, különösen a talpbetétbe a sót és egy napig hagyjuk állni. Végezetül porszívóval vagy kefével távolítsuk el a sót a cipőből. Semmi szag nem marad.
Alkoholos spray
De nem a készen kapható, bolti változat, hanem az izopropil alkohol 3:1 arányban hígítva vízzel. Nagyon jól fertőtleníti a cipőt, ha belemártunk egy mikroszálas törlőkendőt és azzal dörzsöljük be óvatosan a cipő belsejébe.
Fagyasztás
A cipő szagtalanítása könnyen megoldható fagyasztással is. Tegyük zárható zacskóba a büdös cipőt és tegyük be éjszakára a fagyasztóba. A baktériumoknak nem kedveznek a mínuszok, így reggel üde cipőbe bújhatunk.
Extra tipp: aktív szén talpbetét
Lehet, hogy a cipő büdösödés problémáját már csak egy talpbetét csere oldja meg. De még az is gazdaságosabb, mint új cipőt venni, főleg, ha egyébként a cipőnek semmi baja. Ez esetben viszont figyeljünk arra, hogy aktív szenes talpbetétet válasszunk, amely cipőboltokban és gyógyászati üzletekben is kapható. Ezek a talpbetétek szagtalanítanak és megelőzik a gombásodást.
Kérdésed van? Fordulj ügyfélszolgálatunkhoz, segítünk!